poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:15

Rekordowa inauguracja ligi wraków. Wiele aut i tysiące fanów [VIDEO]

Napisane przez  bjk
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Rekordowa inauguracja ligi wraków. Wiele aut i tysiące fanów [VIDEO] fot. www.mylomza.pl
70 załóg wystartowało w pierwszych w tym sezonie wyścigach wraków. W niedzielę w Łysych odbyła się pierwsza runda zawodów. Nikt z organizatorów nie spodziewał się takiej frekwencji zarówno wśród zawodników jaki i publiczności.

brico lomza

Zawodnicy ścigali się w dwóch kategoriach. Wszystko zależało od tego w jakim stopniu zmodyfikowane były ich pojazdy.

W kategorii ST samochody przystępują do wyścigu standardowe, są to auta, które jeździły po drodze, trzeba im wyjąć przednie lampy, nie można w nich wprowadzać żadnych modyfikacji- wyjaśnia Mariusz Nicewicz, PLW

W drugiej kategorii PROTO zawodnicy ścigali się w autach według własnej koncepcji. Modyfikować można dosłownie wszystko.

Było głośno i wiele emocji, a niektórzy by wystartować w zawodach swoje auta dosłownie „wyrwali” chwilę przed zawodami .

- O 10 w nocy wyrwaliśmy auto, nie było czasu na modyfikacje, jedziemy jak stoi, tylko lampy wyjęte - podkreśla Wojtek Żelazny, uczestnik ligi wraków.

Byli też tacy, którzy by wystartować wodę pod maskę leli z baniaków.

- Nie wiem co się, pewnie chłodnica dziurawa, albo tak po prostu wygnało – śmieje się Artur Jastrzębski.

Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Sołestwa Łyse i Gminy Łyse. Kolejna runda zawodów już 24 czerwca w Wykrocie. W sierpniu zaś organizatorzy zapowiadają motoryzacyjną niespodziankę, o szczegółach mają informować na bieżąco.

W górę