Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot. Archiwum MyLomza.pl
Remisem 2:2 zakończył się kolejny mecz kontrolny ŁKS-u 1926 Łomża. Tym razem przeciwnikiem biało-czerwonych był MKS Przasnysz, a spotkanie z występującym w IV lidze mazowieckiej zespołem rozegrane zostało na boisku w Śniadowie. To już półmetek przygotowań ŁKS-u do rozgrywek ligowych.

zenek

Mecz rozgrywany był w trzech tercjach, każda po pół godziny. W trakcie rozgrywanego sparingu trener łomżyńskiego zespołu miał okazję przyjrzeć się praktycznie wszystkim zawodnikom będącym w zasięgu ŁKS 1926 Łomża.

W składzie gospodarzy od początku zagrali: Lipiec – testowany, Melao, Wasiulewski, Drozdowski, Olesiński, testowany, Świderski, Rydzewski, Kaliszewski, testowany. W kolejnych odsłonach swoją szansę otrzymali również: Kozłowski, testowany, Brzozowski, Zalewski, Tarnowski, Kacprzyk, testowany, testowany, Grabowski, Gałązka, Sadowski.

Już od początku spotkania widać było, że obie ekipy poważnie podeszły do kontrolnego meczu. Spora widownia kibiców i mieszkańców Śniadowa miała okazję podziwiać składne akcje obu zespołów. Prowadzenie objęli goście pod koniec pierwszej tercji. W kolejnej dołożyli kolejną bramkę. Młody i ambitny zespół wystawiony przez trenera Ogrodzińskiego dopiero w trzeciej tercji zdołał odwrócić losy spotkania. Najpierw po błędzie bramkarza MKS Przasnysz piłkę głową, po zagraniu Gałązki, skierował do bramki Michał Sadowski, a później wynik wyrównał jeden z testowanych zawodników. Niestety zabrakło czasu, aby zdobyć zwycięską bramkę.

Mecz z drużyną MKS Przasnysz zamknął pierwszy etap przygotowań ŁKS-u do rozgrywek ligowych w sezonie 2017/18. Ełkaesiacy rozegrali w ciągu tych dwóch tygodni cztery spotkania. Na początek zremisowali bezbramkowo z Ruchem Wysokie Mazowieckie, później "zdemolowali" 6:0 Orła Kolno. W kolejnym spotkaniu, tym razem o stawkę, którą był awans do kolejnej rundy Pucharu Polski, uznali wyższość pierwszoligowej Bytowii Bytów, zaś w minioną środę zremisowali 2:2 z MKS-em Przasnysz.

Kolejny mecz kontrolny biało-czerwoni rozegrają w niedziele o 11.30 w Bielsku Podlaskim, gdzie ŁKS 1926 Łomża zmierzy się z miejscowym Turem, tegorocznym beniaminkiem III ligi.