podr
poniedziałek, 15 maja 2017 12:03

Porażka w Łowiczu i spadek w tabeli

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Porażka w Łowiczu i spadek w tabeli fot. Archiwum MyLomza.pl
Porażką 0:2 zakończyło się rozegrane w minioną niedzielę wyjazdowe spotkanie ŁKS-u 1926 Łomża z Pelikanem Łowicz. Gospodarze prowadzenie objęli już w 4. minucie meczu po rzucie karnym. Ponad połowę czasu biało-czerwoni musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce, którą ukarany został Paweł Drażba.
techmatix2

ŁKS pojechał do Łowicza z myślą o kolejnym zwycięstwie, które biorąc pod uwagę sobotnie wyniki dałoby podopiecznym trenera Mateusza Miłoszewskiego awans na 12. miejsce w tabeli. Niestety, wydarzenia na boisku potoczyły się zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażali ełkaesiacy.

Przebieg całego spotkania ustawił wykorzystany przez Michała Adamczyka już w 4. minucie rzut karny. W 38. minucie spotkania czerwoną kartką za niecenzuralne komentarze pod adresem sędziego ukarany został Paweł drażba i ŁKS musiał sobie dalej radzić w dziesiątkę. Gospodarze wykorzystali fakt gry w przewadze już po czterech minutach, a drugiego gola dla Pelikana zdobył tuż przed przerwą Mateusz Majewski.

Wynik tego spotkania mógł być jeszcze wyższy, ale strzelec drugiego gola nie wykorzystał drugiego rzutu karnego, podyktowanego przez arbitra w drugiej połowie meczu. Starcie zatem skończyło się wynikiem 2:0 dla gospodarzy, co po sobotnim zwycięstwie Ursusa z rezerwami Legii oznacza spadek biało-czerwonych w tabeli o jedną pozycję czyli na 14. miejsce. Gdyby ełkaesiacy zdołali wywieźć komplet punktów z Łowicza, byłoby dokładnie odwrotnie, ponieważ MKS Ełk, który wyprzedza naszą drużynę zaledwie jednym punktem, przegrał w sobotę 0:2 z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

ŁKS, w przypadku zwycięstwa mógł więc "przeskoczyć" ełczan w tabeli i awansować na 12. miejsce, a także zwiększyć swoją przewagę nad kolejnymi zespołami, bowiem w Elblągu padł dobry dla naszej drużyny wynik - remis - w starciu pomiędzy Concordią a Ruchem Wysokie Mazowieckie.

W 28. kolejce doszło ponownie do zmiany na pozycji lidera I grupy III ligi. Prowadzący po poprzedniej kolejce Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie tylko zremisował z prezentującym wiosną świetną formę Sokołem Ostróda i dał się dogonić w liczbie punktów łódzkiemu ŁKS-owi. Ponieważ jednak łodzianie mają korzystny bilans w bezpośrednich meczach, powrócili na fotel lidera.

Kolejne spotkanie nasi piłkarze rozegrają ponownie na wyjeździe. We środę 17 maja zmierzą się w Warszawie z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie - Ursusem. Obie drużyny wywalczyło dotychczas po 33 punkty, ale to Ursus jestw tabeli wyżej ze względu na wynik meczu z rundy jesiennej, kiedy to na stadionie w Łomży goście wygrali 2:1. Biało-czerwoni pojadą więc wziąć odwet, ale przede wszystkim zdobyć bardzo ważne w kontekście utrzymania punkty.

W Łomży obejrzymy naszych piłkarzy w akcji w sobotę 20 maja. Drużyna trenera Miłoszewskiego podejmie o godz. 17.00 przedostatni w tabeli Huragan Wołomin.

4 komentarzy

 • Odpowiedz greg poniedziałek, 15 maja 2017 15:49 Umieszczone przez: greg

  Plyta boiska w Ursusie ma wymiary 105x55 m.a w na Z-18 105x69,czyli jest o 14 m wezsze.Miedzy innymi,Widzew sie meczyl i ledwo zremisowal w Ursusie.Przydala by sie gierka na naszej plycie przy uzyciu fikolkow i zwerzeniu plyty boiska o te 14 m.

 • Odpowiedz Wrocław poniedziałek, 15 maja 2017 17:07 Umieszczone przez: Wrocław

  Drukowanie.

 • Odpowiedz Mu poniedziałek, 15 maja 2017 19:50 Umieszczone przez: Mu

  Greg węższa płyta jest atutem dla ŁKS ponieważ nie potrafimy rozgrywać akcji a w ofensywie rządzi przypadek
  Na węższej płycie przede wszystkim łatwiej się bronić

 • Odpowiedz greg wtorek, 16 maja 2017 02:17 Umieszczone przez: greg

  Ursus stara sie opanowac srodek pola i duzo oddawac strzalow. Ogladalem caly mecz Ursus-Widzew.Lodzianie nie potrfili skonstruowac zednej akcji gdyz pilkarze Ursusa,przecinali wszystkie pilki,odbierali i wygrywali pojedynki jeden na jeden.Ursus,strzlal za pola karnego nie bawiac sie w rozgrywanie i dobrze im te strzaly wychodzily.Kluby ,trenuja gre 10 na 11 ze wzgledu na czerwone kartki.czyli np. nasz podstawowy sklad przeciwo ,rezerwowym wspartych juniorami.Trzeba wygrac i nie ma innej opcji.Powodzenia.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu