dom lomza
niedziela, 25 lutego 2018 16:16

Grali i licytowali dla Damiana [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Grali i licytowali dla Damiana [VIDEO i FOTO] fot. www.mylomza.pl
Drużyna lokalnych przedsiębiorców zwyciężyła w charytatywnym turnieju piłkarskim na rzecz Damiana Śliwowskiego – ucznia "Mechaniaka". Chłopak w ubiegłym roku uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu i aktualnie przebywa na rehabilitacji w Toruniu. Tego dnia wynik sportowy schodził jednak na drugi plan... Podczas wydarzenia odbywającego się w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich nie zabrakło też licytacji.

brico lomza

- Nieszczęście może spotkać każdego. Sama również jestem matką, mam dwoje dzieci – tłumaczy Sylwia Grabowska. Jej syn uczy się w "Mechaniaku". O wypadku Damiana dowiedziała się z wywiadówki szkolnej. Postanowiła działać i z prośbą o pomoc w zorganizowaniu akcji charytatywnej zwróciła się do prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. - Jako instytucja publiczna nie możemy pomagać finansowo. Zaproponowałem więc, aby zrobić to w formie turnieju piłkarskiego, podobnie już robiliśmy wcześniej. Uważam, że każdy samorząd powinien włączać się w takie inicjatywy – mówi włodarz miasta, który na parkiecie wystąpił w  koszulce z numerem z numerem "10" Urzędu Miejskiego w Łomży. A zanim jeszcze doszło do otwarcia turnieju otrzymał od prezesa Podlaskiego ZPN Sławomira Kopczewskiego pamiątkowy grawerton za wspieranie rozwoju piłki nożnej w Łomży.

W zmaganiach sportowych wzięło udział łącznie 8 zespołów. Rywalizacja przebiegała najpierw w dwóch grupach. Następnie po dwie najlepsze ekipy awansowały do dalszych gier. W tym gronie nie znalazła się drużyna łomżyńskiego Ratusza. Ale jak podkreślał prezydent Mariusz Chrzanowski", wynik tego dnia nie był najważniejszy. - Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i to, że mogliśmy pomóc temu młodemu chłopakowi. – mówił. Najlepsi okazali się lokalni przedsiębiorcy, którzy w finale 3-2 po rzutach karnych pokonali społeczność łomżyńskiej "Wety". - Cieszymy się, że mogliśmy zagrać i dorzucić swoją cegiełkę na tak szczytny cel – powiedział po odebraniu pucharu ufundowanego przez Prezydenta Miasta Łomży Karol Szymański z firmy BTS Szymańscy. W meczu o 3. miejsce ZSMiO nr 5 również po rzutach karnych okazał się lepszy od Starostwa Powiatowego w Łomży. Wszyscy uczestnicy zanim jeszcze przystąpili do rywalizacji uiścili na konto Damiana kwotę wpisowego, z której uzbierano 1 110 zł.

Emocji nie brakowało również poza parkietem. W przerwie między zawodami piłkarskimi odbywały się bowiem licytacje. Pod przysłowiowy młotek poszło kilkanaście mniejszych i większych rzeczy. Najwięcej, bo za sumę 4 600 zł sprzedany został unikatowy motocykl "ČZ" 175 z 1961 roku, który specjalnie na aukcję odrestaurowali koledzy Damiana z "Mechaniaka". Sporym zainteresowaniem cieszyły się gadżety sportowe. Za kwotę 400 zł nabywcę znalazła piłkarska koszulka z autografem reprezentacyjnego obrońcy Kamila Glika. Na turniej przywiózł ją Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. - Jest to szczytny cel, chcemy wspierać, chcemy pomagać – mówił były szkoleniowiec ŁKS Łomża, który miał ze sobą jeszcze dwie piłki z autografem Zbigniewa Bońka. Jedną z nich wylicytował prezydent Mariusz Chrzanowski, który od siebie na aukcję przekazał koszulką z autografami piłkarskiej reprezentacji Polski kobiet. Sprzedana została również koszulka Rafała Boguskiego z podpisami zawodników Wisły Kraków, ale także i inne przedmioty, m.in. płyta z autografem Zenka Martyniuka czy koszulka z autografami kabaretu Nowaki. Damiana można było wspomóc także uczestnicząc w akcji "Z serca datek na gadżet", w której każdy kto wrzucił datek do puszki otrzymał upominek. Kiermasz ciast prowadzili ponadto wolontariusze akcji "Łomża piecze ciasta".

Dokładna kwota jaką zebrano podczas całego wydarzenia nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że z wylicytowanych rzeczy zebrano 7 031 zł. Do tego trzeba doliczyć 1 100 zł wpisowego od drużyn startujących w turnieju. Na początku przyszłego tygodnia zostaną jeszcze podliczone datki wrzucane do puszek. Uzbierane środki przydadzą się w dalszej rehabilitacji Damiana, która jest bardzo kosztowna. Chłopak przebywa aktualnie w ośrodku opiekuńczo-pielęgnacyjnym w Toruniu. Ma usunięte 60 % prawej półkuli mózgu, skutkiem czego jest lewostronny paraliż ciała. Swojego wzruszenia podczas imprezy charytatywnej nie kryła Agnieszka Śliwowska, mama nastolatka. - Bardzo dziękuję Panu Prezydentowi, społeczności szkoły "Mechaniak" oraz wszystkim ludziom dobrego serca, którzy zaangażowali się w pomoc mojemu synowi – powiedziała pani Agnieszka.

tekst: UM w Łomży

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu