piątek, 14 kwietnia 2017 07:03

Złota "Dziesiątka" i srebrna "Siódemka"

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Złota "Dziesiątka" i srebrna "Siódemka" fot. OSIR Sokółka
Dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 10 w Łomży zwyciężyły w finale wojewódzkim o Puchar Tymbarku w grupie U-10 i awansowały do finału ogólnopolskiego. Niewiele natomiast do zwycięstwa i awansu zabrakło chłopcom z SP Nr 7 w tej samej grupie wiekowej, którzy ostatecznie zajęli drugie miejce.

banerwww4

Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Sokółce poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa podlaskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" najlepsze okazały się SP Brańsk i SP Kleosin (kategoria U-8), UKS 10 Łomża i SP 4 Zambrów (kategoria U-10) oraz SP Rosochate i SP 14 Białystok (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo podlaskie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Finały w województwie podlaskim odbyły się 11 i 12 kwietnia na stadionie OSiR przy ul. Mariańskiej 31 w Sokółce.

Sukces sprzed roku, już w starszej kategorii wiekowej (U-10), powtórzyły podopieczne Henryka Pestki z UKS 10 Łomża. W meczu finałowym pokonały one koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Uhowie 5:0 i to właśnie one pojadą do Warszawy reprezentować województwo podlaskie.

– Jestem bardzo zadowolony, gdyż dziewczynki pokazały, że całoroczna praca nie poszła na marne. Udało się wywalczyć to, o czym wszyscy marzyliśmy, a na co jednocześnie liczyliśmy, gdyż to są mistrzynie Podlasia z ubiegłego roku w kategorii U-8. To pokazuje, iż zawodniczki mają ogromny potencjał i chociaż są rok młodsze od większości swoich rywalek, to jako dziewięciolatki wygrały rywalizację do lat 10. Cieszymy się z sukcesu i przygotowujemy do wyjazdu do Warszawy – mówił trener Pestka.

Niesamowite emocje towarzyszyły finałowym rozgrywkom chłopców w kategorii wiekowej do lat 10, gdzie ostatecznie triumfowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zambrowie. W finale wygrali 3:2 SP 7 w Łomży. Jak podkreślał trener triumfatorów, takiego rozwoju wydarzeń nie spodziewał się nikt w drużynie.

– Emocje jeszcze cały czas we mnie mocno siedzą. Rozegraliśmy naprawdę dobry turniej, przegraliśmy tylko jeden mecz, ale jestem niesamowicie szczęśliwy, że ostatecznie moi chłopcy pokazali spore ambicję i wygrali rozgrywki. Ich sumienność zasługiwała na złoty medal, naprawdę realizowali moje polecenia i założenia taktyczne, co okazało się kluczem do zwycięstwa – przyznał trener Jacek Kalupa. – Trzeba mieć do nich dobre dojście, gdyż ciężko jest przekonać ich do tego, co ja chciałbym na boisku zrobić. Warto mieć z nimi tzw. sztamę i wtedy praca jest o wiele łatwiejsza.

W tegorocznej edycji Turnieju postanowiono specjalnie wyróżnić drużyny, trenerów czy rodziców, którzy wykazują się godną pochwały postawą. Wprowadzona „Zielona Kartka Fair Play" pozwala sędziemu nagradzać za zachowania zgodne z duchem gry fair, czy wręcz stanowiące pokaz wyjątkowego zachowania (jak np. przyznanie się do złamania przepisów gry, pomimo braku reakcji sędziego). Na stronie Turnieju zostanie opublikowana lista ze wszystkimi odznaczeniami „Zielonej Kartki Fair Play", a zespół, którego zawodnicy zbiorą najwięcej zielonych kartek na przestrzeni całej edycji, zostanie wyróżniony nagrodą fair play.

Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8
 1. SP KLEOSIN
 2. DWOJKA BIAŁYSTOK
 3. SP 1 SIEMIATYCZE
 4. SP 1 WYSOKIE MAZOWIECKIE
 1. SP BRAŃSK
 2. SP 3 BIAŁYSTOK
 3. SP PIĄTNICA
 4. SP ROSOCHATE
Najlepszy bramkarz Maksymilian Danilczuk, SP Kleosin Wiktoria Osmulska, SP Brańsk
Najlepszy zawodnik Maksymilian Sadowski, Dwójka Białystok Zuzanna Michaluk, SP 3 Białystok
Król strzelców Paweł Kondraciuk, SP 1 Siemiatycze Aleksandra Sakowicz, SP Brańsk
U-10
 1. SP 4 ZAMBRÓW
 2. SP 7 ŁOMŻA
 3. SP 2 BIAŁYSTOK
 4. SP 11 SUWAŁKI
 1. UKS 10 ŁOMŻA
 2. SP UHOWO
 3. SP 37 BIAŁYSTOK
 4. SP GONIĄDZ
Najlepszy bramkarz Mateusz Mościcki, SP 7 Łomża Klaudia Gruszewska, SP 37 Białystok
Najlepszy zawodnik Miłosz Puławski, SP 2 Białystok Magdalena Popielarczyk, UKS 10 Łomża
Król strzelców Michał Dębek, SP 4 Zambrów Julia Choińska, SP Uhowo
U-12
 1. SP 14 BIAŁYSTOK
 2. SP 37 BIAŁYSTOK
 3. SP 1 SIEMIATYCZE
 4. SP 11 SUWAŁKI
 1. SP ROSOCHATE
 2. ZŁOTKA DOMANOWO
 3. UKS 10 ŁOMŻA
 4. SP DROHICZYN
Najlepszy bramkarz Paweł Łuba, SP 1 Siemiatycze Wiktoria Szpakowska, Złotka Domanowo
Najlepszy zawodnik Jakub Lewicki, SP 37 Białystok Kinga Kaczyńska, SP Rosochate
Król strzelców Dominik Dyśko, SP 14 Białystok Kamila Podolszańska, Złotka Domanowo

Źródło: http://zpodworkanastadion.pl/

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu