vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
czwartek, 02 listopada 2017 12:27

Obradowała Łomżyńska Rada Sportu

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Obradowała Łomżyńska Rada Sportu fot. UM Łomża
Dyskusja o zasadach udzielania dotacji przez Miasto Łomża klubom sportowym uczestniczącym w ministerialnym systemie współzawodnictwa sportowego, korzystania z obiektów miejskich przez kluby sportowe – to główne tematy, które zdominowały obrady Łomżyńskiej Rady Sportu. Przedstawiciele lokalnych klubów sportowych spotkali się w miejskim ratuszu w ubiegłym tygodniu.

Spotkanie rozpoczęło się od propozycji zwiększenia środków na imprezy sportowe kosztem środków pozakonkursowych. W tym roku kluby sportowe miały do dyspozycji 200 tysięcy złotych.

- Okazuje się, że tych pieniędzy jest za dużo i wręcz są one wydawane na siłę. Imprez sportowych jest dużo, a w przyszłym jubileuszowym roku będzie jeszcze więcej – tłumaczy przewodniczący Łomżyńskiej Rady Sportu, Andrzej Korytkowski.

Poruszono też temat procentowego podziału środków na sport. Z roku na rok ta kwota jest zwiększana. Jak zadeklarował prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, te środki będą większe również i w 2018 roku. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie to kwota. Padła propozycja, aby tych pieniędzy było więcej na sport młodzieżowy oraz 10 proc. puli zagospodarować na imprezy sportowe.

- Przekazaliśmy również Panu prezydentowi zasady udzielania dotacji przez Miasto Łomża klubom sportowym uczestniczącym w ministerialnym systemie współzawodnictwa sportowego "Sport dzieci i młodzieży". Ustaliliśmy, że kwotą bazową ma być suma 5 tysięcy złotych – mówi Korytkowski. - Debatowaliśmy nad tym, aby zawodnicy, którzy osiągnęli wybitne wyniki np. medaliści mistrzostw Polski czy reprezentanci kraju mieli dofinansowanie u do bursy szkolnej, w zależności 100 procent lub 50 – dodaje przewodniczący.

Podczas zebrania Rady przypomniano ponadto o zbliżającym się terminie składania wniosków na stypendia sportowe fundowane przez Prezydenta Miasta Łomża, które przyznawane są za wybitne osiągnięcia sportowe. I choć mówiło się o nich od lat, to zostały wprowadzone dopiero dwa lata temu przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Przełożyło to się na wyniki sportowe. W 2015 roku otrzymywało je dwóch sportowców. Rok później ta liczba wzrosła do pięciu. Teraz zaś otrzyma je blisko 20 osób.

- Widać, że jest to bardzo dobra motywacja do ciężkiej pracy i podnoszenia umiejętności przez naszych sportowców – komentuje przewodniczący Łomżyńskiej Rady Sportu, Andrzej Korytkowski.

Na zakończenie padł temat budowy nowej hali sportowej w mieście. Prezydent Mariusz Chrzanowski zwrócił się do przedstawicieli klubów sportowych, żeby określili swoje potrzeby i wymagania techniczne dla organizacji imprez krajowych oraz międzynarodowych oraz w jakim zakresie chcieliby z niej korzystać.

- Chciałbym, aby przyszła hala była dostępna dla jak największej ilości osób – podkreślał włodarz miasta.

Zgodnie z planem przyszła hala ma stanowić bazę dla centralnego ośrodka szkolenia w piłce ręcznej.

Źródło: UM Łomża

21 komentarzy

  • Odpowiedz niezawisły czwartek, 02 listopada 2017 14:14 Umieszczone przez: niezawisły

    RADA POWINNA BYĆ BEZSTRONNA !!!
    PREZESI KLUBÓW SĄ TU TYLKO PO TO ŻEBY PRZYPILNOWAĆ WŁASNEGO INTERESU
    PATOLOGIA Z UDZIAŁEM PREZYDENTA !!!!!!

  • Odpowiedz patologia w białych rękawiczkach czwartek, 02 listopada 2017 14:17 Umieszczone przez: patologia w białych rękawiczkach

    przewodniczący rady później za pieniądze z dotacji Urzędu Miasta jeżdzi z żoną do Afryki i np robi sobie zdjęcie z lwem

    co to k... jest?!

  • Odpowiedz akwi czwartek, 02 listopada 2017 14:35 Umieszczone przez: akwi

    niezawisly???każdy ma możłiwość udziału w radzie sportu!!!są tam przedstawiciele różnych dyscyplin sportu!!!skad wiesz ze z dotacji pan andrzej zrobił sobie foto z lwem??to oskarżenia!!!brawo dla Prezydenta,że dba o sport!!!!

  • Odpowiedz siemka czwartek, 02 listopada 2017 15:30 Umieszczone przez: siemka

    Ja pie***. Teraz zbudujcie halę do piłki ręcznej za grube miliony,która będzie stała pusta,a za 2-3 lata nie będzie tego klubu UKS Dwójka tak jak zniszczono ŁKS. ZZERO MYŚLENIA TYLKO KIEŁBASA WYBORCZZA ZA NASZZE PIENIĄDZE

  • Odpowiedz luka czwartek, 02 listopada 2017 15:44 Umieszczone przez: luka

    @akwi
    czytaj ze zrozumieniem
    przewodniczący rady sportu ma największy wpływ na podział środków i jednocześnie jako prezes klubu jest beneficjentem własnych ustaleń

    nie widzisz konfliktu interesów czy nie chcesz widzieć?

    jest to tak prymitywne jak cały ten PIs PO itp

    nie mówimy tutaj o prywatnej firmie tylko podziale środków publicznych

    z jednym się zgadzam Prezydent dba o sport

  • Odpowiedz luka czwartek, 02 listopada 2017 15:44 Umieszczone przez: luka

    @akwi
    czytaj ze zrozumieniem
    przewodniczący rady sportu ma największy wpływ na podział środków i jednocześnie jako prezes klubu jest beneficjentem własnych ustaleń

    nie widzisz konfliktu interesów czy nie chcesz widzieć?

    jest to tak prymitywne jak cały ten PIs PO itp

    nie mówimy tutaj o prywatnej firmie tylko podziale środków publicznych

    z jednym się zgadzam Prezydent dba o sport

  • Odpowiedz agata .m czwartek, 02 listopada 2017 16:28 Umieszczone przez: agata .m

    luka ok tez uwazam ze prezydent dba o sport ale to on a nie ustala zasady gry a przewodniczacy organizuje prace rady a contrario czy przewodniczacy rady miasta ma najwiekszy wplyw?ma jeden glos tak jak i radny zwierzynski

  • Odpowiedz +++++ czwartek, 02 listopada 2017 16:36 Umieszczone przez: +++++

    @ agata .m

    przestaliście już budować kościoły to możecie teraz przestawić się na budowanie według marzeń co parafia to SOR albo inna hala sru... i postęp jest i bez pomocy prezydenta zobaczcie jakie wypasione nieruchomości można rękami parafian formować bez pomocy majestatycznego magistratu i jego radzieckiego prawie doktoratu

  • Odpowiedz +++++ czwartek, 02 listopada 2017 16:47 Umieszczone przez: +++++

    @ patologia w białych rękawiczkach

    może nie lubi robić sobie zdjęć z papieżem jak np.... "Czerwony Mietek" co nosił "Czarny Kapelusz" za Jego Ekscelencją co z tego kapelusza umie wyciągnąć na misje do Afryki takie pielgrzymki do "ziemi świętej" dla ks.cyników

  • Odpowiedz patolog czwartek, 02 listopada 2017 17:31 Umieszczone przez: patolog

    Agata to po co ta rada ?
    Wynika z tego ze Przedstawiciele klubów które dostają najwiecej z kasy miasta
    Sa głównym głosem w decyzjach prezydenta
    Moze ponad tym kołkiem wzajemnej adoracji powinna być spójna myśl dotycząca szkolenia młodzieży którego w naszym mieście nie ma
    Nie wspominając o sporcie seniorskim który jest chorą studnia bez dna.
    Rozumiem ze do tego potrzebni sa myślący interesem miasta i szkolenia a nie darmozjady widzące tylko czubek własnego nosa
    Ludzi ktorzy szantażują miasto zeby dostać kasę na swój klub opierające swoje działanie na tym co da miasto a to juz nie te czasy

  • Odpowiedz erwiniwieiorkiii czwartek, 02 listopada 2017 18:50 Umieszczone przez: erwiniwieiorkiii

    faktycznie to jest patologia !
    nawet tepy umyslowo zrozumie ze prezesi tych klubów ustalą wszystko pod siebie

  • Odpowiedz andrzejj czwartek, 02 listopada 2017 18:51 Umieszczone przez: andrzejj

    nie tylko zdjecia z lwem ten pan polowe swiata zwiedzil w zime cieple kraje w lato gorski klimat

  • Odpowiedz ++++ czwartek, 02 listopada 2017 19:03 Umieszczone przez: ++++

    @ andrzejj ludzki pan coś jak z bajki o podróżach papieża pielgrzyma ja wiem że podrze kształcą dlatego mamy po nich "pajęczynę" "zło tych myśli"

  • Odpowiedz ++++++++++++ czwartek, 02 listopada 2017 19:11 Umieszczone przez: ++++++++++++

    @ andrzejj ludzki pan coś jak z bajki o podróżach papieża pielgrzyma ja wiem że podróże kształcą dlatego mamy po nich gra ni t ową "pajęczynę" "zło tych myśli" i POCZET "CYMBAŁÓW BRZMIĄCYCH" jak miedziaki brzęczące z ambon miłosierdziem zamiast miłością bliźniego jak bóg przykazał

    ps

    lepiej ks.Bronakowskiemu ze swoim apostolstwem trzeźwości wejść do królestwa niebieskiego nawalonym jak napruci winem apostołowie niż na trzeźwy rozum iść w przeciwną stronę niż Mr.Jezus taki jeden szerzej nieznany "Kościołowi Łomżyńskiemu" starożytny dostawca alkoholu

  • Odpowiedz Doktor Alban czwartek, 02 listopada 2017 21:39 Umieszczone przez: Doktor Alban

    Gosciu ktoś cię skrzywdził to zgłoś sie na policję albo idź do sądu bo nie da sa sie czytać Twoich pokrzywionych wywodów o Kościele
    Jestes jak zdarta płyta zaciąłeś sie i piwtarzasz w kółko to samo
    Idź pobiegaj idź na basen dotleń mózg bo cieżko czytać jak sie męczysz pod każdym wątkiem na tym portalu

  • Odpowiedz ++++jednym housem++++ czwartek, 02 listopada 2017 21:53 Umieszczone przez: ++++jednym housem++++

    @ Doktor Alban

    chyba dawno w kościele nie byłeś ta zdarta płyta za niedługo będzie obchodzić 2018 raz bieganie z krzyżem ostatnio moda taka jest na urozmaicenie tego latania z patykami na nocne bieganie z przeszkodami wcześniej chodzili z kamieniami potem zmartwychwstanie i znowu i tak w kółko na wieki wieków a'MEN jak pijani

    ps

    a rząd właśnie pracuje nad dalszym ograniczeniem handlu piwa nie wiem czemu nie ograniczą swojego jarmarku rozmaitości z dewocjami

  • Odpowiedz gaga czwartek, 02 listopada 2017 22:10 Umieszczone przez: gaga

    Dobrze piszecie, przedstawiciele czołowych klubów tak ustalają,że najwiecej dostają robiący najlepsze wyniki, a przeciez powinni najwięcej dostawać najsłabsi i Ci co niewiele robią. To by było super.Nie?

  • Odpowiedz popie uszko czwartek, 02 listopada 2017 22:17 Umieszczone przez: popie uszko

    @ gaga to są członki Kościoła na którego bata brak żeby lepsze wyniki miał ten klubik liderów życia publicznego w tym ich Kościołku Duszpasterskich Rozmaitości zaspokajających próżność Kościelnych bonzów i innych pasterzy

  • Odpowiedz pracownik piątek, 03 listopada 2017 08:11 Umieszczone przez: pracownik

    Gaga
    Chyba czołowi krzykacze :)))
    Daj ta sama kasę każdemu innemu słabemu klubowi to bedzie taki sam a pewnie lepszy

  • Odpowiedz gaga piątek, 03 listopada 2017 09:28 Umieszczone przez: gaga

    Niestety wszedzie, aby być docenionym trzeba czymś się wykazać. Tak ten Świat skonstruowany. Pokażą dobre wyniki na pewno będą zadowoleni.
    Najlepiej zakasać rękawy i brac sie do roboty.

  • Odpowiedz kra kra kra rozdziobią was czarne kruki + wrony piątek, 03 listopada 2017 11:42 Umieszczone przez: kra kra kra rozdziobią was czarne kruki + wrony

    @ gaga

    dlatego wszędzie Jezus jeszcze wisi na krzyżu a zwłaszcza w seminarium judaszy "kościoła łomżyńskiego" niema chętnych by się pobrudzić Jego zdjęciem