stefczyk lomza
wtorek, 13 lutego 2018 08:40

Początek sezonu lekkoatletycznego z medalem w Toruniu [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Początek sezonu lekkoatletycznego z medalem w Toruniu [FOTO] fot. LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża
Przemysław Łyskawy (LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO" ŁOMŻA) podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu wywalczył brązowy medal w trójskoku. Uczeń Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży swój najlepszy wynik (14.18m) uzyskał w drugiej kolejce. Mistrzem Polski został Dawid Krzemiński (RLTL ZTE Radom) 14.41m, a wicemistrzem Bartosz Leszczuk (AZS UMCS Lublin)14.26m.

FABRYKA 300-250

Jak relacjonuje trener zawodnika Marek Mierzejewski i potwierdził to sam zawodnik, skoki nie były dobre, Przemkowi nie skakało się dobrze, ciągle robił błędy. Należy więc tym bardziej się cieszyć, że pomimo to zawodnik prezentuje taki poziom, że zdobywa medale Mistrzostw Polski. Medal Przemka jest jego drugim wywalczonym na Mistrzostwach Polski (poprzedni w 2016), jest to zarazem pierwszy medal z Mistrzostw Polski w sezonie 2018.

Blisko podium był też Rafał Pogorzelski, który na dystansie 3000m przybiegł czwarty z nowym rekordem życiowym 8:30,05.

- Szkoda, bo zawsze taki wynik dawał medal (przeważnie złoty lub srebrny), ale w tym roku poziom był rewelacyjny i pomimo czwartego miejsca biegaczowi należą się brawa za uzyskanie świetnego czasu - mówi jego trener Andrzej Korytkowski.

W skoku w dal Weronika Kulawczyk skoczyła 5.06m co dało jej 15-ta lokatę. 

Wszyscy troje są uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego z Łomży.

Natomiast o dużym pechu może mówić Aleksandra Matejkowska, która startując w eliminacjach na 800 metrów poprawiła rekord życiowy o 2 sekundy (2:17,61) i wywalczyła awans do finału. Niestety już po biegu okazało się, że nadepnęła na linię i została za to zdyskwalifikowana... Najśmieszniejsze jest to, że za podobne przewinienia jedni zawodnicy byli dyskwalifikowani, a inni nie...

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu