dom lomza
środa, 31 stycznia 2018 08:49

Grand Prix Polski w tenisie stołowym

Napisane przez  mat. prasowy
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Grand Prix Polski w tenisie stołowym fot. PWSIiP
Podczas minionego weekendu Klub Uczelniany AZS PWSIP Metal-Technik Łomża zorganizował prestiżowe ogólnopolskie zawody tenisa stołowego. Był to trzeci turniej z cyklu Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów. Do rozgrywek zgłosiło się łącznie 199 zawodników.

W piątek (26.01) odbyły się eliminacje, z których pierwsza ,,szesnastka" zarówno kobiet, jak i mężczyzn, uzyskała prawo startu w sobotnim turnieju głównym. Największą niespodzianką była przegrana Daniela Góraka z dużo młodszym Damianem Węderlichem i niezakwalifikowanie się do głównych rozgrywek. Przypomnijmy, że Daniel Górak to Reprezentant Polski, Olimpijczyk z Rio de Janeiro 2016 i wielokrotny Mistrz Polski Seniorów.

W eliminacjach wystąpili łomżyńscy tenisiści: Monika Żbikowska (studentka III roku Zarządzania w PWSIiP w Łomży, zawodniczka KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża) i Maciej Dobrowolski (zawodnik KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża). Tylko Żbikowskiej udało się zakwalifikować do dalszych rozgrywek. W sobotnim turnieju (27.01) uczestnicy rozpoczęli rywalizację w grupach. W turnieju głównym, oprócz wspomnianej wcześniej Żbikowskiej, reprezentantką KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża była również Karolina Łada, która zapewniła sobie miejsce w głównych rozgrywkach, dzięki eliminacjom wojewódzkim. Obie Łomżynianki ukończyły rywalizację na miejscach w przedziale 41-48.

W niedzielę (28.01) rozegrano ćwierćfinały, półfinały, finały oraz gry o miejsca w turnieju pocieszenia. Wśród kobiet wygrała zawodniczka SKTS Sochaczew - Katarzyna Grzybowska-Franc, która przed turniejem była stawiana w roli faworytki całych zawodów. Przypomnijmy, że Grzybowska-Franc to reprezentantka kadry narodowej, Olimpijka z Londynu 2012 i Rio de Janeiro 2016, a także wielokrotna Mistrzyni Polski Seniorek. W finale pokonała równie utytułowaną Klaudię Kusińską z GLKS Nadarzyn 4:0. III miejsce zajęły: Paulina Krzysiek (GLKS Nadarzyn) i Marta Smętek (KS Bronowianka Kraków). Wśród Seniorów najlepszym zawodnikiem okazał się Konrad Kulpa (ENERGA KTS Toruń), który w finałowym meczu pokonał Tomasza Lewandowskiego (KU AZS Politechnika Rzeszowska) 4:3. III miejsce zajęli: Tomasz Kotowski (ENERGA KTS Toruń) i Patryk Zatówka (PKS KOLPING Jarosław).

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć, wchodząc na stronę PZTS

PWSIiP

2 komentarzy

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu