sobota, 30 września 2017 15:00

[NA ŻYWO] ŁKS 1926 Łomża - Lechia Tomaszów Mazowiecki. Trwa transmisja na żywo

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
[NA ŻYWO] ŁKS 1926 Łomża - Lechia Tomaszów Mazowiecki. Trwa transmisja na żywo fot. Archiwum MyLomza.pl
Kolejnego rywala z czołówki rozgrywek o mistrzostwo I grupy III ligi podejmować będą w sobotę na stadionie miejskim w Łomży piłkarze ŁKS-u 1926. Lechia Tomaszów Mazowiecki, która zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli, przyjedzie do Łomży po... przełamanie, bo podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka zdobyli w dwóch ostanich meczach tylko jeden punkt.

planeta asow

Historia spotkań ŁKS-u i Lechii jest bardzo krótka. Po raz pierwszy nasi piłkarze zmierzyli się z zespołem z Tomaszowa niemal równo rok temu. 25 września 2016 roku na stadionie w Łomży padł remis 1:1 po golu straconym przez biało-czerwonych w 89. minucie spotkania. Podopieczni ówczesnego trenera ŁKS-u Mateusza Miłoszewskiego prowadzili wówczas od 7. minuty po bramce z rzutu karnego Rafała Maćkowskiego. W końcówce wyrównał najbardziej doświadczony zawodnik gości Paweł Magdoń. W zgodnej opinii obserwatorów był to jednak dla biało-czerwonych bardzo korzystny wynik, który był też znacznie lepszy niż gra naszej drużyny. Natomiast we wiosennym rewanżu okazał się ŁKS lepszy od Lechii, wygrywając na wyjeździe 1:0 po trafieniu w 14. minucie Reinaldo Melao, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Wracając do Magdonia, który rozegrał w karierze 90 spotkań w ekstraklasie w barwach takich klubów jak ŁKS Łódź, Pogoń Szczecin, Wisła Płock, GKS Bełchatów i Odra Wodzisław, strzelając w niej pięć goli, przede wszystkim kieruje on grą defensywną Lechii. O tym, jak ważnym jest dla obrony jutrzejszego rywala zawodnikiem świadczy fakt, że pod jego nieobecność Lechia straciła w meczu z Pelikanem Łowicz przed dwoma tygodniami aż cztery gole, podczas gdy w pozostałych ośmiu meczach dała ich sobie strzelić łącznie tylko sześć. Mecz ten zakończył się wynikiem 4:1 dla Pelikana. Natomiast tydzień temu Lechiści zremisowali u siebie bezbramkowo z Polonią Warszawa, co zostało przyjęte jako niekorzystny rezultat dla gospodarzy tego spotkania. Stąd w Tomaszowie mówi się o przełamaniu w kontekście jutrzejszego meczu z ŁKS-em.

W drużynie Lechii nie ma jednego zawodnika, który byłby liderem w ilości zdobytych goli. Na czele jest ich trzech: Tomasz Płonka, Jakub Rozwandowicz i Kamil Szymczak. Każdy zdobył dotychczas w lidze po trzy gole. Ten fakt z pewnością nie martwi trenera zielono-czerwonych, który nie jest uzależniony od formy lub zdrowia jednego gracza, lecz ma alternatywę. Wymienieni trzej piłkarze łącznie strzelili, jak łatwo policzyć, dziewięć goli, a dotychczas w lidze Lechia zanotowała 17 trafień. Straciła przy tym 10 bramek, co daje jej na ten moment 3. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 20 punktów czyli dwukrotnie wyższym niż może pochwalić się ŁKS.

Jeżeli już przechodzimy do dokonań naszych piłkarzy w tym sezonie, to są one niestety znacznie skromniejsze niż jutrzejszych rywali. ŁKS zajmuje po dziewięciu kolejkach odległe 13. miejsce z dorobkiem 10 punktów. Ze strzelenia gola w lidze nasi piłkarze cieszyli się tej jesieni osiem razy czyli o ponad połowę mniej niż piłkarze Lechii. W tym czasie piłkę we własnej bramce oglądali 14-krotnie. Z grubsza więc bilans mają odwrotny niż Lechia. Najskuteczniejszym piłkarzem ŁKS-u jest Rafał Maćkowski, który czterokrotnie pokonywał bramkarzy rywali, z tego dwa razy skutecznie egzekwował rzuty karne.

W dwóch ostatnich kolejkach biało-czerwonym nie wiodło się za dobrze. Przed dwoma tygodniami wrócili na tarczy z Warszawy, gdzie 3:1 przegrali z Polonią, a tydzień temu na własnym stadionie polegli aż 0:4 z obecnym liderem rozgrywek Sokołem Aleksandrów Łódzki. Wcześniej jednak zanotowali trzy kolejne zwycięskie mecze i z pewnością zależy im, aby przynajmniej powtórzyć taką serię.

To wszystko nie oznacza, że nasi piłkarze stoją na straconej pozycji przed sobotnim meczem. Jak wiadomo, piłka nożna to nie matematyka i nie rządzą w niej statystyki. Duże znaczenie będzie miała forma dnia, a trzeba pamiętać, że goście będą musieli przebyć około 250 km, aby dostać się na stadion przy ul. Zjazd 18. O wiele bliżej będą mieli nie tylko piłkarze ŁKS-u, ale też łomżyńscy kibice, którzy miejmy nadzieję skorzystają ze sprzyjającej pogody i przyjdą dopingować swoją drużynę.

Mecz rozpocznie się w sobotę 30 września na stadionie miejskim w Łomży o godz. 15.00.

18 komentarzy

 • Odpowiedz lomzan piątek, 29 września 2017 19:43 Umieszczone przez: lomzan

  300 kibiców i będzie 0:3

 • Odpowiedz greg piątek, 29 września 2017 22:59 Umieszczone przez: greg

  Lechia ma kompleks do naszego klubu i trzeba sprobowac cos ugrac.Trener,musi z takimi zespolami nie grc otwartej pilki(Huragan Wolomin,wlasnie gral w ten sposobi wiemy jak to sie skonczylo,jak sie nie ma grajkow na odpowiednim poziomie).Tomaszow Maz. jest miastem o identycznej liczbie ludnosci ale za pilkarze o zarobkach profesjonalistow.Do boju:)

 • Odpowiedz Edek z fabryki kredek sobota, 30 września 2017 00:10 Umieszczone przez: Edek z fabryki kredek

  z Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:4.
  z Lechią Tomaszów Mazowiecki będzie 0:8

 • Odpowiedz ŁKS sobota, 30 września 2017 06:32 Umieszczone przez: ŁKS

  Wszyscy na mecz.

  Cos czuje, ze bedzie dzis wygrana ;)

  TYLKO ŁKS !!

 • Odpowiedz Polak sobota, 30 września 2017 06:37 Umieszczone przez: Polak

  Będzie transmisja ?

 • Odpowiedz Literka eŁ sobota, 30 września 2017 08:28 Umieszczone przez: Literka eŁ

  Nie nie będzie żadnej transmisji. Ładna pogoda więc ruszyć dupy na stadion. Nie musicie jechac 10 km tylko to jest praktycznie 15 minut z każdego miejsca w Łomży. Zamiast wydać kolejny raz dychę na browary można dzisiaj przeznaczyć to na bilet. Reprezentacja Polski też przegrywała i nie było ciekawie, a i tak wszyscy mecze oglądali. Wszyscy na stadion!

 • Odpowiedz greg sobota, 30 września 2017 09:39 Umieszczone przez: greg

  GKS Wikielec 2-4 Świt Nowy Dwór Mazowiecki.Swit,zrownal sie z name punktami.
  Spadlismy na 14 m/ce.Co najmniej remis,jest potrzebny zeby ,wrocic na 13 m/ce.

 • Odpowiedz Yahoo na to sobota, 30 września 2017 11:00 Umieszczone przez: Yahoo na to

  Tak,tak trzeba wrócić co 13miejsce bo to tak jak by Brazylia została Mistrzem Świata.
  Spokojnie proponuję, teraz miejsca i gra lksu to tylko pasuje.
  CISZEJ NAD TĄ TRUMNĄ..........

 • Odpowiedz były kibic ŁKS 1926 sobota, 30 września 2017 13:40 Umieszczone przez: były kibic ŁKS 1926

  Literka eł
  Właśnie zniechęciłeś kolejną osobę do przyjścia na stadion
  Neardentale zapraszają neardentali tak brzmi lepiej :)))

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 30 września 2017 15:50 Umieszczone przez: wiśta wio

  Kibiców nie ma nawet " na lekarstwo "

 • Odpowiedz Zjazd8 sobota, 30 września 2017 16:19 Umieszczone przez: Zjazd8

  Ponawiam apel i proszę trenera aby podał się do dymisji. Oszczędzi nam wstydu, klubowi pieniędzy.
  Coraz gorsza gra, coraz mniej umiejętnosci, które były i obecnie zanikają u piłkarzy po poprzednim trenerze.
  Zero taktyki, coraz mniej techniki, wytrzymałości.
  Ąpel do klubu. Proszę odsuncie trenera od piłkarzy bo do reszty ich zmarnuje.

 • Odpowiedz Edek z fabryki kredek sobota, 30 września 2017 16:51 Umieszczone przez: Edek z fabryki kredek

  piłka kopana to rozrywka dla pospólstwa, starych zgredów z mięśniem piwnym i grupki kiboli

 • Odpowiedz prezesa_zarządu sobota, 30 września 2017 16:55 Umieszczone przez: prezesa_zarządu

  I znowu w pupe do 0 ... w robocie w poniedziałek będą co niektórzy wq-rwieni ...

 • Odpowiedz lomzan sobota, 30 września 2017 17:34 Umieszczone przez: lomzan

  Jakie zarządzanie i gra, takie kibicowanie. Ciekawi mnie, na jakim poziomie Browar sponsoruje ŁKS, może dają grosze, aby Łomża prezentowała ich w najbliższym regionie, a na całą Pl mają już reklamę (Górnik Zabrze). Po za Widzewem i Legią mamy już wszystkie mocne ekipy zaliczone, teraz głównie mecze z dołem lub środkiem.

 • Odpowiedz Kibic sobota, 30 września 2017 17:53 Umieszczone przez: Kibic

  Dokladnie teraz mecze z latwiejszymi przeciwnikami to troche pmt nalapiemy

 • Odpowiedz Edek z fabryki kredek sobota, 30 września 2017 19:39 Umieszczone przez: Edek z fabryki kredek

  Browar kupił prawa do nazwy Łomża , a dziadów nie musi sponsorować

 • Odpowiedz Polak z Polski sobota, 30 września 2017 20:50 Umieszczone przez: Polak z Polski

  ŁKS - coś z tym "WSZYSCY" nie wypaliło...? Kibiców jak na lekarstwo. Łomża gra a trybuny puste. Brawo Lechia!

 • Odpowiedz lomzan sobota, 30 września 2017 20:58 Umieszczone przez: lomzan

  Jasne, ale logo Browar Łomża jest na koszulkach, czyli w jakimś stopniu sposnoruje, tylko w większym stopniu Górnik Zabrze oraz Puchar Polski.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu