niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
wtorek, 26 września 2017 09:05

Forty Piątnica wiceliderem młodziczek województwa podlaskiego [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Forty Piątnica wiceliderem młodziczek województwa podlaskiego [FOTO] fot. MOSiR
W niedzielę na Stadionie Miejskim w Łomży rozegrana została 3. kolejka rozgrywek Młodziczek Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Drugie miejsce w turnieju zajęły piłkarki Fortów Piątnica, czym przypieczętowały swoją pozycję wicelidera młodziczek województwa podlaskiego.

brico lomza

Aura pogodowa wyjątkowo sprzyjała. Białostockie drużyny na stadion przybyły tuż przed 9-tą rano, gdzie rozdysponowane zostały dla zawodniczek szatnie. Po ostatnich wskazówkach trenerów zespoły o godzinie 10-ej wyszły na murawę. Na trybunach licznie zasiedli kibice, którzy z entuzjazmem dopingowali Młodziczki podczas meczów. Pozytywne nastroje dopisywały wszystkim.

Mecze odbyły się na dwóch naturalnych boiskach stadionu. Każdy zespół rozegrał po trzy spotkania. Najlepszymi wynikami pochwalić się może zespół Włókniarza z Białegostoku, który uplasował się na 1. miejscu niedzielnych rozgrywek z 12 punktami.

Klasyfikacja niedzielnego turnieju 3. kolejki:

  1. Włókniarz Białystok
  2. Forty Piątnica
  3. Włókniarz II Białystok
  4. MOSiR Łomża
  5. Ekosport Białystok

Druga lokata, już tradycyjnie, zajęta została przez zespół Fortów Piątnica, który przegrał - również tradycyjnie - tylko jeden mecz, z triumfatorkami tego turnieju. Dawna przepaść pomiędzy ekipami z Piątnicy a pierwszą drużyną Włókniarza jest jednak sukcesywnie zasypywana, a różnica dzieląca te drużyny maleje z meczu na mecz, na co wskazują wyniki spotkań. Tym razem Włókniarz wygrał już tylko 3:1, podczas gdy jeszcze niedawno w Białystoku piłkarki Fortów musiały przyjąć porażkę różnicą pięciu goli.

Również nieposiadający niemal żadnego doświadczenia i trenujący od zaledwie kilku tygodni zespół MOSiR Łomża robi wyraźne postępy. Dziewczęta wyprzedziły w tym turnieju młodą ekipą Ekosportu Białystok.

- Drużyna MOSiR Łomża dzielnie walczyła i dostarczyła widzom wielu emocji - powiedział Andrzej Modzelewski, Dyrektor MOSiR - Brawa należą się wszystkim zawodniczkom za niezwykłą aktywność na boisku i zaciętą rywalizację!

Po meczach dziewczęta oraz ich rodzice zaproszeni zostali do sali VIP, gdzie czekał już poczęstunek. Wszyscy chwalili gorącą zupę, która dodała energii na resztę dnia.

- Dziękujemy Zespołowi Szkół Weterynaryjnych w Łomży za pomoc w przygotowaniu pysznego posiłku! - mówią organizatorzy.

Kolejne rozgrywki odbędą się w już weekend 7-8 października. Gospodarzem 4. kolejki będzie zespół Forty Piątnica.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu