Paweł Grygo z Łomży najlepszym Terytorialsem w biegach przełajowych [FOTO]

Napisane przez  bjk
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Paweł Grygo z Łomży najlepszym Terytorialsem w biegach przełajowych [FOTO] fot. nadesłane
Nasi żołnierze w miniony weekend zdobyli sześć medali i zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej rozgrywanych w Olsztynie zawodach w biegach przełajowych żołnierzy WOT. Reprezentanci 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęli łącznie w czterech startach trzy złote medale oraz jedno srebro.

brico lomza

W sobotę na dystansie 3 km najszybsi byli: Tadeusz Walendykiewicz (12 batalion lekkiej piechoty Suwałki, kat. powyżej 35 lat) i Jakub Sobolewski (12 blp Suwałki, kat. do 35 lat). W biegu na 8 km wygrał bezapelacyjnie Paweł Grygo (13 blp Łomża, kat. powyżej 35 lat), a drugie miejsce zajął Damian Masłowski (12 blp Suwałki, kat. do 35 lat).

W niedzielę ścigały się drużyny na dystansach: 4 x 1 km oraz 4 x 2 km. Nasi żołnierze okazali się najlepsi w sztafecie 4 x 2 km oraz zdobyli trzecie miejsce w konkurencji 4 x 1 km.

Podlascy Terytorialsi będą stanowić trzon reprezentacji WOT na Mistrzostwach Wojska Polskiego w Biegach Przełajowych.