Zawodnicy z Łomży wygrywają 28. Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie

Napisane przez  Administrator
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
archiwum archiwum fot. nadesłane
Jakub Nowak i Paulina Mazurek-Lipska zwyciężyli w Warszawie w 28. Biegu Konstytucji 3 Maja. Oboje reprezentują klub LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża i oboje debiutowali w tej imprezie. Pięciokilometrową trasę pokonało 5274 uczestników.
techmatix2

28. Bieg Konstytucji 3 Maja zwyciężył Jakub Nowak, na co dzień reprezentujący klub LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, który na mecie uzyskał czas 15:28. Nowak w niedzielę rywalizował podczas mistrzostw Polski w Łomży w biegu na 10 000 metrów, gdzie drużynowo zdobył srebrny medal.

- Ten bieg był dla mnie szczególny. Rozpoczynam świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości, a uchwalenie Konstytucji 3 Maja to była wielka chluba dla Polski" - powiedział zwycięzca.

Wśród kobiet triumfowała Paulina Lipska-Mazurek, która podobnie jak zwycięzca biegu reprezentuje klub LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, i również kilka dni temu zdobyła srebrny medal w rywalizacji drużynowej podczas MP w biegu na 10 000 metrów. Paulina Lipska-Mazurek 5 kilometrową trasę 28. Biegu Konstytucji 3 Maja pokonała w czasie 18:38