vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
sobota, 28 października 2017 09:56

[NA ŻYWO] Kolejny beniaminek zagra na Z18

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
[NA ŻYWO] Kolejny beniaminek zagra na Z18 fot. Archiwum MyLomza.pl
Warta Sieradz to już trzeci z zespołów debiutujących w rozgrywkach III ligi, jaki zagości na stadionie przy ul. Zjazd 18. Jednocześnie jest to czwarty i ostatni beniaminek, z jakim ŁKS 1926 zmierzy się w rundzie jesiennej. Jak dotąd mecze z nowicjuszami biało-czerwonym przyniosły 7 punktów. Jak będzie dzisiaj?

Warta Sieradz nie odbiega specjalne od wizerunku tegorocznego beniaminka III ligi. To znaczy nie wyróżnia się niczym specjalnym, nie ma wysokiej pozycji ani nadspodziewanie wielu punktów, jak choćby wyjątkowa z tego grona Victoria Sulejówek, która gościła na łomżyńskim obiekcie przed dwoma tygodniami. Wyniki Warty wskazują jednak, że z trójki słabych beniaminków jest najsilniejsza, bo pokonała zarówno GKS Wikielec, jak Tur Bielsk Podlaski. Ten ostatni aż 4:0.

Dla piłkarzy Warty dzisiejszy mecz jest bardzo ważny. Kto wie czy nie kluczowy w kotekście miejsca zajmowanego na koniec rundy jesiennej. Obecnie Warta z 12 punktami na koncie zajmuje 16. miejsce - najwyższe z trzech spadkowych. Jednak w przypadku wygranej z ŁKS-em, który wyprzedza ją o trzy punkty, z całą pewnością znajdzie się w tabeli nad naszą drużyną, bo ma lepszy bilans bramkowy, który w przypadku zwycięstwa jeszcze sobie poprawi i będzie lepsza w bezpośrednim meczu. A to, że ekipa Warty potrafi urywać punkty faworytom (tak, ŁKS uznajemy za minimalnego faworyta w tym meczu), jej zawodnicy pokazali przed tygodniem, remisując z Polonią Warszawa, której to sztuki biało-czerwoni nie zdołali dokonać.

Czy nasi piłkarze pozwolą odebrać sobie punkty? W ostatnich trzech kolejkach zdobyli ich 5 na 9 możliwych czyli nie jest tragicznie. Gra w ostatnich meczach też zaczęła się podobać. Trzeba jeszcze tylko poprawić miejsce w tabeli. To może przynieść zwycięstwo w dzisiejszym meczu z Wartą. Wbrew pozorom nie będzie to łatwe, a tzw. atut własnego boiska nie koniecznie jest dla ŁKS-u w tym sezonie prawdziwym atutem. Z 15 zdobytych punktów ŁKS wywalczył ich u siebie 7, a o jeden więcej na wyjeździe i to pomimo tego, że na wyjeździe nasi piłkarze zagrali o jeden mecz mniej niż w domu. W roli gospodarza stracili więcej bramek (11) niż w roli gościa (7). W obu przypadkach zdobyli tyle samo goli - po 6. Marwi ilość meczów przegranych na Z18 - aż cztery, podczas gdy wyjazdowych porażek było dwie.

Na szczęście statystyki fajnie się czyta, ale to nie one grają w piłkę. Robią to piłkarze, którzy dziś o 14.00 wybiegną na boisko. Zapraszamy więc na stadion przy ul. Zjazd 18 oraz na naszą transmisję z tego spotkania.

17 komentarzy

 • Odpowiedz greg sobota, 28 października 2017 11:35 Umieszczone przez: greg

  Warta Sieradz to druzyna ,mocna fizycznie ,ale trzeba icj zabiegac I wygrac pozniej jedziemy na Widzew gdzie tez trzba wygrac I spimy spokojnie,Widzew ,kelpie ale to mozna przerwac I ich skontrowacNie zapomnijcie wyslac kasy na klub -UK - po 100 £ reszta Swieta po 100 Euro w pierwszej transie.Ja juutr wysylam a Wy?

 • Odpowiedz kinder sobota, 28 października 2017 13:37 Umieszczone przez: kinder

  a ja przyjdę i kupię 5 biletów, jak będzie mecz przy sztucznym oświetleniu

 • Odpowiedz Grzego sobota, 28 października 2017 13:48 Umieszczone przez: Grzego

  Lecz się pajacu

 • Odpowiedz zjazd8 sobota, 28 października 2017 14:59 Umieszczone przez: zjazd8

  Zal patrzeć.
  Zawodnicy cofają się z rozwoju.
  Powtarzam, że trener to nieporozumienie.
  Pamiętam przyrzeczenie trenera, że poniżej 8 miejsca sam odejdzie.
  Trenerze już czas nie ma co czekać.

 • Odpowiedz bezstronny obserwator sobota, 28 października 2017 15:00 Umieszczone przez: bezstronny obserwator

  Trener zielony ogórek kto go tutaj sprowadził?
  Jak można po tak słabej grze powiedzieć ze zagraliśmy dobrze
  Nawet jednej składnej akcji
  Palowanie do przodu
  Warta duzo lepsza

 • Odpowiedz lomzan sobota, 28 października 2017 15:05 Umieszczone przez: lomzan

  Tak się bawi i wygrywa Warta Sieradz.

  Tak się wyje z ligi spada ŁKS.

  W porzeciągu 10 lat, o utrzymanie nie martwiliśmy się tylko w okręgówce.

 • Odpowiedz kinder sobota, 28 października 2017 15:08 Umieszczone przez: kinder

  greg jesteś oderwany od rzeczywistości, z Widzewem dostaną trzy bramy i nara. Lepiej wo oddać, szkoda km.

 • Odpowiedz szkoda sobota, 28 października 2017 15:36 Umieszczone przez: szkoda

  Pajace a potem się dziwią że pusto na stadionie
  Dno !!!!!!

 • Odpowiedz szajs sobota, 28 października 2017 16:02 Umieszczone przez: szajs

  Wstyd dla naszego miasta! po co komu nieudolni kopacze? zabrać kasę do roboty zapędzić !

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 28 października 2017 16:31 Umieszczone przez: wiśta wio

  Żenada , na takich kopaczy miasto ma wywalać naszą kasę ?
  - a wy jeszcze macie pretensję , że nikt dziadów nie chce sponsorować ?

  re; greg
  pokarz ciulu potwierdzenie swojego przelewu na 100euro !!!!

 • Odpowiedz wiśta wio sobota, 28 października 2017 16:34 Umieszczone przez: wiśta wio

  ... beniaminek,
  " ...nie wyróżnia się niczym specjalnym, nie ma wysokiej pozycji ani nadspodziewanie wielu punktów,..."
  - a jednak dziadom dokopali :)
  Co mówić jak będą grali z czołówką tabeli ?

 • Odpowiedz ŁKS sobota, 28 października 2017 16:55 Umieszczone przez: ŁKS

  po to wlasnie kasa od miasta, zeby zainwestowac w lepszych pilkarzy i trenera chyba proste co ?

  Przeciez jak beda pieniadze to sklad sie zmieni to oczywiste.

  Jedynie Kibole 3maja poziom ! Super doping dzis przez cały mecz.

 • Odpowiedz kinder sobota, 28 października 2017 17:06 Umieszczone przez: kinder

  wiśta wio grali z czołówka i co mecz porażka, żadnej niespodzianki

 • Odpowiedz kinder sobota, 28 października 2017 17:14 Umieszczone przez: kinder

  od awansu do II ligi, minęło 10 lat, a Łomża co sezon gra o utrzymanie, oprócz 2 lat w okręgówce. III liga to chyba nie aż taki poziom, że nie możemy podołać piłkarsko i organizacyjnie. Spadek do IV ligi to już koniec ŁKS. Jeśli wystawimy taki sam skład na wiosnę, odrobinę szczęścia i możemy się utrzymać. Dziś ostatni w lidze Wikielec odniósł pierwsze zwycięstwo, Legię pojechali 3:0

 • Odpowiedz Zgasić światło. sobota, 28 października 2017 17:37 Umieszczone przez: Zgasić światło.

  Amen.

 • Odpowiedz już nawet żal dupy nie ściska sobota, 28 października 2017 18:40 Umieszczone przez: już nawet żal dupy nie ściska

  @ŁKS
  już było więcej kasy i zostały tylko większe długi
  zaorać ten burdel i może coś nowego kiedyś wyrośnie
  ale nie takiego syfu jak dzisiejszy ŁKS 1926 bo smród przebija ten z oczyszczalni

 • Odpowiedz Zjazd8 sobota, 28 października 2017 22:36 Umieszczone przez: Zjazd8

  Należy zawsze szukać przyczyn niepowodzeń a nie obrażać innych.
  Uważam obserwując zespół, iż brak rozwoju piłkarskiego, a ktory to był wcześniej.
  Winien moim zdaniem jest trener. Przecież znaczną część zawodników wcześniej oddawała zdrowie na boisku a teraz też ale chyba nie widzą po co i o co chodzi w tej grze. Zero koncepcji i motywacji a za to winię trenera.
  Używanie słów "zaorać ten burdel, dziady, kopacze, zagonić do roboty", może nie zawsze świadczyć pozytywnie o piszących.
  Przestrzegaj zasady " czyń tak, mów tak, pisz tak, jakby to były twoje ostatnie; czyny, słowa i jakim chciałabyś pozostać w pamięci innych.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu