wigilia2018 dom lomza
wtorek, 20 lutego 2018 07:03

Wyniki zawodów pływackich "Podstawówka na Fali H2O" oraz Otwartych Zawodów Pływackich klas gimnazjalnych i Szkół Średnich [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Już od godziny 8 rano w niedzielę 18 lutego w Parku Wodnym przy ulicy Wyszyńskiego gromadzili się uczestnicy organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zawodów pływackich dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Impreza zintegrowała blisko 180 zawodników i pełną widownię kibiców!

brico lomza

Celem zawodów jest popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie do aktywnego i sposobu spędzania wolnego czasu. Współzawodnictwo odbywało się w kilku kategoriach wiekowych. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w różnych stylach. Trzeba tu podkreślić, że nauka pływania wśród uczniów przynosi bardzo pozytywne efekty. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play oraz stała na bardzo wysokim poziomie o czym świadczą czasy zdobyte przez zawodników.

Dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski powitał wszystkich zgromadzonych i dokonał oficjalnego otwarcia zawodów. Jako pierwsi wystartowali zawodnicy klas gimnazjalnych i szkół średnich, którzy pływali w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz motylkowym. Po zakończeniu rywalizacji tych szkół wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zawodnicy stojący na podium medale.

Tuż po szkołach średnich wystąpili zawodnicy szkoły specjalnej w stylu dowolnym na 25 metrów.

Kolejnymi zawodami w tym dniu były zawody szkół podstawowych pod nazwą "Podstawówka na Fali H2O". W tej grupie wiekowej startowało najwięcej młodych pływaków. W pierwszej części tych rywalizacji odbyły się starty uczniów klas I i II na dystansie 25 metrów stylem dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Następnie do rywalizacji o medale na dystansie 50 metrów w stylach dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym przystąpili zawodnicy z klas III–VI. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi zawodnicy medale, które wręczali Andrzej Modzelewski- dyrektor MOSiR Łomża, Przemysław Chrzanowski- kierownik obiektów wodnych oraz Kamil Walczyk – kierownik działu organizacji imprez i marketingu MOSiR.

Gratulujemy wszystkim startującym w zawodach! Na kolejną podsumowującą III edycję 2017/2018 zapraszamy na koniec kwietnia. Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach.

WYNIKI:

Klasy Gimnazjalne i Szkoły Średnie:

Szkoła Podstawowa:

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu