wigilia2018 dom lomza
wtorek, 20 marca 2018 07:06

Dwa tytuły Mistrza Polski lekkoatletów PREFBET-u [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Dwa tytuły Mistrza Polski lekkoatletów PREFBET-u [FOTO] fot. LŁKS PREFBET Śniadowo Łomża
Znakomicie spisali się seniorzy LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO" Łomża podczas przełajowych Mistrzostw Polski, które rozegrane zostały w Żaganiu. Nasi biegacze zdobyli dwa tytuły Mistrzów Polski oraz wywalczyli kilka miejsc w czołówce.

brico lomza

Ubiegłoroczny wicemistrz Polski Mateusz Demczyszak i tym razem okazał się najlepszy zwyciężając po bardzo mocnym finiszu na dystansie 4km. W tym samym biegu Piotr Łobodziński, który dwa dni wcześniej zwyciężył czwarty raz z rzędu w biegu na Wieżę Eiffla, wywalczył 5. lokatę, a Rafał Nordwing był 13.

W biegu dłuższym, tj. na 10km, Emil Dobrowolski długo biegł na medalowej pozycji, jednak na finiszowym okrążeniu spadł na 6. lokatę. Również w tym biegu Przemysław Dąbrowski był 12., a Maciej Badurek 13.

W biegu kobiet na 5km Iwona Wicha przybiegła 18., a wśród juniorów młodszych na 3km trenujący 2 tygodnie Fabrizio Domenici zajął 51. lokatę.

- Do rywalizacji drużynowej seniorów liczą się trzy najlepsze lokaty, które po dodaniu dają sumę którą ma drużyna. Zwycięża ekipa, która ma najmniej punktów. Dzięki bardzo wysokim miejscom naszych biegaczy już po biegu krótszym wiedzieliśmy, że obronimy drużynowe Mistrzostwo Polski wywalczone przed rokiem i wywalczymy prawo reprezentowania Polski na Klubowym Pucharze Europy w biegach przełajowych - tłumaczy Andrzej Korytkowski. - Oprócz Mateusza Demczyszaka bardzo chciałbym pochwalić Piotra Łobodzińskiego, który dwa dni po biegu w Paryżu prosto z lotniska jechał do Żagania, miał kilka pechowych zdarzeń, ledwo zdążył na start, a pomimo to zajął bardzo dobre 5. miejsce - dodaje prezes PREFBET-u.

Dzięki dwóm złotym medalom klub PREFBET w klasyfikacji medalowej zajął drugą lokatę w gronie 160 startujących klubów. W najbardziej prestiżowej kategorii tj. seniorów na pięć możliwych tytułów Mistrza Polski, aż cztery przypadły województwu podlaskiemu, bo oprócz PREFBETU również dwa złote medale wywalczyły dziewczęta Podlasia Białystok.

Klasyfikacja drużynowa:

1. „PREFBET ŚNIADOWO" ŁOMŻA 12 pkt.
2. RLTL ZTE RADOM 29 pkt.
3. GKS ŻUKOWO 29 pkt.
4. AZS AWF WROCŁAW 32 pkt.
5. UKS BARNIM GOLENIÓW 35 pkt.
6. RTS ŁODŹ 36 pkt.

Galeria zdjęć

3 komentarzy

  • Odpowiedz real wtorek, 20 marca 2018 08:34 Umieszczone przez: real

    Cieszę się bardzo z sukcesów, ale do informacji wkradł się chyba błąd logiczny. Autor pisze, że ubiegłoroczny wicemistrz i tym razem okazał się najlepszy. Skoro był wicemistrzem to nie był najlepszy, a jeśli tak, to nie mógł i tym razem okazać się najlepszy. Po wyeliminowaniu w tym zdaniu spójnika "i" wszystko już będzie dobrze i logicznie.

  • Odpowiedz stokrotka wtorek, 20 marca 2018 09:16 Umieszczone przez: stokrotka

    Słuszna uwaga. Jedno małe i a zasiało ferment.

  • Odpowiedz stokrotka wtorek, 20 marca 2018 09:16 Umieszczone przez: stokrotka

    Słuszna uwaga. Jedno małe i a zasiało ferment.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu