labirynt dom lomza
poniedziałek, 05 lutego 2018 07:59

Dubaj po raz szósty [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Dubaj po raz szósty [FOTO] fot. LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża
Piotr Łobodziński udanie rozpoczął kolejny (już ósmy) sezon startów na schodach. Zawodnik z Łomży po pięciokrotnym zdobyciu Pucharu Świata w bieganiu po schodach nie wybiera się jeszcze na sportową emeryturę. W minioną sobotę po raz trzeci triumfował w biegu Almas Tower Run w Dubaju.

brico lomza

Wbiegnięcie na 280 metrowy biurowiec, czyli pokonanie ponad 1600 stopni, zajęło Łobodzińskiemu 7 minut i 57 sekund. Co prawda zabrakło 12 sekund do własnego rekordu trasy, jednak biegacz LŁKS 'Prefbet Śniadowo" był usatysfakcjonowany z uzyskanego czasu, a szczególnie miejsca.

- Uzyskałem prawie minutową przewagę nad drugim zawodnikiem. To przepaść, jednak nie oznacza to że mogłem sobie odpuścić i pobiec wolniej. Biegamy indywidualnie i nigdy nie wiadomo czy nie przyjedzie jakiś utalentowany Kenijczyk i nie pobiegnie nadspodziewanie dobrze. Wolałem nie ryzykować i po prostu pobiegłem na miarę swoich obecnych możliwości - tłumaczy biegacz. - Forma na schodach jaką obecnie prezentuję jest jak najbardziej satysfakcjonująca. Główny cel schodowy na rok 2018 to Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Tajpej 5 maja. Niedługo udaję się na tygodniowy obóz do Hiszpanii, więc będę miał krótki rozbrat ze schodami. Czas podszlifować 'płaską' formę, gdyż MP w przełajach coraz bliżej - wyjaśnia.

Łącznie, w przeciągu trzech ostatnich lat, Piotr Łobodziński zwyciężał w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich już sześciokrotnie. Jak przystało na mistrza, oczywiście na sześć odbytych startów.

Galeria zdjęć

1 komentarz

  • Odpowiedz siódmy poniedziałek, 05 lutego 2018 14:14 Umieszczone przez: siódmy

    Po raz siódmy

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu