wloskie-wieczory dom lomza
poniedziałek, 06 listopada 2017 08:03

ŁKS wygrywa, a prezes... rezygnuje

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
ŁKS wygrywa, a prezes... rezygnuje fot. Archiwum MyLomza.pl
Piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża dokonali rzeczy wiekiej pokonując Widzew Łódź na jego stadionie, przy dopingu ponad 16 tysięcy kibiców. Najwidoczniej moment ten prezes klubu Łukasz Uściłowski uznał na odpowiedni, żeby zrezygnować z pełnionej przez siebie funkcji, o czym w niedzielę poinformował w komunikacie na stronie internetowej klubu.

brico lomza

Łukasz Uściłowski funkcję prezesa Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 objął 26 marca 2017 roku po rezygnacji (kolejnej, ale tym razem skutecznej) Jarosława Kuleszy, który na czele zarządu stał prawie od początku istnienia nowego stowarzyszenia, z 1926 rokiem w nazwie. Jak wyjaśnia w swoim komunikacie, głównym powodem rezygnacji jest fakt, że nie udało mu się skupić wokół klubu grona osób, którym zależałoby na jego rozwoju na tyle, żeby w wystarczającym stopniu wspierać finansowo działalność i których byłoby na to stać.

Poniżej publikujemy treść oświadczenia Łukasza Uściłowskiego, pierwotnie opublikowanego na stronie internetowej ŁKS-u 1926 Łomża (z zachowaniem zarówno treści jak i formy).

Szanowni kibice, drodzy sympatycy Łomżyńskiego Klubu Sportowego,

W minioną sobotę piękną kartę w historii łomżyńskiego sportu zapisali nasi zawodnicy zwyciężając na wypełnionym po brzegi stadionie w Łodzi miejscowy Widzew, jeden z najbardziej zasłużonych i utytułowanych klubów w historii piłki nożnej w naszym kraju. Doskonale zdaje sobie sprawę, że stawką tego meczu były jedynie III-ligowe punkty, o takiej samej wartości jak zwycięstwa z Turem Bielsk Podlaski czy GKS Wikielec.
Nie zmienia to jednak faktu, że okoliczności tego meczu były wyjątkowe. Nie jest tajemnicą, że nasz Klub zmaga się z trudnościami finansowymi i organizacyjnymi, dlatego też zwycięstwo z Widzewem dysponującym budżetem na poziomie 7 milionów złotych ma swoją wymową. Zwycięstwo, które jest zasługą tylko i wyłącznie sztabu szkoleniowego oraz naszych zawodników. Cieszy zwłaszcza to, że w składzie naszego zespołu przeważali wychowankowie ŁKS-u.Pokazali niesamowitą ambicję, wolę walki i hart ducha. Pokazali to, że warto w nich wierzyć, że zasługują na stworzenie normalnych warunków do ciężkiej sportowej pracy, że mimo trudów utożsamiają się z tym miastem i tworzą jego historię.

Na szczególne słowa uznania zasługuje sztab szkoleniowy. Trenerzy Krzysztof Ogrodziński oraz Marcin Mroczkowski oraz kierownik drużyny Waldemar Antolak, którzy pomimo wielu trudności wierzą w ten zespół i wykonują codzienną żmudną pracę starając się wykrzesać się z zawodników to, co jest w nich najlepsze.

Obejmując funkcję prezesa Łomżyńskiego Klubu Sportowego zdawałem sobie doskonale sprawę jak trudna rola mnie czeka. Historia moich poprzedników pokazywała, że przede mną wiele ciężkiej pracy, która nie koniecznie skazana będzie na sukces. Miałem i mam w sobie jednak pasję i przekonanie, że prywatne animozje nie mogą być silniejsze niż szacunek do tak długiej historii i tradycji naszego miasta. Niestety w wielu przypadkach bardzo się pomyliłem. Podczas rozmów z potencjalnymi partnerami ŁKS-u dawały o sobie znać osobiste zadry z przeszłości ( nie skierowane nawet wobec mnie ani żadnej z osób, z obecnego zarządu) wobec, których nawet nie miałem jak się odnieść. ŁKS jest dla mnie przede wszystkim cenną wartością, którą powinniśmy wspólnie pielęgnować. Ponad prywatnymi sporami czy kosztem interesów jakie chcielibyśmy realizować wspierając klub.

ŁKS tworzyli od zawsze, tworzą i będą tworzyć ludzie z pasją, co do tego nie mam wątpliwości. Zdaje sobie jednak sprawę, że jako prezes Łomżyńskiego Klubu Sportowego zawiodłem. Zawiodłem przede wszystkim zawodników i sztab szkoleniowy. Zawiodłem też sam siebie. Nie potrafiłem przekonać wystarczającej ilości osób, że Łomżyński Klub Sportowy to przede wszystkim wartość oraz duma z tradycji i historii naszego miasta, a dopiero później klub sportowy. Wobec tego w dniu wczorajszym (tj. sobota 4.11.2017) złożyłem rezygnację z funkcji prezesa Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

Już dawno w historii ŁKS-u nie było tak sprzyjających nam władz miasta. Wsparcie jako Klub mamy zarówno w osobie Pana Prezydenta, jak też radnych rady miejskiej, niemal każdej opcji. Tym większy żal, że nie potrafimy wykorzystać tych możliwości i budować ŁKS-u na miarę warunków i bazy sportowej jaką dysponujemy.

Apeluję więc do wszystkim ludzi, którym zależy na tym aby Nasz Klub – wspólne dobro nie zginął. Możemy jeszcze RAZEM tworzyć jego dalszą historię. Zapraszam więc do otwartej dyskusji na temat dalszych losów ŁKS-u, spotkania ze wszystkimi osobami, które chcą aby piłka nożna w naszym mieście miała okazję się dalej rozwijać. Mam nadzieję, że uda nam się zorganizować takie spotkanie jeszcze w listopadzie, jestem otwarty na wszelkie propozycje co do terminu i miejsca. ŁKS to wartość – zawalczmy o nią wspólnie.

Z wyrazami szacunku,
Łukasz Uściłowski

28 komentarzy

 • Odpowiedz ŁKS bez 1926 poniedziałek, 06 listopada 2017 08:40 Umieszczone przez: ŁKS bez 1926

  Kulesza niech wraca dokończyć dzieło zniszczenia

 • Odpowiedz spred poniedziałek, 06 listopada 2017 09:32 Umieszczone przez: spred

  Tylko Pan Kulesza może to utrzymać. Pewnie już się nie zgodzi na powrót a szkoda.

 • Odpowiedz BYL BĘDZIE JEST ŁOMŻA ŁKS! poniedziałek, 06 listopada 2017 09:46 Umieszczone przez: BYL BĘDZIE JEST ŁOMŻA ŁKS!

  No to osoby,które zawsze miały dużo do powiedzenia na temat prezesa i jego pracy mają teraz okazję się wykazać. Czekamy na wasze zgłoszenia, a jak nie to nie komentować.

 • Odpowiedz jan z Narwii poniedziałek, 06 listopada 2017 09:52 Umieszczone przez: jan z Narwii

  brawo dla Lukasza...mlody chlopak a podjal sie wyzwania.Z pomoca Prezydenta udalo sie utrzymac zespol na poziomie 3 ligi.Niech teraz wspomoga nasi przedsiebiorcy i z takim prezydentem bedzie 2 liga!!!Lukasz wracaj

 • Odpowiedz jan z Narwii poniedziałek, 06 listopada 2017 09:52 Umieszczone przez: jan z Narwii

  brawo dla Lukasza...mlody chlopak a podjal sie wyzwania.Z pomoca Prezydenta udalo sie utrzymac zespol na poziomie 3 ligi.Niech teraz wspomoga nasi przedsiebiorcy i z takim prezydentem bedzie 2 liga!!!Lukasz wracaj

 • Odpowiedz Kibic jakich Mało poniedziałek, 06 listopada 2017 09:57 Umieszczone przez: Kibic jakich Mało

  Kulszowa może wrócić. Na Każdym meczu go widzę widać że interesuje.

 • Odpowiedz krzepki.radek poniedziałek, 06 listopada 2017 11:06 Umieszczone przez: krzepki.radek

  Więckowskiemu w Nowogrodzie nie poszło więc może tu ... ? :P

 • Odpowiedz edgar poniedziałek, 06 listopada 2017 14:24 Umieszczone przez: edgar

  Prezes się poddał,tak się nie robi ale jego sprawa,nie ma ludzi nie zastąpionych

 • Odpowiedz obywatel poniedziałek, 06 listopada 2017 15:38 Umieszczone przez: obywatel

  Sport czy kultura nie powinny być finansowane z pieniędzy podatników. Ponieważ są to potrzeby natury prywatnej. Jeżeli ktoś chce pójść na stadion czy do opery to OK. Niech zapłaci za bilet. Każdy decyduje za co chce zapłacić. Poza tym finansowanie kogoś pasji z publicznych pieniędzy uważam za karygodne. Dla miasta i mieszkańców byłoby lepiej aby ten kluba przestał istnieć. Miasto zaoszczędziłoby sporo środków które można przeznaczyć na inne cele.

 • Odpowiedz stary Łomżyniak poniedziałek, 06 listopada 2017 16:34 Umieszczone przez: stary Łomżyniak

  To jak to ? Poprzednio nie wpuszczano na zebrania i odrzucono ok 100 deklaracji nowych członków. I co ? O którym Klubie mówi były prezes ? Historię tego klubu tworzą od kilku zaledwie lat.

 • Odpowiedz Prawdziwy ŁKS Łomża poniedziałek, 06 listopada 2017 17:16 Umieszczone przez: Prawdziwy ŁKS Łomża

  Ten klub ma zaledwie 7 lat, jest młodszy od KS Śniadowo. Prawdziwy ŁKS Łomża pan Kulesza zlikwidował w 2010 roku, dlatego nikt z przedsiębiorców nie chcę finansować tego nowego tworu.

 • Odpowiedz kłamczuch poniedziałek, 06 listopada 2017 17:38 Umieszczone przez: kłamczuch

  ŁKS P. Lipiec - M. Misiak, K. Kamieniowski, Reinaldo, M. Kaliszewski, D. Kacprzyk, M. Kaput, D. Gałązka, M. Drozdowski, M. Tarnowski, M. Świderski - Skład ŁKS Łomża z meczu z Widzewem Łódź, jedyny wychowanek ŁKS to Świderski, a to słowa Uścisłowskiego:
  "Cieszy zwłaszcza to, że w składzie naszego zespołu przeważali wychowankowie ŁKS-u."
  i po co kłamać !!!

 • Odpowiedz gliq poniedziałek, 06 listopada 2017 17:46 Umieszczone przez: gliq

  Kamienowski, Kacprzyk, Drozdowski, Tarnowski, Swiderski - wychowankowie
  na zmiany wchodzili: Zalewski, Brzozowski, Mocarski - wychowankowie - to kto kłamie???

 • Odpowiedz kolega Zbyszka poniedziałek, 06 listopada 2017 17:56 Umieszczone przez: kolega Zbyszka

  Głównym sponsorem ŁKS 1926 jest firma Agro-rolnik której właścicielem jest były prezes Kulesza "najlepszy dealer w województwie"
  Skoro daje tyle kasy to niech wraca i nią zarządza bo długi straszne.

  te gierki wizerunkowe są śmieszne i prymitywne. tzw kibole łykają te bajki jak młode indory

  teraz Uściłowski będzie 10 razy rezygnował po to żeby go proszono o powrót i wróci bo chętnych do prowadzenia klubu nie było, nie ma i nie będzie.

  tylko gdzie w tym wszystkim jest ŁKS ?

 • Odpowiedz członek zwyczajny poniedziałek, 06 listopada 2017 18:12 Umieszczone przez: członek zwyczajny

  przyglądając się praktykom Kuleszy w ŁKS on raczej nikogo nie dopuści do tego klubu bo to jeden wielki przekręt który lepiej żeby nie ujrzał światła dziennego

 • Odpowiedz Glonek poniedziałek, 06 listopada 2017 18:25 Umieszczone przez: Glonek

  czlonek dlaczego lepiej zeby nie ujrzal swiatla dziennego? jak cos wiesz to napisz a nie udajesz kgoos kto niby cos wie ale nie powie. 2 sprawa co Wy zrobiliscie dla tego klubu ludzie? umiecie tylko szczekac tu na forum. Macie teraz sweitna okazje sie wykazac. Ale i tak nic nie zropbicie bo w rzeczywistosci nie istniejecie.

 • Odpowiedz Bolesław D. poniedziałek, 06 listopada 2017 19:06 Umieszczone przez: Bolesław D.

  Ktoś powinen zgłosić do N.I.K. i C.B.A.prześwietlenie przepływów finansowych ...bo to środki publiczne z miasta ,więc jak ktoś coś wie to dawać na ul.Antoniukowska 21 Białystok.

 • Odpowiedz zjazd poniedziałek, 06 listopada 2017 19:10 Umieszczone przez: zjazd

  Pan; członek zwyczajny, kolega Zbyszka, kłamczuch, prawdziwy LKS, stary łomżyniak, ŁKS bez 1926. Nieładnie jest obrażać innym posługując się nickiem, łatwo jest krytykować osoby które chcą coś zrobić dla miasta, klubu.Wyznaję zasadę, że wtedy innych krytykuje, gdy uważam, że sam zrobiłbym to lepiej i wtedy to robię. ZASTANÓW SIĘ CO ZROBIŁEŚ DLA MIASTA, KLUBU, czy masz moralne prawo krytykować. Teraz po krytyce skoro się już wypowiedziałeś przystąpić do działania i pomóc klubowi. Jeżeli tego nie zrobisz to zamilcz.
  Ja dziękuję działaczom /również Prezesom/, że mogłem oglądać mecze i proszę o więcej.

 • Odpowiedz Kolega Marcina poniedziałek, 06 listopada 2017 19:33 Umieszczone przez: Kolega Marcina

  Trojan szoł ha ha ha
  Dawaj Martin na prezesa. Ty to dopiero ogarniesz tyle masz zawsze do powiedzenia.

 • Odpowiedz SHREK poniedziałek, 06 listopada 2017 19:55 Umieszczone przez: SHREK

  Moim skromnym zdanie to Prezydent m. Łomży powinien ogłosić nabór na stanowiska do ŁKS-u oczywiście na prezesa i vi-ce prezesa jak dotychczasowy zarząd nic nie zrobił dla klubu, i nie muszą to być kandydaci z Łomży. Może osoby z bardziej większym doświadczeniem.

 • Odpowiedz oseł poniedziałek, 06 listopada 2017 20:57 Umieszczone przez: oseł

  zaproszenia do 70 przedsiębiorców a przyszło....0 słownie zero bo.... tych 2 to sponsorzy :)

  ale prezydent ma posłuch ...

 • Odpowiedz Edek k wtorek, 07 listopada 2017 00:06 Umieszczone przez: Edek k

  Ponoć trojan miał plan na seniorów. I najlepszego trenera w rękawie .... Z Miastkowa

 • Odpowiedz Tryktryk wtorek, 07 listopada 2017 00:36 Umieszczone przez: Tryktryk

  Hans najlepszy .... bezrobotny trener. Największy autorytet trojana

 • Odpowiedz Oko sokoła wtorek, 07 listopada 2017 01:04 Umieszczone przez: Oko sokoła

  Łukasz szacun że podjąłeś wyzwanie. Niestety okazało się za duże.

 • Odpowiedz Oko sokoła wtorek, 07 listopada 2017 09:59 Umieszczone przez: Oko sokoła

  Co dalej czeka ŁKS? Są jacyś chętni do wzięcia sterów w swoje ręce?

 • Odpowiedz romek wtorek, 07 listopada 2017 12:51 Umieszczone przez: romek

  Oczywiście brak chętnych bo brak kasy.
  Czekamy na następnego kandydata z "doświadczeniem" z ratusza.

 • Odpowiedz Koń Trojański wtorek, 07 listopada 2017 14:02 Umieszczone przez: Koń Trojański

  Chętni są. Tu na forum pod info po każdym meczu. Ci wszyscy krytykanci.
  A nie czekaj, to tylko jeden.
  #MarcinMusisz

 • Odpowiedz Yyyyy może ty wtorek, 07 listopada 2017 15:57 Umieszczone przez: Yyyyy może ty

  No cóż niech spróbuje. Teraz chyba to tylko może być lepiej.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu