wtorek, 13 marca 2018 07:03

Zawodnicy Fight Club Łomża wygrywają w Grajewie

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Zawodnicy Fight Club Łomża wygrywają w Grajewie fot. Fight Club Łomża
Dwóch zawodników Fight Club Łomża rywalizowało w minioną sobotę 10 marca w Gali Extreme Fight Cage 7 w Grajewie. Obaj odnieśli zwycięstwa i zrobili kolejny krok w swojej karierze. Hubert Żochowski zwyciężył decyzją sędziów w formule semi-pro, a Hubert Sulewski znokautował przeciwnika i zaliczył zwycięski debiut w zawodowym pojedynku.

brico lomza

Jako pierwszy z podopiecznych trenera Damiana Zorczykowskiego w karcie wstępnej do oktagonu wyszedł Hubert Żochowski, który zmierzył się z Filipem Cudnym w formule semi-pro do 70 kg. Walka stoczona została na pełnym dystansie, a sędziowie zdecydowali o zwycięstwie łomżyniaka, dla którego dodatkowa trudnością było wsparcie przez całą halę zawodnika gospodarzy.

Drugi z zawodników Fight Club Łomża, Hubert Sulewski, długo przygotowywał się do swojego zawodowego debiutu. Tak się złożyłao, że mieszkający i trenujący obecnie w Łomży fighter pochodzi z Grajewa, gdzie odbywała się gala. Tym razem więc to jemu sprzyjała publiczność, która nie zawiodła się na swoim faworycie. Hubert już w pierwszej rundzie kopnięciem na głowę znokautował Ukraińca Michaiła Kurcza. Highkick w wykonaniu zapaśnika i grapplera? Czemu nie! w MMA nie takie rzeczy już widziano!

Szczerze gratulujemy obu naszym zawodnikom zwycięstw i czekamy na kolejne, a długo czekać nie będziemy, bo już w najbliższy piątek do oktagonu po raz kolejny wyjdzie Damian Zorczykowski (4-1-0), który po podpisaniu zawodowego kontraktu z Federacją Babilon MMA stoczy pojedynek na trzeciej gali, którą Tomasz Babiloński organizuje 16 marca w Radomiu. Rywalem Zorczykowskiego będzie Krystian Karwczyk (1-0-0), a ich walkę jeden z największych branżowych portali MMARocks uznał za jedną z pięciu najlepiej zapowiadających się starć w marcu 2018!

To jednak nie koniec emocji związanych z walkami łomżyńskich fighterów w formule MMA w najbliższym czasie. Już 7 kwietnia bowiem, jak informowaliśmy wczoraj, zorganizowana zostanie kolejna gala w naszym mieście - Armia Fight Night 2. Jak się okazuje, wystąpi podczas niej nie trzech, a aż czterech zawodników z Łomży. Oprócz wymienionych we wczorajszej informacji Huberta Żochowskiego, Piotra Mroczkowskiego oraz Huberta Sulewskiego (wszyscy Fight Club Łomża) będziemy także świadkami czwartej zawodowej walki pochodzącego z Łomży Macieja Roszkowskiego (3-0-0), który reprezentował będzie m.in. barwy Fight Club Łomża. Przygotowania do tej walki Maciej prowadzi aż w trzech klubach: Berkut WCA Fight Team, S4 Fight Club oraz Fight Club Łomża. jego przeciwnikiem będzie znacznie bardziej doświadczony na zawodowej macie Jacek Bednorz (3-4). Informację tę najpierw potwierdził nam sam Maciek, a kiolka godzin później pojawiła się ona oficjalnie na fanpage'u organizatorów.

Marzec i początek kwietnia tego roku będzie zatem bardzo bogaty w ciekawe wydarzenia interesujace sympatyków mieszanych sztuk walki w Łomży. Postaramy się na bieżąco przekazywać kolejne informacje, jakie będą do nas docierać.

W górę