wloskie-wieczory
poniedziałek, 29 stycznia 2018 09:46

1,1 mln na sport rozdzielone pomiędzy kluby

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
1,1 mln na sport rozdzielone pomiędzy kluby fot. Archiwum MyLomza.pl
1 mln 100 tys. złotych trafiło w tym roku do organizacji i klubów sportowych w Łomży w ramach otwartych konkursów na realizację zadań publicznych. Najwięcej na przygotowania i udział w rywalizacji seniorów oraz na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży. Njawiększym beneficjentem został jak zwykle ŁKS 1926.

brico lomza

W piątek 26 stycznia prezydent Łomży podpisał zarządzenie o rozstrzygnięciu czterech otwartych konkursów na realizację zadań publicznych w dziedzinie sportu na 2018 rok.

W konkursie na realizację zadania "Realizacja systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej" uczestniczył tylko Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łomży, który otrzymał całą pulę 45 tys. złotych zaplanowaną na ten cel.

W wyniku przeprowadzenia konkursu na realizację zadania: "Programy szkolenia sportowego dzieci i młodzieży - udział klubów sportowych w systemie sportu młodzieżowego" pomiędzy 15 klubów rozdzielona została kwota 470 tys. złotych. Największą dotację - 67.200 zł - otrzymał LŁKS "PREFBET ŚNIADOWO" Łomża na przygotowanie i udział swoich zawodników do współzawodnictwa ogólnopolskiego, startów w Mistrzostwach Polski oraz w innych zawodach w kategoriach młodzieżowych. Niewiele mniej, bo 66.120 zł trafiło do Młodzieżowego ŁKS-u, natomiast trzecia pod względem wielkości dotacja zasili konto LKS "NAREW - KURPIEWSKI" - 55.100 zł.

480 tys. złotych trafiło do dziewięciu klubów na "Przygotowanie do udziału i udział klubów sportowych we współzawodnictwie sportowym seniorów". W tym przypadku jak co roku bezkonkurencyjny jeśli chodzi o wysokość uzyskanych środków jest ŁKS 1926, który otrzymał 210 tys. złotych. 90 tys. złotych trafiło do LŁKS "PREFBET ŚNIADOWO" Łomża, a 80 tys. do pierwszoligowych piłkarek ręcznych z GUKS "DWÓJKA".

Ostatnim z rozstrzygniętych konkursów jest "Organizacja na terenie miasta otwartych zawodów sportowych i sportowo-rekreacyjnych, w tym w szczególności realizacja imprez objętych kalendarzem na rok 2018". Na ten cel przeznaczono 105 tys. złotych, które rozdzielone zostały pomiędzy 12 oferentów. Najwięcej pieniędzy, bo 34.500 zł otrzyma Podlaskie TKKF na organizację "Czwartków lekkoatletycznych". Pozostałe dotacje są znacznie niższe - od 2 do niespełna 15 tys. złotych.

Poniżej publikujemy pełną treść zarządzenia Prezydenta z wyszczególnieniem wszystkich przyznanych na ten rok dotacji w dziedzinie sportu.

180126152150-1
180126152150-2
180126152150-3
180126152150-4

60 komentarzy

  • Odpowiedz real poniedziałek, 29 stycznia 2018 10:02 Umieszczone przez: real

    Klub Uczelniany AZS przy PWSIiP otrzymał dużo więcej niż inne kluby. Oczywiście nie ma to żadnego związku z tym, że prezydent i wiceprezydent miasta wywodzą się z tej uczelni i pewnie tam powrócą.

  • Odpowiedz DDDDDD545 poniedziałek, 29 stycznia 2018 10:27 Umieszczone przez: DDDDDD545

    Wrócą po wyborach ! Bo mieszkańcy ich juz iwecej nei wybiorą ! Wstyd !

  • Odpowiedz Lilianka83 poniedziałek, 29 stycznia 2018 10:28 Umieszczone przez: Lilianka83

    chrzanowski żałuje, że cie po aferze smsów juz nie odowłali

  • Odpowiedz oxy poniedziałek, 29 stycznia 2018 11:07 Umieszczone przez: oxy

    WITAM
    PORÓWNAŁEM DOTACJE Z ROKU 2017 I 2018
    NIE WIEM KTO ROZDZIELA KASĘ ALE TO JEST SZOK

    LUDOWY ŁOMŻYŃSKI KLUB SPORTOWY PREFBET ŚNIADOWO 45 TYS/ 67 200 ZŁ + 22 200ZŁ.
    UKS TECHNIK 8 500 ZŁ./ 14 500 ZŁ. + 6000 ZŁ.
    "MEDYK" 23 600 ZŁ / 33 500 ZŁ + 9 900ZŁ.
    GUKS "DWÓJKA" 26 500ZŁ. / 39 980 ZŁ. + 13 480 ZŁ.
    LKS NAREW-KURPIEWSKI 37 000 ZŁ/55 100ZŁ. + 18 100 ZŁ.
    TIGER 26 200 ZŁ. / 41 000 ZŁ. + 14 800 ZŁ.
    DLA PORÓWNANIA MŁKS ŁOMŻA 66 000 ZŁ. / 66 120 ZŁ + 120 ZŁ. NAJWIĘKSZY KLUB MŁODZIEŻOWY W ŁOMŻY

    DZIĘKUJEMY RODZICE

  • Odpowiedz Ad Leones ! poniedziałek, 29 stycznia 2018 11:30 Umieszczone przez: Ad Leones !

    @ oxy

    rodzice z MŁKS ŁOMŻA może powinni chodzić na śniadania biznesowe i ugadywać przepływ kapitałów na kampanię wybiórczą oraz inne wsparcie duszpasterstwa środowisk "twórczych" mających wpływ na priorytety ekonomii społecznej urządników aportujących pasterzom miejscowego biskupstwa którzy w trosce o ożywienie reliktów kultury feudalnego średniowiecza tym mieście doprowadzają do umocnienia kapitalizacji chrześcijaństwa

  • Odpowiedz cywil poniedziałek, 29 stycznia 2018 11:36 Umieszczone przez: cywil

    a dlaczego FIGHT CLUB ŁOMZA nic nie dostał? co zawody to same sukcesy KLUBU jak i indywidualne... slaboo... kij wam w oko bez was sami dadza rade !! pozdro

  • Odpowiedz Franek poniedziałek, 29 stycznia 2018 12:08 Umieszczone przez: Franek

    LŁKS Prefbet Śniadowo co to jest za stwór
    prawie + 49 % więcej albo śniadowo albo Łomża
    UKS Technik + ok 70 % więcej
    "Medyk" + 42 % więcej
    GUKS "Dwójka" ok 50 % więcej
    LKS Narew -Kurpiewski ok 49 % więcej
    Tiger ok 57 % więcej
    MŁKS 120 złotych słownie więcej, a wszystkich zawodników maja więcej niż wszystkie kluby u góry razem wzięte.
    Pozdrawiam

  • Odpowiedz Ad Leones ! poniedziałek, 29 stycznia 2018 12:21 Umieszczone przez: Ad Leones !

    @ Franek

    z tronu miejscowej katedry forsowana w Łomży "piramida społeczna" polega na tym żeby nieliczni mieli więcej niż pozostali to realizacja mentalnego wzorca "prawicy" szatana "Domu Ojca" niewoli o jakiej wstęp do Dekalogu relatywizowanego przez Biskupów zatroskanych o czystość wizerunku bardziej niż o czystość ducha !!!!!!!!!! od wewnątrz na zewnątrz materializującego "porządki" relacji społecznych w jakich coraz więcej bałaganu wyczerpania psychicznego i agresji a nawet samobójstw do których "Grupa ratownicza" nie dociera

  • Odpowiedz LLLL poniedziałek, 29 stycznia 2018 12:28 Umieszczone przez: LLLL

    Chrzanowski ! Coś mi się wydaje ze nie będzie nastepnej kadencji ! Skandal !

  • Odpowiedz Ad Leones !...krwiopijców sączących ze złotych kielichów przy ołtzrau swoich ineresów poniedziałek, 29 stycznia 2018 12:36 Umieszczone przez: Ad Leones !...krwiopijców sączących ze złotych kielichów przy ołtzrau swoich ineresów

    @ Franek

    ostatnio taki jeden marginalizowany w Kościele "polskim" Ks.biskup "lewak" wyraził chęć dowiedzenia się czemu Mr.Błaszczak nie widział faszystowskich haseł niesionych na marszu niepodległości

    to przewrotne pytanie o KRÓTKOWZROCZNOŚĆ misnistra...nta Ks.Pasterzy którzy nie widzieli nadal nie widzą ofiar ks.pedofilów których autorytetu bronili nie tylko w Łomży umacniając patologię przy jakiej "zjednoczona prawica" dojrzała do tego by ją nazwać prawicą ANTY CHRYSTA gdyż diabeł nie jest mańkutem a widać że diabelska kultura tą prawicą tuczy się coraz wydajniej ...


    ... dokonując konsumpcji z darów hierarchicznych SZAFARZY kapitalizacji Chrześcijaństwa

  • Odpowiedz E4Dzon poniedziałek, 29 stycznia 2018 13:31 Umieszczone przez: E4Dzon

    Panie Mariuszu z kazdym dniem pana kadencji utwierdzam się w przekonaniu, że wbranie Pana było złą decyzją.

  • Odpowiedz emeryt poniedziałek, 29 stycznia 2018 13:43 Umieszczone przez: emeryt

    Kluby bez adresów ,dlaczego?

  • Odpowiedz Sportowiec poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:03 Umieszczone przez: Sportowiec

    Proszę przeczytać sobie regulamin przydzielania pieniędzy na współzawodnictwo dzieci i młodzieży. Jakby mlks miał dostać równo zgodnie z regulaminem, jak reszta to może 1/4 tego by dostali. Wam piłkarczykom zawsze jest mało ile by nie dali.
    Pozdrawiamy Rodzice Dzieci z Innych Klubów jak piłkarskich.
    Dziękujemy za docenienie nas.

  • Odpowiedz idzi poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:13 Umieszczone przez: idzi

    Fajnie, że wreszcie na fotelu prezydenta zasiada człowiek, który rozumie że inwestując w młodzieżowy sport propagujemy zdrowy tryb życia a tym samym w przyszłości będziemy musieli zdrowsze społeczeństwo a co za tym idzie będziemy musieli łożyć znacznie mniej na ochronę zdrowia. Takie działania popieram

  • Odpowiedz songoku poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:16 Umieszczone przez: songoku

    Wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2017

    LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 125 pkt
    LKS Narew Kurpiewski Łomża 78,5 pkt
    BKS Tiger Łomża 49 pkt
    MKS Medyk Łomża 40 pkt
    GUKS Dwójka Łomża 26 pkt itd...
    .
    .
    .
    .
    MŁKS Łomża 10 pkt

    Pytania ???

  • Odpowiedz obiektyw 1973 poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:22 Umieszczone przez: obiektyw 1973

    Nie rozumiem piszących tu na tym forum jak Prezydent da na młodzieżowy sport to źle jak nie da to też źle. Paranoja

  • Odpowiedz Maciej Z. poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:31 Umieszczone przez: Maciej Z.

    ZA POPRZEDNIEGO PREZYDENTA MŁKS OTRZYMAŁ MNIEJSZE WSPARCIE NP. W 2014 - 32 000
    NATOMIAST PREZYDENT CHRZANOWSKI PRZEZNACZYŁ TYLKO W 2017 66 000. TO POKAZUJE ŻE OBECNY WŁODARZ PRZYWIĄZUJE DUŻĄ WAGĘ DO MŁODZIEŻOWEJ PIŁKI.DZIĘKI TEMU MA PAN MÓJ GŁOS

  • Odpowiedz Darka3993 poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:32 Umieszczone przez: Darka3993

    chrzanowski a co z długiem miasta ????

  • Odpowiedz Franek poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:36 Umieszczone przez: Franek

    Przepraszam na jakiej podstawie są naliczane punkty ? Kto jest w radzie Sportu w Łomży.
    Nie mam więcej pytań

  • Odpowiedz Jadwiga Wszołek poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:40 Umieszczone przez: Jadwiga Wszołek

    po raz koelejny potwierdziło się ze mamy NIEROZSĄDNEGO Pana Prezydenta

    Pozdrawiam Jadwiga

  • Odpowiedz jacekxc poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:48 Umieszczone przez: jacekxc

    Zawodnicy MŁKS-u Łomża z rocznika 2007 pojadą w lutym na ogólnopolski finał Turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. Występ w finałach młodzi adepci futbolu zagwarantowali sobie wygrywając eliminacyjny turniej na szczeblu województwa.

    Jak ktoś miał dwie lewe nogi do kopania piłki i uprawiania jakiegokolwiek innego sportu to zawsze będzie negował finansowanie młodzieżowego sportu. A wyniki pokazują że warto.

  • Odpowiedz Frankviova poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:50 Umieszczone przez: Frankviova

    ikea
    ikea uk
    ikea opening times
    ikea
    ikea branch
    ikea branch

  • Odpowiedz MI-MI. poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:52 Umieszczone przez: MI-MI.

    Droga Jadwigo jeżeli wolisz żeby dzieci zamiast uprawiać sport siedziały przed komputerem i tyły ,to bardzo proszę nie musisz zapisywać swoich pociech do żadnego klubu ale nie wyskakuj tu z rozsądkiem bo najwyraźniej chyba tobie go brakuje.

  • Odpowiedz Jadwiga Wszołek poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:56 Umieszczone przez: Jadwiga Wszołek

    a kto tak powiedział ? Mozesz nie dopowiadac ? Ja po prostu uwazam ze Chrzanowski nie podzielił tego rozsądnie ! Nie mam prawa uważać i mieć wałsnego zdania ?
    Kim Ty jesteś ?

  • Odpowiedz 93rocznik poniedziałek, 29 stycznia 2018 14:57 Umieszczone przez: 93rocznik

    tak samo uwazam ze chrzanowski kolejny raz się nie sprawdził

  • Odpowiedz Wierzba82 poniedziałek, 29 stycznia 2018 15:03 Umieszczone przez: Wierzba82

    Kazdy ma prawo do wałsnego zdania i zrobi co chce Pani Jadwigo, ja nie zagłosuje juz ponownie na Pana Mariusza. Obowiązki moim zdaniem go trochę przerosły.

  • Odpowiedz MI-MI. poniedziałek, 29 stycznia 2018 15:11 Umieszczone przez: MI-MI.

    Bardzo proszę jadwigo napisz więc jak powinien podzielić. Bo coś mi się wydaje że nawet nie masz pojęcia w jakim temacie piszesz śmiało czekam.

  • Odpowiedz MI-MI. poniedziałek, 29 stycznia 2018 15:34 Umieszczone przez: MI-MI.

    Znowu okazało się że mamy w Łomży garstkę malkontentów, którzy tylko potrafią narzekać. Te osoby wypowiadają się w tematach o których nie maja zielonego pojęcia.
    Potrafią tylko pisać bzdury bez pokrycia. Żal mi takich ludzi, jak smutne i żałosne jest życie takiego człowieka ze musi swoja frustrację wyładowywać w internecie szkalując dobre imię innych ludzi.

  • Odpowiedz :) poniedziałek, 29 stycznia 2018 15:56 Umieszczone przez: :)

    Wiadomo, że piłka nożna wiedzie prym w popularności sportowej. Nie można jednak przeliczać ilość dzieci uczestniczących w zajęciach na efekty pracy. Jak patrzę i słyszę o trenowaniu dzieci w Łomży, to wcale nie zazdroszczę ich rodzicom. Jakbyśmy policzyli ilość startujących w Czwartkach Lekkoatletycznych, to pewnie tych dzieciaków byłoby jeszcze więcej i należałoby tu wesprzeć także szkoły startujące i trenującą młodzież.
    Nawiasem mówiąc, ile pieniędzy by nie było, to i tak zawsze komuś będzie mało.

  • Odpowiedz arek.karwowski.przykoszarowa poniedziałek, 29 stycznia 2018 15:57 Umieszczone przez: arek.karwowski.przykoszarowa

    200 tysięcy proponuje dla klubu Yam Cafe, które promuje nasom pienko muzyke disco polo

  • Odpowiedz Jadwiga Wszołek poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:01 Umieszczone przez: Jadwiga Wszołek

    ja nie mam pojęcia ? a może Ty nie masz pojęcia ? Zobacz ile zyskała PWSIP gdzie jest asystemntem Pan Mariusz - wydaje Ci się to w porzadku ?


    NIE DLA CHRZANOWSKIEGO

  • Odpowiedz bolinkong poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:06 Umieszczone przez: bolinkong

    Kolejne miliony z kredytu idą na przedwyborcze prezenty. Brak wyobraźni Pana Chrzanowskiego jest powalający. Przecież tylko garstka skorzysta a reszta będzie zazdrościć. Szastania forsą bez umiaru to ścieżka do przepaści nie tylko prezydenta ale i miasta

  • Odpowiedz Sportowiec poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:16 Umieszczone przez: Sportowiec

    Do Franek:
    Najlepiej kogoś krytykować nie znając zasad.
    Punkty kluby zdobywają za współzawodnictwo w sporcie dzieci i młodzieży, nikt im ich nie „daje”. Jeżeli mają osiągnięcia w turniejach rangi mistrzostw polski, wtedy dostają ministerialne punkty, a jeżeli walczą o puchar wójta czy Inne tego typu twory to punktów brak.
    Widać tu wasza ignorancję skoro uważacie że wszystko piłce się należy. Inne Łomżyńskie kluby naprawdę mają wyższe osiągnięcia jak piłkarczyki, wbrew temu co myślicie nie każdy chce biegać za piłką, część dzieci ma inne zainteresowania. I tym klubom należy się dofinansowanie zgodne z osiągnięciami. A nie tylko piłka, pilka.

  • Odpowiedz WarszawaRol poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:19 Umieszczone przez: WarszawaRol

    Panie Chrzanowski jest wiele osób rozczarowanych Pana polityką !

  • Odpowiedz MI-MI. poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:26 Umieszczone przez: MI-MI.

    Jadwiga nie odpowiadasz merytorycznie na pytania. Pytałem jak podzieliłabyś tą kasę. Narzekać każdy głupi potrafi. I najwyraźniej tak jest w twoim wypadku.

  • Odpowiedz jajay poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:26 Umieszczone przez: jajay

    Zawodnicy MŁKS-u Łomża z rocznika 2007 pojadą w lutym na ogólnopolski finał Turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. Występ w finałach młodzi adepci futbolu zagwarantowali sobie wygrywając eliminacyjny turniej na szczeblu województwa.

    Jak ktoś miał dwie lewe nogi do kopania piłki i uprawiania jakiegokolwiek innego sportu to zawsze będzie negował finansowanie młodzieżowego sportu. A wyniki pokazują że warto.
    Zgadzam się w 100 %

  • Odpowiedz Franek poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:30 Umieszczone przez: Franek

    @Sportowiec
    Jak jesteś taki bystry to powiedz w jaki sposób chłopcy grający w piłkę maja zdobyć punkty rangi tak jak napisałeś mistrzostw polski jak oni występują w rozgrywkach w woj.podlaskim. Czyli sekcja 20-30 osobowa jak ma w swoim zespole nawet mistrza polski dostanie więcej niż klub skupiający 500 chłopców ??? Czyli brawo @Sportowiec jesteś wielki !!!

  • Odpowiedz Mama poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:41 Umieszczone przez: Mama

    Dlaczego nie finasują łksu dla dzieci kasa roździelona na górze a małe dzieci też by chciały

  • Odpowiedz :( poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:51 Umieszczone przez: :(

    Janusz od sms ów, co podszywa się pod Jadwigę o inne gady też by chciał.

  • Odpowiedz Sportowiec poniedziałek, 29 stycznia 2018 17:42 Umieszczone przez: Sportowiec

    Do Franek:
    Masz pojęcie o systemie współzawodnictwa porównywalne do szympansa.
    Dzieci w wieku 12 lat w innych dyscyplinach tez maja swoje małe regionalne mistrzostwa polski. By taki 12 latek zdobył 1 pkt musi zdobyć brązowy medal na głównej imprezie w swojej kategorii wiekowej, za złoto -3 pkt. Idąc tym tropem zobacz ilu zawodników musza mieć te "niszowe" sekcje np. LA. Poza tym, tak jak wspomniałem wcześniej i tak dostaje więcej niż punkty na to wskazują i żadna sekcja w Łomży takiego dofinansowania nie dostaje. Ale ty tego nie zrozumiesz bo widzisz tylko piłkę i tylko piłka mogłaby istnieć dla ciebie.

  • Odpowiedz AndrewRom poniedziałek, 29 stycznia 2018 19:14 Umieszczone przez: AndrewRom

    ___123___1,1 mln na sport rozdzielone pomiedzy kluby___123___

  • Odpowiedz One poniedziałek, 29 stycznia 2018 19:16 Umieszczone przez: One

    Ci trenerzy od piłki nożnej to same gwiazdy. Łeee he he

  • Odpowiedz beka poniedziałek, 29 stycznia 2018 19:19 Umieszczone przez: beka

    Jadwiga i Wierzba , uważaj bo z tych trolowskich komentarzy juz ci wąsy rosną.

  • Odpowiedz Ad Leones ! poniedziałek, 29 stycznia 2018 19:26 Umieszczone przez: Ad Leones !

    @ Sportowiec


    J.Michalik za S.Wyszyńskim powtórzył taką oto myśl "Żeby głosić kłamstwo, trzeba S Y S T E M U – profe­sorów, gazet, ideałów, promowanych bohaterów prasowych, itd. Ale żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek." ... np. F R A N E K

    wychodzi na to że twórcy i strażnicy S Y S T E M U którego tak bronisz to fałszywe autorytety w związku z tym nie są to zbyt ludzcy ludzie do celu dążą tak samo jak wspomniane przez Ciebie szympansy taka sama ich hierarchia wartości "prawa dżungli"

    ps

    F R A N E K wal śmiało jak papież po Instytucie Dzieł Bożych

  • Odpowiedz Sportowiec poniedziałek, 29 stycznia 2018 19:32 Umieszczone przez: Sportowiec

    Tak, tylko piłka nożna powinna dostać cała pule bo tylko piłka sie liczy, nawet na tak marnym poziomie. Żadne inne sekcje bo żadnym innym dzieciom się nie należy, tylko piłkarczykom.
    Tu kończę dyskusje bo argumenty nie trafiają żadne, wiec czasu szkoda.
    Pozdrawiam
    Rodzic dziecka marnego klubu

  • Odpowiedz rew poniedziałek, 29 stycznia 2018 19:57 Umieszczone przez: rew

    O jakich osiągnięciach mówicie? w sportach niszowych które nikogo nie interesują. 500 dzieci z młks dostaje tyle co 30 osób ze Śniadowa? Ilu zawodników młodzieżowych trenujących w prefbecie jest z Łomży???

  • Odpowiedz szkoda poniedziałek, 29 stycznia 2018 20:46 Umieszczone przez: szkoda

    Brawo rew ale i tak tego nikt nie zrozumie.

  • Odpowiedz piłkarski poker poniedziałek, 29 stycznia 2018 21:24 Umieszczone przez: piłkarski poker

    Ej, trenerzy w korkach , poziom trenowania dzieci na etapie przedszkola nie wymaga strasznych środków, zobaczcie jak robią to w innych klubach, przyzwyczailiscie się do niewiadomo jakiej kasy i teraz straszny płacz. A popracować trochę społecznie!

  • Odpowiedz ssaki ssakom poniedziałek, 29 stycznia 2018 21:26 Umieszczone przez: ssaki ssakom

    @ szkoda

    JPII starał się bardzo żeby ludzie prostych rzeczy nie zrozumieli zanim swą prawicą na dobre umocnił ducha wezwanego z głębi mroków feudalnEgo średniowiecza co by lewactwo upokorzyć religijną butą nielicznych żyjących kosztem niedoinwestowania zbyt wielu

  • Odpowiedz bool poniedziałek, 29 stycznia 2018 21:29 Umieszczone przez: bool

    Andrzej , weź leki i idź spać. Nie komentuj, to nie twoja broszka.

  • Odpowiedz radość bez kapelusza poniedziałek, 29 stycznia 2018 21:54 Umieszczone przez: radość bez kapelusza

    @ bool

    starych f a j f u s ó w z publicznej kasy stać na restauracje cmentarnych pomniczków na ołtarzyk marmurowy do w grobowcu nie tylko Śmiarowskich ...

    ... a nie stać ich na radość w trampkach ??????

    a Jezus patrzy z Krzyża Świętego dla nich i milczy (??dlaczego milczy??) bo to Jezus drewniany jak KOŁEK w płocie niemy jak martwa natura f a j f u s ó w "U Pana Boga w ogródku" promujących kulturę "martwej ręki" z wrodzoną sobie hipokryzją obłudników na modlitwie gorliwych jak poganie lansujących się na najwyższe dobro że niby głoszą Słowo Życia ...

    ... Bogu na chwałę Ludziom na ratunek

    a jak jest to tylko ciemniak nie widzi jak Judasz zanim go nie oświeciło powodując m o r d e r c z y
    k o n f l i k t
    T O Ż S A M O Ś C I
    skąd przychodzi i dokąd podąża
    z kim przystaje i kim się staje
    o co o kogo się troszczy przeciw komu czemu walczy itp itd...

    bo jak mawia Duch Boży nie można dwom panom służyć ... (Mt 6,24-34)

  • Odpowiedz chranual poniedziałek, 29 stycznia 2018 22:30 Umieszczone przez: chranual

    Chrzanu powiedz mieszkańcom Łomży dlaczego z ich pieniędzy wydajesz na klub ze Śniadowa, którego de`facto Prezesem Jest Andrzej Korytkowski tak od kampanii wspierany przez Ciebie.
    Dlaczego Łomża ma płacić na Śniadowo?
    Mają Gminę to i mają kasę.

    Nigdy w życiu dla Chrzana

  • Odpowiedz chranual poniedziałek, 29 stycznia 2018 22:30 Umieszczone przez: chranual

    Chrzanu powiedz mieszkańcom Łomży dlaczego z ich pieniędzy wydajesz na klub ze Śniadowa, którego de`facto Prezesem Jest Andrzej Korytkowski tak od kampanii wspierany przez Ciebie.
    Dlaczego Łomża ma płacić na Śniadowo?
    Mają Gminę to i mają kasę.

    Nigdy w życiu dla Chrzana

  • Odpowiedz Miro. poniedziałek, 29 stycznia 2018 22:31 Umieszczone przez: Miro.

    Ogolnie wszystko w miare ok, jedyne co niepasuje to za mało na MŁKS, powinno być +30-40 tyś.
    Seniorski ŁKS dostał 210 tyś czyli absolutne minimum, żeby ledwo przeżyć razem z tym co dają sponsorzy. Szkoda, że w innych miastach ładują więcej pieniędzy a w Łomży się nie da. Choć i tak jest lepiej niż za poprzednich kadencji, ale to nadal jednak za mało. Łomża i dzieciaki trenujące w MŁKS potrzebują wzorców w postaci seniorów przynajmniej w II lidze.

  • Odpowiedz radość bez kapelusza poniedziałek, 29 stycznia 2018 22:46 Umieszczone przez: radość bez kapelusza

    @ chranual

    na klub ze Śniadowa i na pogotowie z księży c a na które bawet Jałmużnik Papieski się nie wyrywał widząc inne priorytety do których ks.Ordynator Oddziału Polowego duchowo nie dorasta tak samo jak Ojciec (por. J 8 44) jego wyklętej "formacji" "duchowej" nadepniętej (vide Rdz 3, 15)przez Boga i bliźnich Jego Ekscelencji (Bożego Syna co się arcy Pasterzom nie kłaniał) a przecież mógł się im kłaniać a nawet z nimi współpracować "i jeszcze" przy nich "wyjść na ludzi" ...

    ... ale wyszedł do krzyża cierpienia nie po to by w nim trwać na wieki wieków amen ale by go zniweczyć by w nim nie trwać i by inni w nim nie trwali trwając w o/błędzie "ż y d o w s k i e j"nauki wiary

  • Odpowiedz Antyfan poniedziałek, 29 stycznia 2018 23:29 Umieszczone przez: Antyfan

    Zaskoczę was, piłka nie wszystkich interesuje, i skąd dane o 500 dzieciach z mlks? Od 2 lat słyszę 500 dzieci... ani mniej ani więcej... to trochę podejrzane ze naciągane.

  • Odpowiedz y wtorek, 30 stycznia 2018 02:13 Umieszczone przez: y

    Ciekawostka.
    Sport młodzieżowy to są: młodzicy,juniorzy młodsi, juniorzy i młodziezowcy(13-22lata). Nic nie ma o skrzatach ,krasnalach i tym podobnych berbeciach ,którzy się bawią w sport przez małe s. Oni jeszcze nie wiedzą co chcieliby w życiu robić. Dajcie się im bawić a do tego nie trzeba dużej kasy. Ciekawe ile osób jest w Młodziezowym biorących udział we współzawodnictwie dzieci i młodzieży? (wiek j/w)

  • Odpowiedz beka wtorek, 30 stycznia 2018 09:18 Umieszczone przez: beka

    Sztuczne bicie piany, nawet hejterzy od sms ów i niekończącej się prawdy na swój użytek, tez angażują się w salon plotkarsko - hejterski. A idźta do ratusza i rozmawiajta, a nie zamulajta.

  • Odpowiedz Dekalogiem kultury życia w Dekalog kultu anty kultury przywiązanych do swoich wtorek, 30 stycznia 2018 18:22 Umieszczone przez: Dekalogiem kultury życia w Dekalog kultu anty kultury przywiązanych do swoich "grobów pobielanych"

    @ beka

    ratusz to nie konfesjonał żeby tam chodzić i "rozmawiać" czytam "żebrać" o "łaskę" i... pociechę

    salonik sobie w ratuszu urządził w trosce o ekspres do kawy w ratuszy inwestycje rozbuchał ...

    zakłady bukmacherskie powinien jeszcze ustanowić w statucie przy rozdziale kasy bardziej na IGRZYSKA rywalizacji niż na rekreację szeroko pojęty rozwój KULTURY FIZYCZNEJ bo sport nie musi być związany z walką o medale punkty kasę podium i inne wynaturzenia deprecjonujące maksymę "sport to zdrowie"

    w ratuszu maja problem z poprawnym ogarnięciem prostych pojęć dotyczących kultury życia na ziemi tej Ziemi deprawowanej szatańską korporacyjną logiką hierarchów myślą słowem i przykładem nauczających C U R V A(wł)Miłości bliźniego dla siebie samego

  • Odpowiedz Dekalogiem kultury życia w Dekalog kultu anty kultury przywiązanych do swoich wtorek, 30 stycznia 2018 18:54 Umieszczone przez: Dekalogiem kultury życia w Dekalog kultu anty kultury przywiązanych do swoich "grobów pobielanych"

    @ beka

    "owczarki pasterskie" miejscowych "pasterzy" dobrych inaczej na "paśniku" owczarni "Kościoła Łomżyńskiego" reprezentują mentalność Ojców swojej "formacji duchowej" nie można im zarzucić że są głupi - diabeł przecież nie jest głupi a skoro diabeł nie jest głupi a cwany chytry przebiegły jak zuch chłopaki którym nie brak tej szatańskiej mądrości z jaką wygrali wybory i rozpoczęli w Łomży plan "rewitalizacji" reliktów spełniając pożądania Ojca szukających własnej chwały (np. na podium jak na postumencie kultu jednostki)


    nie można ich z czystym sumieniem nazwać chrześcijanami bo chrześcijaństwo to wierność Jezusowi aż do końca a chrześcijanin to "niemądry" człowiek sumienia rozważa każde słowo i troszczy się, aby nie naruszało prawdy mądry człowiek jak diabeł prawdę powiesi na krzyżu i pójdzie dalej poświęcić ulicę (pod drogę krzyżową) byle by nie poświęcić siebie byle by się nie dać ukrzyżować ...

    gdyby ratuszowe "owieczki" wsparte przez parafialne ks.pajace ciągane za sznurki władzy przez powiązania Ojca dyrektora (por. J 8 44) gdyby byli ludźmi sumienia gdyby byli autentycznie wolni czytam niezależni gdyby byli właśnie tymi autentycznymi chrześcijanami rozważaliby każde sł.owo pojęcie i troszczyli się, aby nie naruszało prawdy ... a kultura życia na tej drodze (n drodze prawdy) doznałaby autentycznej r e w i t a l i z a c j i zamiast pozorów piarowskich lansów kultury medialnej i kolektywnej a niespołecznej z wielkim uznaniem fikcją prawną fars przyklepanych na najwyższe dobro