vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
wtorek, 11 lipca 2017 11:41

Łobodziński znowu najszybszy w Manili [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Łobodziński znowu najszybszy w Manili [FOTO] fot. VWC / Sporting Republic
W miniony weekend Piotr Łobodziński po raz drugi w karierze odwiedził Filipiny. Przed rokiem udanie triumfował z czasem 6 minut i 20 sekund w 250 metrowym budynku podczas pierwszej edycji Kerry Sports Manila Vertical Run. W rym roku biegacz z Łomży ponownie musiał zmierzyć się z ponad 1300 schodami aby dotrzeć do mety usytuowanej na 61. piętrze.

W składzie zaproszonych zawodników elity znajdował się Australijczyk Mark Bourne, który jako jedyny pokonał Łobodzińskiego na schodach w 2017 roku. Wszystkie pozostałe biegi reprezentant LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża kończył jako triumfator. Nie inaczej było w niedzielę. Po bardzo dobrym starcie i początkowym prowadzeniu Piotr Łobodziński nie dał sobie wydrzeć kolejnego tytułu. Odniósł 14. zwycięstwo w 15 startach. Zrewanżował się Australijczykowi za porażkę w Seulu poprawiając przy okazji swój rekord trasy o jedną sekundę.

Tak komentował bieg na swoich kanałach społecznościowych:

"Byłem maksymalnie skoncentrowany na odliczaniu i syrenie startowej, gdyż dobieg do schodów miał zaledwie 10 metrów długości. Przy tak krótkim i szybkim biegu dobre wyjście z bloków to już prawie połowa sukcesu. Wbiegając na schody na pierwszej pozycji wiedziałem, że jest dobrze i w 'spokoju' mogłem kontynuować wspinaczkę po zwycięstwo. Mark gonił mnie zawzięcie, ale od około 40 piętra przestałem go widzieć. A więc rewanż za Seul udany."

Wyniki:

1. Piotr Lobodzinski POL 06:19
2. Mark Bourne AUS 06:29
3. Omar Bekkali BEL 06:54

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback