vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
poniedziałek, 30 października 2017 10:20

Podstawówka na fali H2O oraz Otwarte Zawody Pływackie klas gimnazjalnych i Szkół Średnich [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
W niedzielę 29 października w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego 15 w Łomży rozegrana została I edycja zawodów pływackich pod nazwą "Podstawówka na Fali H2O" 2017 oraz Otwarte Zawody Pływackie klas gimnazjalnych i Szkół Średnich w pływaniu.

W niedzielny poranek na pływalni zjawiło się ponad 160 uczniów ze szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych i średnich z Łomży oraz pobliskich miast, którzy pływali w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz motylkowym. Tego dnia nie zawiedli również kibice, którzy licznie zjawili się na trybunach, by kibicować swoim pociechom. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy klas gimnazjalnych i szkół średnich, którzy w liczbie około 50 osób zjawili się na basenie. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play oraz stała na bardzo wysokim poziomie o czym świadczą czasy zdobyte przez zawodników. Po zakończeniu rywalizacji tych szkół wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Kolejnymi zawodami w tym dniu były zawody szkół podstawowych pod nazwą "Podstawówka na Fali H2O". W pierwszej części tych rywalizacji odbyły się starty uczniów klas I i II na dystansie 25 metrów stylem dowolnym i grzbietowym. Następnie do rywalizacji o medale na dystansie 50 metrów w stylach dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym przystąpili zawodnicy z klas III–IV i V-VI. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi zawodnicy medale. Celem zawodów jest popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do aktywnego i sportowego sposobu spędzania wolnego czasu oraz propagowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego. Poniżej prezentujemy wyniki rywalizacji z zawodów.

Wyniki do pobrania:

Wyniki "Podstawówka na Fali H2O" do pobrania:

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu