wigilia2018 dom lomza
sobota, 31 marca 2018 15:10

Przygotowania do gali MMA na ostatniej prostej [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Przygotowania do gali MMA na ostatniej prostej [FOTO] fot. www.mylomza.pl
Przygotowania łomżyńskich fighterów do gali MMA, która już za tydzień wydarzy się w Łomży, zmierzają już ku końcowi. Zawodnicy obu łomżyńskich klubów: Fight Club Łomża i Black Horse MMA Łomża zakończyli najcięższe treningi i rozpoczynają pracę nad szybkością, dynamiką oraz myślą już o zbijaniu wagi, by zmieścić się w swoich limitach.

brico lomza

Dziś odwiedziliśmy zawodników obu klubów podczas treningów. Tak, tak, w Wielką Sobotę nasi fighterzy trenują, bo skoro do walki został tydzień, to każdy dzień jest ważny. Odpoczywać będą jutro i oczywiście po walkach.

- Ten ciężki okres sparingowy został już zakończony. Teraz już tylko dotrzymać do walki w pełnym zdrowiu, złapać świezości i tylko czekać na wisienkę na torcie czyli na samą walkę - mówi Maciej Roszkowski, który po raz pierwszy będzie miał okazję zaprezentować się w rodzinnym mieście. maciek podczas gali "Armia Fight Night II – drugie uderzenie" reprezentował będzie m.in. Fight Club Łomża, w którym trenował przed przeprowadzką do Warszawy i w którym również częściowo przygotowywał się do nadchodzącej walki.

- Zawsze dotąd było tak, że walczyłem z zawodnikiem gospodarzy, a tym razem po raz pierwszy to ja będę gospodarzem. Na pewno będzie większa presja na mnie, ale przyjdzie mnóstwo moich znajomych, także na pewno dodadzą mi sił. Chyba każdy zawodnik marzy, żeby zawalczyć u siebie, bo jednak ciężko na to pracujemy, żeby nasi bliscy również mogli nas zobaczyć - podkreśla Roszkowski i korzysta z okazji, by podziękować publicznie sponsorom, którzy go wspierają czyli Klubowi Muzycznemu 54, KNC Nieruchomości oraz LOGO TK, a także wszystkim osobom które pomagały w treningach. Oczywiście nie mógł tez apomnieć o pozdrowieniach dla swojej dziewczyny.

Fight Club Łomża reprezentować będzie także trzech innych zawodników, którzy na co dzień w nim trenują i są wychowankami tego klubu. Dla Huberta Sulewskiego będzie to już druga zawodowa walka. Debiut zaliczył w Grajewie skąd pochodzi, a tym razem zawalczy w Łomży, gdzie na stałe mieszka i trenuje. Nie bedzie to też już pierwszy raz jak zaprezentuje się przed łomżyńską publicznością, więc dla niego sytuacja pod tym względem jest całkiem inna. Mimo to, po świetnym i zwycięskim, zawodowym debiucie, druga walka jest jakby potwierdzeniem tego, że przejście na zawodowstwo było krokiem wykonanym we właściwym momencie.

- Ja do każdej walki przygotowuję się tak samo, na 100%. Zawsze daję z siebie wszystko i mam nadzieję, że ta walka tez się szybko skończy tak, żeby przed własną publicznością przypieczętować tamten udany debiut, pokazać, że to nie był przypadek i że nie walczę ze słabymi przeciwnikami - zaznacza Hubert.

Kolejnych dwóch zawodników Fight Club będzie walczyć w formule semi-pro czyli półzawodowej, w której zabronione są niektóre techniki, jak choćby uderzenia łokciami w parterze. Dla Huberta Żochowskiego będzie to druga walka w krótkim okresie czasu, bo przed miesiącem, podobnie jak Sulewski, walczył na gali w Grajewie. Wówczas wygrał i tym razem również myśli tylko o zwycięstwie. Aby tak się stało zasięgnął już nieco informacji o swoim przeciwniku.

- Oglądałem filmiki z jego wcześniejszych walk i jest bardziej parterowcem, więc trzeba będzie uważać na te obalenia, kontrolować w parterze jak się uda samemu obalić no i w stójce bić przede wszystkim. W przyszłości także chciałbym startować w tym sporcie zawodowo, ale to zależy od zdrowia, ciężkiej pracy i mojej dyspozycji - mówi drugi z Hubertów.

Również w walce półzawodowej obejrzymy za tydzień ostatniego z reprezentantów Fight Club Łomża Piotra Mroczkowskiego.

- Przed walką czuję się dobrze. Po to trenujemy, żeby wychodzić i walczyć. Jestem przygotowany na 100% i myślę, że damy fajne widowisko - mówi Piotrek, który podkreśla, że jest to walka JESZCZE amatorska, ale on również już myśli o zawodowym debiucie.

Black Horse MMA Łomża również wystawia podczas gali 7 kwietnia dwóch swoich zawodników. Dobrze znany łomżyńskim fanom MMA Patryk Surdyn stoczy swoją drugą zawodową walkę. Będzie to też jego drugi występ przed łomżyńską publicznością.

- Ciesze się bardzo, że będę miał po raz drugi, po rocznej przerwie, możliwość pokazać się przed własną publicznością. Gala, która odbyła się rok temu przysporzyła mi takich wspaniałych, niezapomnianych emocji, więc cieszę się bardzo, że wrócę i pokażę się ponownie przed swoimi kibicami.

Przeciwnikiem Patryka będzie Piotr Kamiński, który ma już za sobą cztery zawodowe walki.

- Jest bardzo wymagającym rywalem, jest mistrzem organizacji PLMMA, więc myślę, że zapowiada się naprawdę bardzo dobra walka - jest przekonany Patryk Surdyn.

Jego klubowy kolega, Krystian Cwalina, zaliczy natomiast w przyszłą sobotę podwójny debiut. Nie dość, że po raz pierwszy wyjdzie do oktagonu w Łomży, to będzie to też jego pierwsza walka zawodowa.

- To mój pierwszy pojedynek zawodowy i w dodatku w Łomży, w moim mieście. Bardzo cieszą się z tego. Mój przeciwnik jest z Warszawy. Niedawno również debiutował i wygrał tę walkę bardzo szybko. Bardzo ciężko się przygotowywałem i jestem gotowy na ten debiut. Myślę, że bedzie wszystko w porządku - mówi Krystian.

Obaj dziękują także sponsorom swojego klubu Beacie i Robertowi Smugarzewskim, dzięki którym mogą się rozwijać nie tylko oni, ale cały klub, a także Zakładowi Fryzjerskiemu dla Panów oraz Magic Burger, który jak żartują, pomaga im dbać o wagę... po zawodach.

Gala sportów walki "Armia Fight Night II – drugie uderzenie" odbędzie się w Hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży w sobotę 7 kwietnia. Bilety na galę w cenie od 30 do 200 zł można nabywać w Kinie Millenium (ul. Wojska Polskiego 7), Fight Club Łomża (ul. Poznańska 90), Black Horse MMA Łomża (ul. Sikorskiego 166) oraz za pośrednictwem portalu biletin.pl.

Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia strony portalu MyLomza.pl na Facebooku, gdzie wkrótce pojawi się możliwość otrzymania bezpłatnego zaproszenia na galę. Podpowiemy jeszcze, że pomocny będzie w tym powyższy artykuł...

Karta walk gali „Armia Fight Night II – drugie uderzenie" w Łomży
11. Mateusz Zawadzki żołnierz (12-3) vs Dominik Chmiel (8-5) żołnierz - 77 kg
10. Tomasz Zawadzki żołnierz (6-2) vs TBA - 66 kg
9. Adam Biegański (3-0) vs TBA - 84 kg
8. Maciej Roszkowski (3-0) vs Jacek Bednorz (3-4) - 84 kg
7. Paulina Raszewska (0-1) vs. TBA (prawdopodobnie zawodniczka z zagranicy) - 57 kg
6. Karol Skrzypek (1-0) vs. Krystian Cwalina (0-0) - 77 kg
5. Hubert Sulewski żołnierz (1-0) vs. Aleh Biruk (2-1) - 66 kg
4. Patryk Surdyn (1-0) vs. Piotr Kamiński (2-2) - 61 kg
3. walka pół zawodowa: Piotr Mroczkowski vs. Maciej Kierzkowski - 70 kg
2. walka pół zawodowa: Bartek Zaczeniuk vs. TBA - 100 kg
1. walka pół zawodowa: Hubert Żochowski vs. Kamil Czyżewski - 70 kg

5 komentarzy

 • Odpowiedz zawiedzony wyborca PiSu sobota, 31 marca 2018 16:40 Umieszczone przez: zawiedzony wyborca PiSu

  Czy poseł Kołakowski odpowie na apel członka partii?
  Obraźliwy wpis na łomżyńskim forum o "mafii" w łomżyńskim PiS ?

 • Odpowiedz Kedzia niedziela, 01 kwietnia 2018 01:43 Umieszczone przez: Kedzia

  A na ostatnim zdjęciu niebieskie leginsy haha niespelniony gangsta hahaha co go z ringu zniesli emeryta

 • Odpowiedz HARTMAN niedziela, 01 kwietnia 2018 07:00 Umieszczone przez: HARTMAN

  kedzia zryty pedale

 • Odpowiedz staraHARTMANA poniedziałek, 02 kwietnia 2018 21:23 Umieszczone przez: staraHARTMANA

  co to za gangsta niespełniony? kedzia - fajny wpis, pajaców ujawniać

 • Odpowiedz Hartman wtorek, 03 kwietnia 2018 00:04 Umieszczone przez: Hartman

  Co ujawniać przecież ujawniony stoi jak wół jedyny w legginsach

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu