poniedziałek, 08 maja 2017 07:04

Maciej Tercjak obronił tytuł Akademickiego Mistrza Polski

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Maciej Tercjak, student Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz zawodnik i instruktor Łomżyńskiego Klubu Karate obronił w minioną sobotę zdobyty przed rokiem tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Karate Kyokushin. Natomiast już za dwa tygodnie czeka go znacznie poważniejszy sprawdzian - Mistrzostwa Europy we Francji.
techmatix2

Termin, w jakim organizowane są Akademickie Mistrzostwa Polski nie jest dla Maćka zbyt szczęśliwie dobrany, bo uczestnicząc w nich musi on pamiętać o zbliżających się Mistrzostwach Europy. Tak było przed rokiem i tak też tym razem. Już niedługo bowiem Maciek, który jest członkiem Kadry Narodowej w Karate Kyokushin, będzie walczył o medale na zupełnie innym poziomie niż krajowe podwórko.

- Ten start był dla mnie kolejnym sprawdzianem przed ME we Francji, które odbędą się już za dwa tygodnie - przyznaje zawodnik.

Medal Akademickich Mistrzostw Polski trafił do bogatej kolekcji Maćka, a my czekamy na dobre wieści z Lyonu, gdzie łomżyński karateka rywalizował będzie w kata (układy) indywidualnym i drużynowym oraz w kumite (walki). Mamy nadzieję na medale w każdej z konkurencji. Warto przypomnieć, że przed rokiem na Mistrzostwach Europy w Warnie (Bułgaria) Maciek, jako kompletny debiutant wśród seniorów, zdobył tytuł wicemistrza Europy w kata.

2 komentarzy

  • Odpowiedz MRX poniedziałek, 08 maja 2017 09:35 Umieszczone przez: MRX

    Gratulacje

  • Odpowiedz Stachu poniedziałek, 08 maja 2017 09:39 Umieszczone przez: Stachu

    Powodzenia

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu