dom lomza
środa, 10 maja 2017 06:55

Prokurator w Podlaskim Związku Piłki Nożnej?

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Bez mała rok temu, po 16 latach rządów byłego prezesa Witolda Dawidowskiego, w Podlaskim Związku Piłki Nożnej nastąpiła zmiana sternika. Nowym prezesem wybrany został Sławomir Kopczewski, którego jedną z pierwszych decyzji było przeprowadzenie audytu prawno-finansowego. Jego wynik spowodował decyzję o skierowaniu do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

W poniedziałek Zarząd Podlaskiego Związku Piłki Nożnej opublikował na stronie związku komunikat o treści:

"Podlaski Związek Piłki Nożnej zakończył audyt prawno-finansowy.

Po zapoznaniu się z jego wynikami podjęto decyzję o skierowaniu do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez działanie na szkodę związku.

Jednak ze względu na dobro toczącego się postępowania, Podlaski Związek Piłki Nożnej nie będzie udzielał informacji na ten temat."

Jak wynika z komunikatu, związek nie udziela póki co żadnych szczegółowych informacji, trudno więc domyślać się co zawierają wyniki audytu i jakiego rodzaju przestępstwo może wchodzić w grę. Nie ma też jeszcze decyzji prokuratury odnośnie ewentualnego wszczęcia postępowania w tej sprawie.

Sławomir Kopczewski już przed wyborami, podczas swojej kampanii wyborczej na stanowisko prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej zapowiadał, że taki audyt musi zostać przeprowadzony. Jak twierdził podczas spotkania w Łomży w maju 2016 roku, finanse związku były w fatalnej kondycji. Związek był zadłużony, a jednocześnie nie wiadomo na co przeznaczany był jego roczny budżet w około 1,5-milionowej wysokości. Zdaniem Kopczewskiego, kluby piłkarskie były traktowane uznaniowo, a część z nich nawet nie wiedziała, że należą im się od związku jakieś pieniądze z puli przekazywanej jako dotacja z Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Można tylko domniemywać, że zgłoszenie sprawy do prokuratury może mieć związek z potwierdzeniem tych przypuszczeń ówczesnego kandydata. Czy chodzi o coś więcej? Zapewne z czasem będzie można się tego dowiedzieć, o ile prokuratura uzna, że do przestępstwa rzeczywiście doszło i rozpocznie postępowanie wyjaśniające lub śledztwo.

2 komentarzy

  • Odpowiedz anton środa, 10 maja 2017 16:44 Umieszczone przez: anton

    Lechia Gdańsk otrzyma od miasta 3 990 960 zł brutto. Pieniądze zostaną przekazane w ramach promocji miasta Gdańsk przez sport.

    Logo miasta znajduje się m.in. na rękawach koszulek meczowych Lechii.
    Gdansk jest 7x wiekszy od Lomzy.To jak bysmy mieli ,bardziejsportowe wladze to nasz klub moglby otrzymac 570 tys. zl w ramach promocji miasta.Zreszto ,daleko nie trzeba szukac w Zambrowie masto w podobnym stopniu pomaga Olimpi.

  • Odpowiedz pzpn czwartek, 11 maja 2017 07:57 Umieszczone przez: pzpn

    Sędziów z klasy okręgowej, IV i III ligi powinni sprawdzić.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu