vizo-mylomza kursy maturalne 1000
piątek, 21 kwietnia 2017 11:46

Szkółka piłkarska Legii w Łomży! Rodowity łomżanin w ogólnopolskim projekcie

Napisane przez  mano / UM w Łomży
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Przemysław Chojnowski, trener Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa Przemysław Chojnowski, trener Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa fot. UM w Łomży
Idea "Soccer Schools" zrodziła się trzy lata temu. Od maja ogólnopolski projekt ruszy także w naszym mieście. Uczestniczy w nim już blisko 80 ośrodków w kraju.  - Pomysł, aby wdrożyć go w Łomży chodził mi po głowie już od dłuższego czasu – mówi Przemysław Chojnowski, trener Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Przemek jest rodowitym łomżaninem.

ladne-dywany

W zajęciach uczestniczyć będą dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

- To bardzo ciekawa inicjatywa, na której skorzystają wszyscy – nie ma wątpliwości prezydent Mariusz Chrzanowski, który w ubiegłym tygodniu rozmawiał z przedstawicielami stołecznego klubu. - Projekt ma służyć przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Zachęcać ich do uprawiania sportu, gospodarować im wolny czas. Uczestnictwo w zajęciach to nie tylko rozwój fizyczny dziecka, ale także nauka pewnych wartości i zachowań. To bardzo ważne – mówi Mariusz Chrzanowski, zwracając uwagę na edukacyjny wymiar "Piłkarskich przedszkoli”

Przemysław Chojnowski, trener Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa oraz jeden z twórców całego przedsięwzięcia w przeszłości grał w juniorskich drużynach ŁKS. Kariera sportowa nie była jednak mu pisana. Postawił na naukę. Skończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, bo sport od zawsze był jego pasją. Przy Łazienkowskiej pracuje od 7 lat. Podjęcie współpracy na rzecz rozwoju piłki w rodzinnym mieście było dla niego jednym z priorytetów.

- Ten cel, który sobie postawiłem udało się  zrealizować, co bardzo mnie cieszy – mówi rodowity łomżanin.

Projektem objęte są dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Najważniejsza jest zabawa, która ma zachęcić najmłodszych do dalszych treningów.

- Organizujemy zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Wszystkie zadania motywowane są jakąś bajką czy baśnią. Każdy trening ma być przygodą, dzieci bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. To wszystko ma pobudzać ich wyobraźnię – tłumaczy Chojnowski.

Co daje uczestnictwo w "Piłkarskim przedszkolu"?

- Jest to na pewno kształtowanie młodych osób. Uczestnicy poznają podstawowe elementy piłkarskiego rzemiosła. Nabywają cech, które przydadzą się w dalszym uprawianiu sportu, ale także i w codziennym życiu – wyjaśnia Marcin Harasimowicz, manager projektu "Legia Soccer Schools".

O tym, że współpraca w ramach "Soccer Schools" może przynieść wiele korzyści, wątpliwości nie ma Jacek Lis, prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego. To tam po zakończonym projekcie trafialiby młodzi adepci futbolu.

 - Jest to świetna inicjatywa, na której możemy tylko zyskać. Od kogo mamy się uczyć, jak nie od najlepszych? – pyta retorycznie. - Legia jest marką i na pewno magnesem, który może przyciągnąć dzieci do piłki. A to wyjdzie z korzyścią dla wszystkich – uważa były zawodnik ŁKS Łomża.

Podobnego zdania jest Łukasz Uściłowski, prezes ŁKS 1926. Według niego dzieci powinny poznawać tajniki futbolu jak najwcześniej.

- To z pewnością będzie pozytywnie rzutowało na ich dalszy rozwój – mówi. - Ci, którzy zaczną dziś treningi w przyszłości, już jako ukształtowani piłkarze mogą zasilić nasz klub – dodaje sternik biało-czerwonych.

Oficjalne otwarcie i pierwsze zajęcia w ramach "Soccer Schools" odbędą się 14 maja na boisku Szkoły Podstawowej nr 10, przy ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 17. Zapisy ruszą już niebawem. Zgłoszeń można dokonywać za pomocą formularza w zakładce "Zapisz się" na stronie internetowej http://www.legiasoccerschools.pl/.

170421110850

Ubiegłotygodniowe spotkanie u prezydenta Łomży trenerów Legii Warszawa z łomżyńskimi działaczami sportowymi

18 komentarzy

 • Odpowiedz pff piątek, 21 kwietnia 2017 11:58 Umieszczone przez: pff

  Moim zdaniem powinno się wspierać lokalne kluby, a nie klub, który jest znienawidzony w całej Polsce i nie tylko. Miały powstawać nowe miejsca pracy, a na wszystkich portalach tylko piszą o tym, że w mieście będzie kolejna impreza. Myślę, że to jest bardzo zły ruch w wykonaniu miasta. Po za tym takie pomysły powinno przegadać się z mieszkańcami.

 • Odpowiedz Bober piątek, 21 kwietnia 2017 12:12 Umieszczone przez: Bober

  CO tam LISy czy młode Uściłowskie mogą wiedzieć o wielkiej piłce?!

 • Odpowiedz Menczester 40 piątek, 21 kwietnia 2017 12:15 Umieszczone przez: Menczester 40

  wszyscy ładnie ogoleni tylko jedna osoba nie ...

 • Odpowiedz local piątek, 21 kwietnia 2017 12:24 Umieszczone przez: local

  22 kwietnia mecz Widzew Łódź - ŁKS Łomża

  - najciekawszy mecz od 10 lat

  - przyjazd całej ełkaesowskiej emigracji z najdalszych miejsc na świecie

  - ŁKS jako pierwsza ekipa gości na nowym stadionie Widzewa

  - pierwsi goście na Widzewie od 6 lat

  - ponad 15 tys. kibiców

  MUSISZ TAM BYĆ!!!

  Namawiaj znajomych, mecz już w sobotę!

  Zapisy w piwiarni Warka dzis do g. 22.

 • Odpowiedz .... piątek, 21 kwietnia 2017 12:50 Umieszczone przez: ....

  A co legia może wiedzieć o piłce? Jak całe życie im pomaga pzpn albo sędziowie, a w swojej drużynie mają prawie samych zagranicznych piłkarzy. Jak to taki wspaniały klub to czemu polaków nie wytrenują tak, żeby u nich grali?

 • Odpowiedz real piątek, 21 kwietnia 2017 13:02 Umieszczone przez: real

  Ludzie, przestańcie marudzić. Nic wam się nie podoba. Ja tez nie jestem kibicem Legii, ale tu nie o to chodzi. Będzie szkółka, to będą dodatkowe pieniądze na organizację zajęć sportowych dla dzieci. Trzeba się cieszyć z tego, bo faktycznie nie ma innych powodów do radości.

 • Odpowiedz tylko ŁKS piątek, 21 kwietnia 2017 13:08 Umieszczone przez: tylko ŁKS

  W Łomży tylko ŁKS i niech to w końcu do wszystkich dotrze.

 • Odpowiedz tbak piątek, 21 kwietnia 2017 13:09 Umieszczone przez: tbak

  zgadza się real, powinniśmy się ciszyć że jeden z największych klubów w Polsce chce u nas w mieście inwestować w młodzież

 • Odpowiedz kula piątek, 21 kwietnia 2017 13:33 Umieszczone przez: kula

  Jeszcze się okaże, że miasto będzie dawało na to pieniądze przy podziale pieniędzy na kluby

 • Odpowiedz gul piątek, 21 kwietnia 2017 14:00 Umieszczone przez: gul

  I bardzo dobrze, świadomość konkurencji może podnieść poziom i jakość szkolenia w Łomży.

 • Odpowiedz w Łomży Legia rządzi :))))) piątek, 21 kwietnia 2017 16:10 Umieszczone przez: w Łomży Legia rządzi :)))))

  Drenaż portfeli rodziców
  Komercja, komercja jeszcze raz komercja
  i promocja Legii Warszawa

  Brawo !!!

  Brawo Legia

  a ŁKS uważa ze to super
  :))))))))))))))
  zmieńcie barwy pajace

 • Odpowiedz Emil piątek, 21 kwietnia 2017 16:33 Umieszczone przez: Emil

  Wyraźnie widać jacy z was Ełkaesiacy
  Jak z koziej d.py rakietnica

 • Odpowiedz LP piątek, 21 kwietnia 2017 22:34 Umieszczone przez: LP

  :) i co jeszcze ?!?! Jak k.... trener za "watykanska" walute trenuje dziewczyny, ktore wygrywaja kolejny raz "tymbark" i jada na finaly na Narodowy to jakos tak cicho (wyjatek 4lomza) i bez wiekszego echa sie obylo. A jak komercha - to pompa. Proponuje przyjsc chociaz raz a trening i zobaczyc jak wyglada trening dzieciaczkow z pasji....

 • Odpowiedz real sobota, 22 kwietnia 2017 07:05 Umieszczone przez: real

  LP, co ty chciałeś powiedzieć? Może i masz jakieś przemyślenia, ale tak się napompowałeś, że wyszła kicha.

 • Odpowiedz ŁKS sobota, 22 kwietnia 2017 08:23 Umieszczone przez: ŁKS

  Wpisowe 170zl. 85zl za miesiac trenigu...

 • Odpowiedz Łomżyniak sobota, 22 kwietnia 2017 09:46 Umieszczone przez: Łomżyniak

  To nie jest piłka nożna to jest zabawa dla dzieci, nic więcej. Jeśli będzie to za niewielką opłatą to ok, jeśli za więcej (50-100) to drenaż portfela rodzica...Wystarczy, że w Łomży mamy AMO - najlepsi w Łomży

 • Odpowiedz J. B. sobota, 22 kwietnia 2017 14:20 Umieszczone przez: J. B.

  będą zabierać najlepszych piłkarzy z naszego miasta a w ŁKS kto będzie grał? zawsze chcą nas wykorzystywać! nie trzeba nam takich szkółek mamy swoje lepsze!

 • Odpowiedz wałęnsa niedziela, 23 kwietnia 2017 19:01 Umieszczone przez: wałęnsa

  fabryki budowac a nie jakies szkolki pilkarskie

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu