vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 06:54

Zwycięski debiut Huberta Żochowskiego na gali w Ostrowi Mazowieckiej [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Zwycięski debiut Huberta Żochowskiego na gali w Ostrowi Mazowieckiej [VIDEO] fot. www.ostrowmaz24.pl
Hubert Żochowski, wychowanek trenera Damiana Zorczykowskiego z Fight Club Łomża, zadebiutował w minioną sobotę na gali sztuk walki w Ostrowi Mazowieckiej. Swoją pierwszą walkę Hubert wygrał po jednogłośnej decyzji sędziów, którzy nie mieli problemu ze wskazaniem zwycięzcy. Gratulujemy!

- Nasz zawodnik nie miał lekkiego zadania, bo zmierzył się z doświadczonym trenerem miejscowego klubu Academia Gorila Ostrów Mazowiecka Karolem Rzempołuchem. Dodatkową presją był fakt, że była to walka wieczoru - podkreśla trener Damian Zorczykowski.

Amatorska walka w formule MMA rozegrana została w trzech rundach po trzy minuty. Już po dwóch rundach wiadomo było, że Hubert ma lepszą sytuację na kartach sędziowskich i w ostatnim starciu należało tylko kontrolować sytuację w ringu.

Do pierwszej rundy zawodnik gospodarzy wyszedł bardzo pewny siebie. Szybko jednak zapoznał się z siłą ciosu młodego łomżyniaka, po którym zapoznał się bliżej z deskami ringu. Chwilę później Hubert zaatakował nogi przeciwnika i sprowadził walkę do parteru. W tej płaszczyźnie Rzempołuch pokazał, że jest niebezpiecznym przeciwnikiem. Będac w gorszym położeniu niemal wyciągnął rękę Huberta do balachy, ale zawodnik Fight Club Łomża był czujny i nie pozwolił, by ta kończąca technika okazała się skuteczna. Lepsza stójka, sprowadzenie i dominująca pozycja w parterze, przy braku jakiejkolwiek skutecznej akcji ze strony rywala spowodowały, że starcie to wygrał zdecydowanie Żochowski.

Druga runda miała nieco mniej spektakularny przebieg. Rzempołuch, znając już siłę ciosu Żochowskiego, pilnował się. Mimo to kilkakrotnie został trafiony, choć już tak czysto i mocno jak w pierwszym starciu. Po chwili Hubert powtórzył swoją akcję ze sprowadzeniem do parteru, gdzie obijał głównie tułów rywala. Ten ponownie miał ochotę na poddanie łomzyniaka, tym razem próbując kimury, ale czujny narożnik w porę zauważył "przymiarki" do tej dźwigni i szybka podpowiedź pomogła Hubertowi zażegnać niebezpieczeństwa. Druga runda również została więc zanotowana na korzyść łomżyńskiego fughtera.

Ostatnie starcie miało najbardziej wyrównany przebieg. Po wygranych dwóch pierwszych rundach Hubertowi Żochowskiemu zależało już tylko na tym, by przeciwnik nie zdołał zakończyć walki przed czasem. Należało spokojnie kontrolować przebieg tego starcia i nie podejmować zbędnego ryzyka. Rzempołuch wiedział, że jego jedyna szansą jest knock out lub poddanie i tym razem to on próbował sporwadzić walkę do parteru. Żochowski był jednak czujny i nie pozwolił na to. Kilka razy też trafił przeciwnika w stójce. W tej rundzie trudno było wskazać jednoznacznie zwycięzcę, była bardzo blisko remisu, choć sędziowie skrupulatnie notujący na swoich kartach celne ciosy z pewnością byli w stanie powiedzieć, kto wyprowadził ich więcej. Nie miało to jednak już znaczenia dla wyniku całej walki przy dwóch pierwszych starciach wyraźnie wygranych przez Żochowskiego, który dzięki temu zwyciężył swoją debiutancką walkę.

Transmisję Live z gali w Ostrowi Mazowieckiej portal www.ostrowmaz24.pl, dzięki czemu można obejrzeć walkę Huberta Żochowskiego w retransmisji (początek walki 50:30):

1 komentarz

  • Odpowiedz prawda w oczy kole poniedziałek, 03 kwietnia 2017 16:42 Umieszczone przez: prawda w oczy kole

    Żaden Łomżyniak tylko prosty, kulturalny, ambitny chłopak z Rogienic Piasecznych. Czyli zdaniem większości ludzi z Łomży "wieśniak" wygrał dla Łomży pas. To teraz pyt. czy ci ludzie się cieszą ze zwycięstwa chłopaka, który rozsławia imię Łomży czy szydzą z jego pochodzenia?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu