vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
poniedziałek, 31 lipca 2017 09:02

Wiktor Kosowski grał we Wrocławiu i Szczawnie-Zdroju

Napisane przez  mat. nadesłany
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Od lewej: Wiktor Kosowski, Tomasz Waldziński, Antek Śmiechowski Od lewej: Wiktor Kosowski, Tomasz Waldziński, Antek Śmiechowski fot. UKS Return
Wiktor Kosowski zawodnik UKS „Return" Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym wywalczył ćwierćfinał w singlu i zajął trzecie miejsce w grze deblowej w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików we Wrocławiu. Jeszcze lepiej było w Szczawnie- Zdroju.

zenek

W pierwszej rundzie wrocławskiego turnieju Wiktor 6/2 6/3 ograł Tomasza Pyzika (KT Clarena Wrocław). Następnie 6/3 7/6 (2) pokonał Filipa Bojko (Dwójka Zielona Góra). W ćwierćfinale nasz tenisista musiał uznać wyższość Kacpra Szymkowiaka (KZ AZS AWF Wrocław) przegrywając mecz 3/6 3/6. Kacper w rezultacie okazał się zwycięzcą całego turnieju. W grze deblowej Wiktor wspólnie z Filipem Bojko (Dwójka Zielona Góra) zajął III miejsce przegrywając w trzech setach mecz o finał z parą Marcel Dzieło (Klub Tenisowy Szczawno- Zdrój) / Bartłomiej Roś ( ZTT Złotoryja) 6/3 1/6 8/10. Organizatorem zawodów był Klub Tenisowych Asów Wrocław.

- Kolejny udany turniej odnotowaliśmy w Szczawnie-Zdroju - mówi trener Tomasz Waldziński.

Wiktor wygrał debla i zajął drugie miejsce w grze singlowej. W pierwszej rundzie nasz zawodnik miał wolny los przysługujący rozstawionym graczom (decyduje ranking PZT). W drugiej 6/3 6/3 ograł Mikołaja Jańskiego (AT Promasters Szczecin). W półfinale Wiktor 7/6 (3) 3/6 6/4 pokonał Patryka Pałyszko (Matchpoint Żyrardów).

W finałowym pojedynku nasz tenisista po zaciętej walce przegrał mecz wynikiem 6/7 (3) 4/6 z Marcelem Dzieło (KT Szczawno-Zdrój). Z kolei w deblu Wiktor wspólnie z Patrykiem Pałyszko w finale turnieju pokonali parę Mikołaja Jańskiego i Gabriela Wójcickiego (KT Szczawno-Zdrój) 1/6 6/4 10/4.

- Są to znaczące sukcesy Wiktora, gdyż w tym roku zmienił on kategorię wiekową i przeważnie rozgrywa mecze ze starszymi kolegami. Trenuje bardzo ciężko, gramy dużo ogólnopolskich turniejów i mamy nadzieję na coraz to lepsze wyniki – podkreśla trener Tomasz Waldziński dodając, że za tydzień OTK Zielona Góra. - Chciałbym również nadmienić, że w Szczawnie- Zdroju miał swój turniejowy debiut Antek Śmiechowski. Nasz tenisista pomimo przegranej zaprezentował się bardzo dobrze i z niecierpliwością czekamy na kolejne jego starty.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback