wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 09:55

Armia Fight Night 2: Piotr Mroczkowski vs Maciek Kierzkowski [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Jako drugi w klatce Armia Fight Night 2 wystąpił w walce półzawodowej Piotr Mroczkowski z Fight Club Łomża, którego rywalem był Maciek Kierzkowski z klubu Okniński MMA Siedlce. Kierzkowski po raz drugi walczył na gali AFN. Za pierwszym razem zwyciężył w swoim mieście. W Łomży już tak dobrze nie było.

brico lomza

Pierwszy cios w tej walce zadał Kierzkowski, który trafił mocny lowkickiem Piotrka, na którym nie zrobiło to jednak większego wrażenia. Mroczkowski zaczął atakować głowę przeciwnika, którzy jednak nie zamierzał walczyć w stójce i szybko zszedł do nóg po sprowadzenie, co Piotrek wykorzystał do chwycenia głowy z zamiarem założenia duszenia gilotynowego. Warto w tym miejscu dodać, że gilotyna to taka "firmówka" Mroczkowskiego, dzięki której został m.in. mistrzem Polski. Siedlczanin zdołał jednak obronić się przed duszeniem i walka wróciła do stójki, w której zaskakująca obrotówka na korpus w wykonaniu Mroczkowskiego zrobiła dobrą robotę. Kierzkowski odczuł ją mocno i Piotrek rzucił się do ataku. Seria ciosów na głowę spowodowała, że jego przeciwnik znowu uciekł do parteru i ponownie jego głowa znalazła się w uchwycie naszego zawodnika. Choć wydawało się, że gilotyna jest dobrze zapięta, to jednak czegoś zabrakło i w pierwszej rundzie Piotrkowi nie udało się poddać rywala. Pod koniec Mroczkowski zainkasował jeszcze kilka ciosów w zwarciu, ale nie miało to wpływu na ogólny obraz pierwszego starcia, które łomżyniak podkreślił ofektownym obaleniem.

Druga runda (jak każda) zaczęła się w stójce i tym razem zawodnicy nie szukali od razu parteru. W tej płaszczyźnie szybko zaznaczyła się przewaga Mroczkowskiego, który szedł do przodu. Zadał cios prostym kopnięciem w udo, po czym ponownie spróbował kopnięcia obrotowego na korpus, jednak tym razem rywal był czujny i zdążył odskoczyć. Siedlczanin również próbował kopnięcia, ale wtedy Piotrek zaatakował w tempie kopnięciem w nogę podstawną i wyciął rywala, co spowodowało, że walka przeniosła się na matę, gdzie Mroczkowski chwycił lewą rękę próbując założyć kimurę. Dźwigni niestety nie udało się wyciągnąć, a chwilę później Kierzkowski chwycił nogę i po raz pierwszy to on zdobył pozycję z góry. Idąc za radą swojego narożnika rozpoczął metodyczne obijanie Piotrka, podczas którego zadał również kilka niedozowlonych ciosów w tył głowy, za co sędzia zwrócił mu uwagę. Sytuacja stała się już bardzo trudna dla łomżyniaka, a sędzia nakazywał mu już bronić się, bo za chwilę przerwie walkę. Wtedy Kierzkowski ponownie zaczął bić w tył głowy, na co zareagował prowadzący walkę, przerwał to i nakazał odjęcie punktu fighterowi z Siedlec, a walka na końcówkę drugiej rundy wróciła do stójki, gdzie jeszcze w ostatnich sekundach mocno zaatakował Mroczkowski.

Prawdopodobnie reakcja sędziego na faul zawodnika z Siedlec uratowała Piotrka przed porażką przed czasem w końcówce drugiej rundy. W trzeciej więc nie zamierzał już do podobnej sytuacji dopuścić. Rozpoczął mocnym lowkickiem, po którym ugięła się lewa noga siedlczanina. Powtórzył to jeszcze dwa razy po czym takiego samego uderzenia spróbował Kierzkowski, ale nadział się na kontrę w postaci kolejnego niskiego kopnięcia i upadł na matę. Piotrek od razu ruszył z ciosami z góry, po których znowu próbował chwycić gilotynę. Kierzkowski próbował znowu łapać nogę, by sprowadzić Piotrka podobnie jak mu się to udało w drugiej rundzie, ale tym razem łomżyniak był czujny i na to nie pozwolił. Po chwili ruszył z ciosami i Kierzkowski już tylko uciekał po klatce. W końcówce udało mu się co prawda jeszcze raz sprowadzić Piotrka do parteru, gdzie próbował go obijać, ale nie miał już sił, by zrobić z tym coś więcej.

Walka był wyrównana i rywale okazali się godnymi siebie przeciwnikami. Zwycięstwo sędziowie przyznali jednak reprezentantowi gospodarzy punktując: 29:27 28:28 29:27. Remis w drugiej rundzie tylko z powodu karnego odjęcia punktu za uderzenia w tył głowy, bo starcie to należało do Kierzkowskiego.

10 komentarzy

 • Odpowiedz Rozrzutność Chrzanowskiego poniedziałek, 09 kwietnia 2018 10:02 Umieszczone przez: Rozrzutność Chrzanowskiego

  Łomżyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” pw. Świętego Ducha w Łomży otrzymało z budżetu miasta wsparcie realizacji zadania publicznego pod tytułem „Opieka hospicyjno - paliatywna nad chorymi w terminalnym stadium choroby nowotworowej” w wysokości 25 tys. zł.

  Na co prezydent Chrzanowski w tym roku dał więcej niż na hospicjum? Na wiele...

  - na wymianę wykładziny wraz z pracami naprawczymi i remontowymi w pokoju 101, czyli jego gabinecie - 25 tys. 596,30 zł
  - na organizację imprezy sportowej pt. „Armia Fight Night II” - 28 tys. zł
  - na występ kabaretu SMILE - 28 tys. 290 zł
  - na wykonanie filmów informacyjno - promocyjnych „600-lecie nadania praw miejskich Łomży” (czas trwania do 5 min.) wraz ze spotem reklamowym (czas trwania do 30 sek.) - 30 tys. zł.
  - na występ Zespołu piękni i Młodzi podczas Dni Łomży - 30 tys. 750 zł
  - na wykonanie występu artystycznego zespołu Boys podczas Dni Łomży - 31 tys. 980 zł
  - na przygotowanie i realizacja projekcji video – mappingu na fasadzie Ratusza z okazji obchodów 600-lecia nadania praw miejskich w dniach 15-16 czerwca - 40 tys. zł.

  Bardzo rozrzutny jest Chrzanowski z publicznych środków. Proponowałbym zainteresowanie się odpowiednich organów !

 • Odpowiedz Kedzia poniedziałek, 09 kwietnia 2018 10:26 Umieszczone przez: Kedzia

  A wierych co wielki figot fagot na fotkach nie widać nie lansuje się co zaniemogl czy jak

 • Odpowiedz ~~ poniedziałek, 09 kwietnia 2018 14:33 Umieszczone przez: ~~

  Hospicjum nie jest miejską instytucją, prezydent nie musi go utrzymywać. Ponadto z opieki tego ośrodka korzystają nie tylko mieszkańcy Łomży. Ile przekazują na jego działalność wójtowie okolicznych gmin i starosta powiatu? Konkurencyjny portal zaczął już brudną kampanię wyborczą mającą na celu zdyskredytowanie Chrzanowskiego, bo z dziennikarstwem nie ma to nic wspólnego. No ale na tym bazują od lat.

 • Odpowiedz +++ poniedziałek, 09 kwietnia 2018 15:09 Umieszczone przez: +++

  @ przez: ~~

  to samo Karitas przez duuuuże K nie jest miejską ami wiejską ani słowiańską rze tak grzydko powiem instytucją przez duże !!!!!!!!!!!!iiiiiiiiiiiii dlatego pachołek pańszczyźnianego sejmu nie musi go utrzymywać ale może dostać za to nagrodę.

  Ponadto z opieki tego ośrodka miłości przez duże C albo K jak ko woli na jedno wychodzi korzystają nie tylko ludzie ale i inne stworzenia Boże. Ile przekazują na jego działalność podatniczy za pośrednictwem dziurawych kieszeni włodaży ?

  Konkurencyjny portal zaczął już brudną kampanię wyborczą będzie prać programy wyborcze mającą na celu czystość

  sztabu wyborczego "pomazańca" patriotów z pokolenia jp2 nowego pokolenia judaszy, bo z dziennikarstwem nie ma to nic wspólnego.

  No ale na tym bazują od lat...że nowa ewangelizacja prowadzona jest starymi drogami tylko w nowych cuchach

 • Odpowiedz nie lubię trollów poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:33 Umieszczone przez: nie lubię trollów

  ~~ byłeś kiedyś w hospicjum? Idź jutro na 10 minut - zrozumiesz dlaczego miasto (i nie tylko miasto) powinno wspierać takie miejsca. Krytyka się należy. Taki festiwal rozrywki (kosztów) jaki mamy za tej prezydentury przy wysokości obecnych dotacji, to powód do wstydu dla władzy. Przy okazji ciekaw jestem czy któryś z radnych wspiera sam z siebie...pewnie dopiero jak w najbliższym otoczeniu przydarzy się tragedia. Kiedy ludzie, którzy zarządzają miastem lub mają możliwości finansowe dojdą do wniosku, że to nie pomoc dla kogoś, a dla samych siebie, najbliższych w sytuacjach, których dzisiaj nawet nie są w stanie sobie wyobrazić.

 • Odpowiedz enej poniedziałek, 09 kwietnia 2018 22:03 Umieszczone przez: enej

  prawa hospicjum jest w tym przypadku bardzo ale to bardzo wazna bo bezkompromisowo odsłania stopień wrażliwości tegoż prezydenta na ludzkie nieszczęście. Co więcej obnaża w kontekście jego udawanego zakłopotania podczas wywiadu dla redaktora Czabana gdzie sprawiał wrażenie człowieka wstrząśniętego tym jak twierdził omyłkowym obcięciem na początku kadencji dotacji dla hospicjum. Dzisiaj widzimy ,że była to pozorna troska bo przez kolejne lata nadal nie zwiększał obciętej na początku swej kadencji dotacje dla hospicjum utrzymując je na śmiesznie niskim poziomie. UWAŻAM ,ŻE TAKA OSOBA NIE POWINNA NIGDY BYĆ PREZYDENTEM NASZEGO MIASTA I WZYWAM WSZYSTKICH KTÓRYM LEZY NA SERCU DOBRO MIESZKAŃCÓW I TEGOZ MIASTA DO SKORZYSTANIA Z PRZYSŁUGUJĄCEGO NAM PRAWA I W NADCHODZĄCYCH WYBORACH NIE GŁOSOWANIE NA PANA CHRZANOWSKIEGO ANI NIKOGO Z PARTI PIS KTÓREJ JEST CZŁONKIEM TAK NAM DOPMOŻ BÓG DLA DOBRA I PRZYSŻŁOŚCI MIASTA I NASZYCH DZIECI. ŁOMŻO POWSTAN Z KOLAN , UPOMNIJ SIĘ O SIEBIE. Na koniec proszę zestawcie sobie wydatki prezydenta miasta na rożne duperele i sztandarowy park którego Jan Paweł II w życiu by nie chciał z kwotą 25 000 złotych która pan prezydent łaskawie przeznaczył na wsparcie hospicjum które zajmuje się ludżmi nieuleczalnie chorymi. To tyle i aż tyle.

 • Odpowiedz NIE DLA CHRZANOWSKIEGO poniedziałek, 09 kwietnia 2018 22:48 Umieszczone przez: NIE DLA CHRZANOWSKIEGO

  Na dofinansowanie prywatnej, biletowanej imprezy Chrzanowski przekazał 28 tysięcy złotych , prawda to ?
  u konkurencji piszą ze cyt . Na sobotnią galę walk MMA, na którą organizatorzy sprzedawali bilety nawet po 200 zł, dał z budżetu miasta 28 tysięcy złotych.

 • Odpowiedz Leszek26 wtorek, 10 kwietnia 2018 06:39 Umieszczone przez: Leszek26

  Bardzo dobrze, że Chrzanowski wspiera tego typu imprezy w Łomży. Oby więcej takich wydarzeń.

 • Odpowiedz lewy prosty plus prawy sierpowy wtorek, 10 kwietnia 2018 07:06 Umieszczone przez: lewy prosty plus prawy sierpowy

  @ Leszek26

  to niech też dopłaca do takich wydarzeń jak 1.Maja

 • Odpowiedz TYdzień świętości życia wtorek, 10 kwietnia 2018 07:08 Umieszczone przez: TYdzień świętości życia

  @ Leszek26

  To niech też dopłaca do takich wydarzeń jak 1.Maja, oby więcej takich imprez

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu