gosciniec-lomzynski
niedziela, 21 stycznia 2018 10:33

Adam Kownacki znokautował Iago Kiladze! [VIDEO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Adam Kownacki, pochodzący z podłomżyńskich Konarzyc bokser po raz kolejny nie dał szans przeciwnikowi! W nocy, na gali w Barclays Center na Brooklynie znokautował w szóstej rundzie gruzińskiego pięściarza Iago Kiladze. 28-latek do rozbicia rywala potrzebował ledwie sześciu rund.
brico lomza

Czołowy polski ciężki, rodem spod Łomży zapowiadał, że skończy tę walkę w okolicach szóstej, siódmej rundy i okazało się, że słowa dotrzymał!

 Kownacki zaczął źle. Kiladze był bardzo mobilny i świetnie bił z kontry. Kownacki w swoim stylu starał się boksować na pressingu, ale w pierwszych sześciu minutach miał problem z narzuceniem swojego stylu.

 To był jednak tymczasowy sukces Kiladze. Zadecydowała siła, doświadczenie i umiejętności. Kownacki zmęczył przeciwnika, zaczął skracać dystans, a gdy była do tego okazja, punktować coraz bardziej zmęczonego przeciwnika.  Kownacki w czwartej odsłonie posłał go na deski i wydawało się, że koniec walki jest bardzo blisko. Ostatecznie Gruzin wytrwał do rundy szóstej, ale wtedy Polak podkręcił tempo, zaatakował celnymi podbródkowymi i po raz ostatni powalił przeciwnika na deski. Udało mu się wstać, lecz sędzia musiał przerwać starcie.

Kownacki urodził się w Łomży. Kiedy miał siedem lat, wyemigrował z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. Tam zamieszkał na Brooklynie, nowojorskiej dzielnicy. Jako amator dwukrotnie wygrał turniej Golden Gloves w Nowym Jorku. W zawodowym boksie zadebiutował w wieku 20 lat i od tego momentu pozostał niepokonany. Stoczył 16walk, z których aż 13 zakończył przed czasem.

13 komentarzy

  • Odpowiedz irek45 niedziela, 21 stycznia 2018 10:57 Umieszczone przez: irek45

    Super! Gratulacje!!!

  • Odpowiedz xsawier niedziela, 21 stycznia 2018 11:04 Umieszczone przez: xsawier

    Oby tak dalej Adam,życzę samych sukcesów

  • Odpowiedz Lenda niedziela, 21 stycznia 2018 11:41 Umieszczone przez: Lenda

    GRATULACJE ADAM!!! Dobra walka. Jest progres i oby tak dalej:) Powodzenia

  • Odpowiedz Prezesa_zarządu niedziela, 21 stycznia 2018 12:04 Umieszczone przez: Prezesa_zarządu

    Jest 11 w rankingu BoxRec ale obija na razie leszczy. No ale te podbródkowe to pierwsza klasa.

  • Odpowiedz sysza niedziela, 21 stycznia 2018 16:02 Umieszczone przez: sysza

    Bo to polak z krwi i kosci

  • Odpowiedz niedziela, 21 stycznia 2018 18:14 Umieszczone przez:

    Ty byś nie dał rady i leszczowi

  • Odpowiedz MRX niedziela, 21 stycznia 2018 18:30 Umieszczone przez: MRX

    I nagle wielki LOMZANIN. Jak by przegrywal to by nikt go nie znal.a teraz tylko wchodzenie w d...

  • Odpowiedz werdykt niedziela, 21 stycznia 2018 18:31 Umieszczone przez: werdykt

    Ogladam i widze jak nie ma techniki,wali jak rolnik w zasieku. zero precyzji.

  • Odpowiedz Donald niedziela, 21 stycznia 2018 18:43 Umieszczone przez: Donald

    co to za kelner ?

  • Odpowiedz artek820 niedziela, 21 stycznia 2018 18:57 Umieszczone przez: artek820

    werdykt wielki znawca. powiedz mu to w oczy ,kozak w necie pi... w swiecie

  • Odpowiedz rafciopl poniedziałek, 22 stycznia 2018 06:53 Umieszczone przez: rafciopl

    Gratulacje Adam , oby tak dalej!

  • Odpowiedz durne komentarze poniedziałek, 22 stycznia 2018 09:08 Umieszczone przez: durne komentarze

    @Prezesa_zarządu
    @Donald

    Jakich kelnerów powtarzasz głupty.
    Iago jest znany i dobrze sobie radził.
    Następny w kolejce teraz będzie pewnie Breazeale i też pewnie powiesz "kelner".
    Widać ,że śledzisz boks od Szpilki do Adamka i na tym twoja wiedza się kończy na temat boksu.

  • Odpowiedz Dachshund poniedziałek, 22 stycznia 2018 19:48 Umieszczone przez: Dachshund

    ustawka...