Milomlyn-webbaner750x100-Wczasy 15urodziny-mylomza
niedziela, 14 maja 2017 14:51

Szkółka piłkarska Legii w Łomży otwarta [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Szkółka piłkarska Legii w Łomży otwarta [VIDEO i FOTO] fot. www.mylomza.pl
Projekt pod nazwą "Legia Soccer School" wystartował dziś w Łomży. Na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 10 odbyły się pierwsze zajęcia dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Zajęcia poprzedziło oficjalne otwarcie szkółki Legii w naszym mieście, jednej z 80 takich ośrodków w Polsce.

dzien dziecka

Idea "Soccer Schools" zrodziła się trzy lata temu. Projekt rozwinął się w błyskawicznym tempie. Uczestniczy w nim już blisko 80 ośrodków w kraju. Do tego grona dołącza gród nad Narwią.

- Pomysł, aby wdrożyć go w Łomży chodził mi po głowie już od dłuższego czasu – mówi Przemysław Chojnowski, trener Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa oraz jeden z twórców całego przedsięwzięcia, który jest rodowitym łomżyniakiem.

Pomysł Przemka udało się zrealizować i dziś, punktualnie o 13.00 szkółka Legii w Łomży została otwarta.

Projektem objęte są dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Najważniejsza jest zabawa, która ma zachęcić najmłodszych do dalszych treningów.

- Organizujemy zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Wszystkie zadania motywowane są jakąś bajką czy baśnią. Każdy trening ma być przygodą, dzieci bawią się, rywalizują w duchu fair play oraz grają w mini piłkę nożną. To wszystko ma pobudzać ich wyobraźnię – tłumaczy Chojnowski.

Co daje uczestnictwo w "Piłkarskim przedszkolu"?

- Jest to na pewno kształtowanie młodych osób. Uczestnicy poznają podstawowe elementy piłkarskiego rzemiosła. Nabywają cech, które przydadzą się w dalszym uprawianiu sportu, ale także i w codziennym życiu – wyjaśnia Marcin Harasimowicz, manager projektu "Legia Soccer Schools".

Pierwszym zajęciom w łomżyńskiej szkółce, prowadzonym przez miejscowych trenerów przeszkolonych w Legii, przyglądał się pilnie koordynator szkolenia grup przedszkolnych. Według zapowiedzi, po zajęciach trenerzy dostaną dodatkowe wskazówki jeśli będzie trzeba coś skorygować tak, aby zajęcia w Łomży prowadzone były w identyczny sposób co we wszystkich innych ośrodkach. Ma to zapewnić jednakowy poziom szkolenia bez względu na lokalizację szkółki.

19 komentarzy

  • Odpowiedz Arnold niedziela, 14 maja 2017 15:14 Umieszczone przez: Arnold

    Brawo Legia !!!!!!
    ŁKS sprzedawczyki i pajace :))))))

  • Odpowiedz RamZamZam niedziela, 14 maja 2017 15:43 Umieszczone przez: RamZamZam

    OMG zaraz się zlecą śledzie które będą narzekać że legła legła ale jak widać coś się dzieje i oby tak dalej jeśli miasto się nie interesuje niczym co się u nas dzieje to może ktoś zewnątrz zainteresuje się i tu coś zmieni bo prezydent wieczny student ...

  • Odpowiedz ŁKS niedziela, 14 maja 2017 16:46 Umieszczone przez: ŁKS

    Prezesiku z odzysku weź se kup koszulkę Legii za 120zl i spadaj na drzewo i nie przynoś wstydu Łomżyniakom

  • Odpowiedz Tylko ŁKS niedziela, 14 maja 2017 18:02 Umieszczone przez: Tylko ŁKS

    Czy ten pseudo p.o. prezesa ŁKS-u jest na tyle ograniczony,że traci całe pokolenie następców sympatyków ŁKS Łomża.Legia to Warszawa - Łomża to ŁKS,czy to takie trudne?

  • Odpowiedz Łomżyniak niedziela, 14 maja 2017 18:10 Umieszczone przez: Łomżyniak

    odwróćmy sytuacje
    Przedstawiciel ŁKS jedzie do prezydent Warszawy z oferta szkółki ŁKS w Warszawie

    Z zachowaniem skali klubów to który prezydent o zdrowych zmysłach promuje obcy klub w swoim mieście

    zapraszamy teraz do Łomży przedstawicieli Olimpii zabrow Warmii Grajewo itp do wychowywaniania w Łomży przyszłych Ełkaesiaków. Jak dobrze porozmawiamy z władzami Łomży i ŁKS to jeszcze miasto Łomża da na to kasę :))))

    Moze w okolicznych klubach jest jakiś Łomżyniak który chce w Łomży promować swój klub

    Zapraszamy

  • Odpowiedz Tylko ŁKS niedziela, 14 maja 2017 18:13 Umieszczone przez: Tylko ŁKS

    Jak pseudo prezes ŁKS taki cwany i kreatywny niech dzieci i rodziców w koszulkach Legii zaprosi do podawania piłek i kibicowania seniorom ŁKS

    Słaby jesteś pan aż wstyd i przykro

  • Odpowiedz romek.mn. niedziela, 14 maja 2017 18:19 Umieszczone przez: romek.mn.

    raz raz zas zastam ale jestes blm owski melkolment.akurat prezydent duzo robi dzieki niemu jest rekordowa dotacja na sport a lks dostal najwiecej dotacji w historii uratowal klub zeby nie jego wniosek o 150 tys na 3 lige to bysmy dzisiaj jezdzili do juchnowca czy suprasla.mlodziezowy lks rowniez dostal najwiecej kasy wlodarz rozwija mlodziezowa pilke wspierara najlepiej sposrod wszystkich prezydentow brawo prezydent

  • Odpowiedz Francesco niedziela, 14 maja 2017 18:24 Umieszczone przez: Francesco

    "Pan" z Legii dobrze to określił. "Temat oparty jest o bajkę". Tą bajką są opowieści o bezinteresowności klubu z Warszawy. Zasady działania takich szkółek są już szeroko opisywane. Powiem krótko,nie dla działalności obcych klubów w Łomży. Może Legia wypożyczy Łomży swoją I drużynę,żeby awansik zdobyła.

  • Odpowiedz frugo niedziela, 14 maja 2017 18:57 Umieszczone przez: frugo

    W Polsce kibicuję ŁKS-owi i właśnie Legii ale ta cała szkółka to żenada i hańba dla naszej ŁOMŻYŃSKIEJ piłki.
    Dziękuję i do widzenia.

  • Odpowiedz real niedziela, 14 maja 2017 19:17 Umieszczone przez: real

    Nie mogę zrozumieć tych maruderów, którzy to krytykują. Bardzo dobrze, że takie coś powstało właśnie w Łomży, dla miejscowych dzieci. Przecież ŁKS nie prowadzi zajęć dla takich dzieci. Wam pewnie wszystko przeszkadza - jak robią coś - to źle, jak nic nie robią - też źle.

  • Odpowiedz TYLKO ŁOMŻA ŁKS! niedziela, 14 maja 2017 19:20 Umieszczone przez: TYLKO ŁOMŻA ŁKS!

    Gratuluję Panie prezydencie decyzji na pozwolenie otwarcia szkółki. Teraz dzieci zamiast chodzić w swoich barwach będą śmigać w takich szmatach. To co się odwala to jest masakra. Jak się widzi na mieście dzieciaki w kurtkach czy bluzach z herbem ŁKSu to aż morda się cieszy. Myślę, że po tym kroku dużo osób się na Panu zawiodło i nie będą głosować w następnych wyborach na prezydenta. Może jak by się zebrało jakieś podpisy przeciw obcym szkółkom to by ją zamknęli tylko, że trzeba by było na prawdę coś zrobić, a nie tylko wypisywać głupoty.

  • Odpowiedz turururu niedziela, 14 maja 2017 19:22 Umieszczone przez: turururu

    Niema takich zajęć bo to jest bez sensu. Dzieci w takim wieku powinny się w inny sposób bawić. To co oni tam robią to można sobie na boisku porobić i to też dla dzieci będzie frajda i to za darmo a nie 120 zł

  • Odpowiedz Fanatyk niedziela, 14 maja 2017 19:54 Umieszczone przez: Fanatyk

    Gonić to z Łomży !!! ŁKS powinien ogarnąc swoją szkółkę dla tych dzieciaków !! ŁOMŻA TO ŁKS !!!

  • Odpowiedz real niedziela, 14 maja 2017 20:00 Umieszczone przez: real

    Bez sensu to jest marudzenie. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jak ktoś chce - może płacić i chodzić na zajęcia, a jak ktoś nie chce - niech zostanie w domu. Jeżeli ktoś myśli, że zbierze jakieś podpisy przeciw obcym szkółkom, to chyba upadł na głowę. Każdy normalny człowiek jest za, a tylko jakieś oszołomy są przeciw.

  • Odpowiedz siema niedziela, 14 maja 2017 20:24 Umieszczone przez: siema

    Zobaczymy na następnym treningu ;). Teraz termin był bardzo niefortunny.

  • Odpowiedz timex niedziela, 14 maja 2017 20:52 Umieszczone przez: timex

    tylko lomza lks...mamy swobode dzialalnosci gospodarczej i nie mozesz komus zakaza szkolki...oni sa podmiotem konkurencyjnym i oni plaxa za sale a prezydent zwalnia twoj lks i mlodziezowy lks z oplat za sale i boisko.

  • Odpowiedz lom niedziela, 14 maja 2017 21:11 Umieszczone przez: lom

    Dobrze że ktoś pomyślał o dzieciakach w wieku przedszkolnym dobra robota.

  • Odpowiedz prawdziwy kibic Lksu... niedziela, 14 maja 2017 21:59 Umieszczone przez: prawdziwy kibic Lksu...

    lks lomza jezeli kochasz swoj klub to na Twoim miejscu bym nie krytykowal prezydenta bo zeby jego sympatia dla lksu to by nie dal Wam 150 tys i byscie grali po miasteczkach.zobaczymy jak lks sie utrzyma to co znowu zapuka do miasta bo reszta przedsiebiorcow ma go w ...pie.zeby nie prezydent Chrzanowski to juz by nie bylo lhsu w 3 lidze....

  • Odpowiedz szalikowiec niedziela, 14 maja 2017 22:05 Umieszczone przez: szalikowiec

    Ci wszyscy antylegijni krzykacze, to gęby wycierają sobie ŁKSem, a wiadomo, że chodzi tu o nowych kolegów z Olsztyna, którym z wojskowymi nie jest po drodze. Zobaczymy, czy starczy odwagi, by w środę pojechać do stolicy na Ursus