Karol Bikowski z Łomży trzeci w Serafin Cup 2017 [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Karol Bikowski z Łomży zajął trzecie miejsce w rozegranym w sobotę 6 maja na kortach w Łysych i Dawii tenisowym turnieju Serafin Cup 2017. W rywalizacji uczestniczył też inny łomżyniak - Krzysztof Bułkowski, ale nie udało mu się awansować do strefy medalowej. Zwyciężył Jordan Czapski z miejscowości Olszewo-Borki.

ladne-dywany

W drodze po zwycięstwo Jordan Czapski pokonał Andrzeja Żubrowskiego z Łysych 6:3, Krzysztofa Bułkowskiego z Łomży 6:4 i Mirosława Mazucha z Pupkowizny 6:4. W finale czekał już na Jordana Czapskiego rewelacyjnie spisujący się w zawodach Daniel Dąbrowski. Ostrołęczanin pokonał kolejno Krzysztofa Bułkowskiego 7:5, Konrada Czapskiego 6:3 i Mirosława Mazucha 6:4.

W finałowym meczu więcej sił zachował Jordan Czapski i pokonał Daniela Dąbrowskiego 6:3. Na trzeciej lokacie uplasowali się eq aequo Konrad Czapski z Ostrołęki i Karol Bikowski z Łomży. Turniej na kortach w Łysych i Dawii rozgrywany był z podziałem na dwie grupy systemem do dwóch porażek.

Do rywalizacji w zawodach przystąpili reprezentanci z trzech województw: Mazowsza, Warmii i Mazur oraz Podlasia. Głównym sponsorem imprezy była Piekarnia Kurpiowska Serafin, a patronat medialny nad imprezą sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

- Cieszymy się bardzo z faktu, że turniej przyciągnął do gminy Łyse tenisistów z całego regionu i stał na wysokim poziomie - mówi współorganizator zawodów Sławomir Dymarczyk. - Mamy nadzieję, że impreza będzie się rozwijała i w kolejnych latach do rywalizacji przystąpi jeszcze więcej zawodników.