sobota, 13 maja 2017 08:03

Wielkie dziecięce święto pływania w Łomży

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Wzmacnia koordynację ruchów, ćwiczy zręczność, daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, a przede wszystkim dostarcza niesamowitej frajdy. Pływanie, bo o nim mowa, doczekało się swojego święta. Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport, odbędzie się już w najbliższą środę, 17 maja w godzinach 11.00-14.00, na pływalni przy ulicy Niemcewicza 13 w Łomży. W wydarzeniu tym weźmie udział 120 dzieci ze szkół podstawowych z Łomży, a poprowadzi je znany dziennikarz radiowy - Bartosz Kańtoch. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

banerwww4

Podczas Festiwalu w Łomży przeprowadzonych zostanie szereg zabaw oswajających dzieci z wodą, a także wpływających na ich motorykę. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pływackiej sztafecie, bawić się w wodnych tragarzy, pokonywać koła hula-hop niczym foki oraz szukać w basenie ukrytych skarbów. Wszystko to pod okiem profesjonalnych trenerów pływania.

Uatrakcyjnieniem Festiwalu będzie pokaz technik pływackich w wykonaniu dzieci z miejscowej szkółki pływackiej.

- Uważam, że powinno być więcej takich inicjatyw jak Kinder+Sport Radość z Pływania, ponieważ jest to program, który w znaczącym stopniu wpływa na kształtowanie nawyków młodego pokolenia. W czasach, kiedy dzieci wolą pograć na sprzęcie elektronicznym niż wyjść z domu, zachęcanie ich do aktywności fizycznej jest ogromnie ważne. Dzięki takim inicjatywom wiele dzieci pokonuje strach przed pływaniem i podejmuje wyzwanie nauki czy doskonalenia pływania, a z czasami okazuje się, że pływanie staje się ich pasją. Dzieci mogą nawiązać nowe przyjaźnie, sprawdzić się w nowym środowisku i ukształtować swój charakter. To nie tylko zmiana trybu życia, lecz również poprawa kondycji psychoruchowej. Dzięki takiemu programowi mogę pokazać dzieciom, jakie korzyści daje pływanie i jak niewiele można zmienić, by ich życie stało się pasjonujące - powiedział Jarosław Szeremet, instruktor nauki pływania z Łomży.

Wszystkie dzieci, które wezmą udział w Festiwalu otrzymają medale oraz pamiątkowe dyplomy.

- Naszą intencją jest, aby Festiwale Kinder+Sport „Radość z Pływania" nabrały rangi ważnych lokalnych wydarzeń, o których się mówi, na które się czeka i na których się jest. Zachęcamy całe rodziny, które wiedzą jak duża jest siła kibicowania, do odwiedzenia w tym dniu pływalni w Łomży - zapraszają przedstawiciele Zespołu Relacji z Mediami Ferrero Polska.

Kinder+Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. W Polsce realizacja programu oparta jest na trzech dyscyplinach sportowych: pływaniu, siatkówce i żeglarstwie.

Celem nadrzędnym Kinder+Sport „Radość z Pływania" jest rozwój kultury pływania w Polsce. Działania skierowane do dzieci, prowadzone są poprzez trenerów oraz pływalnie w całej Polsce. W ten sposób organizatorzy dbają o wspieranie aktywności sportowej wśród dzieci, angażują i motywują ich do nauki pływania oraz zabaw towarzyszących wspólnym spotkaniom na pływalniach, a także zachęcają do nabywania nowych umiejętności pływackich. Całość działań realizowanych w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania" objęta jest patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Kinder+Sport „Radość z Pływania" 2016/2017 jest trzecią edycją programu, w którym do tej pory udział wzięło ponad 100 tys. dzieci, ćwiczących pod okiem około 1200 trenerów. Akcją objętych jest już ponad 400 basenów, które cyklicznie wyposażane są w sprzęt do nauki pływania.

W Polsce – podobnie jak w innych krajach – dzieci i młodzież zapominają o radości, która jest związana z uprawianiem sportu i wspólnym spędzaniem czasu. W ramach programu Kinder+Sport firma Ferrero chce zmienić to podejście propagując sport, edukację sportową oraz aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży w Polsce z wykorzystaniem trzech dyscyplin: siatkówki, pływania i żeglarstwa. Łącznie trzy programy Kinder+Sport w Polsce – siatkówka, pływanie i żeglarstwo – aktywizują co roku średnio ponad 75 000 dzieci i młodzieży.

1 komentarz

  • Odpowiedz myszka agresorka poniedziałek, 15 maja 2017 00:00 Umieszczone przez: myszka agresorka

    no to jak beda ci sami ratownicy co sie utopila taka dziewczynka to ja wysiadam ,

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu