wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 26 lutego 2018 07:59

Damian Zorczykowski wicemistrzem Polski No-Gi Jiu Jitsu 2018 [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Damian Zorczykowski, którego wiele osób zna z zawodowych walk w MMA, uczestniczy też chętnie w nieco innej formule. Mowa o Brazylijskim Jiu Jitsu, w którym zawodnik z Łomży jest posiadaczem brązowego pasa. W minioną sobotę Damian wywalczył tytuł wicemistrza Polski w tej dyscyplinie!

brico lomza

VIII Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu 2018 zorganizowane zostały w sobotę 24 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej LOSiR w Luboniu. Uczestniczyło w nich 320 zawodników z całej Polski. Damian Zorczykowski, który walczył w kategorii brązowych pasów adult do 73,5 kg, zdobył podczas tych zawodów srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski. W finale, decyzją sędziowską, uległ Krzysztofowi Klaczkowi z Konina. Mimo wielu prób technik kończących mistrzowi nie udało się zmusić naszego zawodnika do poddania, jednak to on zdołał zdominować to starcie i werdykt musiał być na jego korzyść (poniżej nagranie video tej walki).

- Każdy kto mnie zna wie, że kocham Jiu Jitsu i mimo, że walczę zawodowo w MMA to nie potrafię odmówić sobie startów w zawodach parterowych. Doświadczenie, jakie zdobywam na takich zawodach jest bezcenne i ma ogromny wpływ na przebieg walk w MMA, dlatego bardzo cieszę się z dzisiejszego wyniku bo były to jedne z najważniejszych zawodów – Mistrzostwa Polski No-Gi Jiu Jitsu - podkreślał Damian po zakończeniu zawodów.

Zorczykowski, który jest w trakcie przygotowań do swoje szóstej już zawodowej walki w formule MMA, cały miniony tydzień spędził w Luboniu, gdzie trenował pod okiem trenera Andrzeja Kościelskiego w jednym z czołowych polskich klubów Ankos MMA.

- Wracam teraz do domu, do mojej rodziny cały, zdrowy i gotowy na galę Babilon MMA 3. Jeszcze tylko dwa tygodnie przygotowań, kilka dni łapania świeżości i 16 marca czeka mnie nagroda – walka, której czuję ogromny głód - mówił zawodnik, który zamierza ponownie poprawić swój rekord MMA i wydłużyć serię kolejnych zwycięstw do pięciu.

4 komentarzy

 • Odpowiedz mrx poniedziałek, 26 lutego 2018 21:34 Umieszczone przez: mrx

  to jest walka haha

 • Odpowiedz Łomża poniedziałek, 26 lutego 2018 23:22 Umieszczone przez: Łomża

  Jakiś następny oszolom pisze po kacapsku jak nie jakiś o Kościele to po kacapsku mefka trzepie

 • Odpowiedz Kedzia poniedziałek, 26 lutego 2018 23:24 Umieszczone przez: Kedzia

  Co za walka hahaha śmiech na sali po co to pokazywać

 • Odpowiedz merdon czwartek, 01 marca 2018 09:16 Umieszczone przez: merdon

  to ma być walka hahaha żałosne

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu