niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
poniedziałek, 25 września 2017 08:52

Mistrzowie BJJ z Fight Club Łomża

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Mistrzowie BJJ z Fight Club Łomża fot. Fight Club Łomża
Podwójnym sukcesem zawodników Fight Club Łomża zakończył się udział w rozegranym w sobotę w Luboniu k/ Poznania VII Pucharze Polski NO GI JIU JITSU 2017. Damian Zorczykowski, debiutujący w dywizji brązowych pasów wywalczył srebrny medal, a jego podopieczny Hubert Sulewski triumfował wśród pasów niebieskich. Warto podkreślić, że Sulewski w tych zawodach debiutował jako senior i był najmłodszym zawodnikiem w stawce!

brico lomza

W minioną sobotę nasi zawodnicy przemierzyli łącznie ponad 1000 km, aby móc rywalizować z najlepszymi zawodnikami z całej Polski na jednych z najważniejszych zawodów grapplingowych w kraju. Wrócili szczęśliwi z dwoma bardzo ważnymi medalami.

Hubert Sulewski w pięknym stylu wygrywając dwie walki przed czasem i jedną na punkty wywalczył złoty medal i stanął na najwyższym podium. Warto podkreślić, że był to debiut naszego zawodnika w gronie seniorów, który był najmłodszy w dywizji niebieskich pasów. Dotychczas zdobywał najwyższe trofea w kraju wśród juniorów, a teraz przebojem wdarł się w czołówkę najlepszych dorosłych fighterów.

Natomiast na szyi trenera FIGHT CLUBU zawisł srebrny medal. Podobnie jak Hubert, Damian Zorczykowski debiutował w dywizji brązowych pasów. Pas ten otrzymał w styczniu tego roku z rąk legendy MMA Gunnara Nelsona. Zawody w Luboniu były wielkim sprawdzianem, który okazał się być równie wielkim sukcesem, a Damian potwiedził "w boju", że na swój pas zasłużył w 100%. Po dwóch wygranych walkach, w finale przy remisowym wyniku, zadecydował mały punkt przewagi. Można więc powiedzieć, że złoto uciekło o włos, ale znając Damiana należy się spodziewać, że kolejnym razem to on stanie na najwyższym stopniu podium.

22015553 1661428450556454 1575560266 o

Pozostałych trzech naszych zawodników otarło się o strefę medalową. Każdy z nich odpadł z turnieju w walce o półfinał, a co za tym idzie pokazali wielkie umiejętności i ducha walki. O przegranej zaważyły niuanse.

- Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich naszych reprezentantów. Chcielibyśmy bardzo podziękować naszemu sponsorowi głównemu firmie SONAROL, dzięki której wspaniałomyślności nie musimy martwić się i wybierać tylko takich turniejów, na które stać nas jest pojechać, a możemy skupić się jedynie na przygotowaniach, czego efekty są widoczne - podkreśla Zorczykowski, który cieszy się z podwójnego sukcesu - jako zawodnik i jako trener.

Zawody w Luboniu tak naprawdę były swego rodzaju przetarciem na początek sezonu, choć ich ranga była bardzo wysoka. W następny weekend nasi fighterzy zawalczą w Warszawie na drugim turnieju parterowym, a 4 listopada Damian Zorczykowski stoczy kolejną zawodową walkę MMA na gali w Ełku, gdzie prawdopodobnie zadebiutuje też jako zawodowiec Hubert Sulewski. Do tego występu pozostał nieco ponad miesiąc i zaraz po powrocie z Warszawy nasi fighterzy rozpoczynają przygotowania pod jego kątem.

2 komentarzy

  • Odpowiedz werdykt poniedziałek, 25 września 2017 13:29 Umieszczone przez: werdykt

    Gratulacje

  • Odpowiedz byku poniedziałek, 25 września 2017 19:14 Umieszczone przez: byku

    Wielkie graty dla FIGHT CLUB ŁOMŻA.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu