Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Sukcesy "Czwórki" w koszykówce fot. UKS 4
Młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łomży mogą pochwalić się w ostatnim czasie nie małymi sukcesami. Dziewczęta z UKS 4 Łomża zajęły 4. miejsce na Międzynarodowym Turnieju Koszykówki dziewcząt w Ełku, a drużyna chłopców zdobyła 2. miejsce w Młodej Lidze Żubrów, ulegając tylko kolegom z Grodna i okazała się najlepszym polskim zespołem w lidze.

zenek

Drużyna chłopców z UKS 4 zdobyła drugie miejsce w Młodej Lidze Żubrów, ulegając tylko kolegom z Grodna i okazała się najlepszym polskim zespołem w lidze. Patryk Boniecki, zawodnik UKS 4 Łomża, zdobył statuetkę najlepszego zawodnika finałów. Finały Młodej Lidze Żubrów odbyły się po całym sezonie rozgrywek w sobotę 7 kwietnia 2017 roku.

Dziewczęta z UKS 4 Łomża zajęły czwarte miejsce na Międzynarodowym Turnieju Koszykówki dziewcząt w Ełku. Zagrały pięć meczy, z czego wygrały trzy, lecz o miejscach w końcowej klasyfikacji zadecydowały małe punkty, które nie były korzystne dla zespołu i ostatecznie UKS 4 zajął 4. miejsce za drużynami z Grodna i z Ełku. Warto wspomnieć ze z Grodnem oraz z 3 Ełk łomżyński zespół wygrał, lecz niestety zespoły te miały lepszy bilans punktowy. Natomiast w meczu z 5 Nenufar Ełk doznała kontuzji świetnie grająca Gabrysia Ramotowska, co przyczyniło się do przegranej UKS 4. Ewentualne zwycięstwo w ostatnim meczu dawałoby zespołowi z Łomży pierwsze miejsce i złote medale. Najlepszą zawodniczką zespołu została Weronika Gontarska. Natomiast do najlepszej piątki turnieju wybrano Gabrielę Ramotowską.