wigilia2018 dom lomza
niedziela, 29 kwietnia 2018 20:31

Pupek i Kozikowski powalczą w Tajlandii o tytuł mistrzów świata [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  kz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pupek i Kozikowski powalczą w Tajlandii o tytuł mistrzów świata [VIDEO i FOTO] fot. Pupek & Kozikowski Paramotor Team Poland / FB
Adam Pupek i Piotr Kozikowski z Łomży od dwóch lat tworzą duet pod nazwą Pupek & Kozikowski Paramotor Team Poland. Adam pilotuje, Piotr nawiguje. Zdobywają medale, są członkami Motoparalotniowej Kadry Narodowej. Przed nimi kolejna szansa na sukces. Jutro w Pasak Jolasid Dam im Lopburi w Tajlandii oficjalnie zostaną zainaugurowane X Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata. Dzień później rozpocznie się prawdziwa rywalizacja.

brico lomza

W zmaganiach w trzech klasach weźmie udział 150 zawodników. Nasi zmierzą się w klasie PL2. Od kilku dni przebywają na miejscu i przygotowują się do startu.

-  Aklimatyzujemy się, przyzwyczajamy nasze żołądki do regionalnej kuchni, organizmy do upałów oraz poznajemy tutejszą kulturę i miejscową ludność – napisali na swoim fanpage’u paralotniarze.

Zawody potrwają od 1 do 6 maja. Do Tajlandii przyjechała światowa czołówka. Dla każdego ze sportowców najbliższe godziny to ostatni dzwonek, aby przetestować sprzęt i sprawdzić swoje siły. Klimat, zwłaszcza temperatura, może być największym przeciwnikiem. Organizm musi się także przyzwyczaić do miejscowej kuchni, która jest wyzwaniem dla przyjezdnych.

Wierzymy, że łomżanom nic nie stanie na przeszkodzie i wrócą do nas z medalami na szyi. Trzymamy kciuki!

2 komentarzy

 • Odpowiedz hołek poniedziałek, 30 kwietnia 2018 11:26 Umieszczone przez: hołek

  Auto Radnego na miejscu dla niepełnosprawnych

  Wydawać by się mogło, że czasy, w których kierowcy parkują swoje samochody na miejscach przeznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych minęły bezpowrotnie. Jak donosi jeden z naszych czytelników wyjątek od reguły mogą stanowić nawet użytkownicy dróg pełniący na co dzień funkcje publiczne takie jak zasiadanie w radzie miejskiej.
  Sytuacja miała miejsce podczas piątkowego meczu ŁKS 1926 Łomża z Polonią Warszawa. Na boisku nasi piłkarze walczyli dzielnie i byli bliscy zwycięstwa nad wyżej notowanym rywalem, ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów 3:3. Tego dnia frekwencja była wyższa niż zwykle i problem z parkowaniem miało wielu kierowców. Zdjęcie przesłał nam jeden z internautów, jednoznacznie wskazując na właściciela niepoprawnie zaparkowanego auta. To bez wątpienia auto radnego Rady Miejskiej Łomży Zbigniewa Prosińskiego, który oglądał mecz z trybun stadionu przy ul. Zjazd.

  Według polskiego prawa za parkowanie na tzw. kopertach grozi mandat w wysokości 500 zł oraz punkty karne. To jednak nie wszystko. Kierowcy, którzy nie mając do tego uprawnień pozostawiają muszą liczyć się z możliwością poniesienia opłaty za ewentualne odholowanie pojazdu. Łomżyński radny miał więc sporo szczęścia.

  Poniżej link do artykułu na jednym z łomżyńskich portali internetowych

  https://xlomza.pl/wiadomosci/8440-auto-radnego-na-miejscu-dla-niepelnosprawnych-foto/

 • Odpowiedz Derewas poniedziałek, 30 kwietnia 2018 15:12 Umieszczone przez: Derewas

  To Prosiński się popisał. Gość lubi innym wytykać błędy a jak widać sam nie jest idealny.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu