dom lomza
sobota, 05 maja 2018 11:38

Uczennice klasy sportowej Szkoły Podstawowej w Piątnicy dziesiąte w Polsce [FOTO]

Napisane przez  tekst nadesłany
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Po wygranym Finale Wojewódzkim przyszedł czas na Finał Ogólnopolski turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W Finale Ogólnopolskim spotkały się mistrzynie z każdego województwa (16 drużyn). Finał rozgrywany był w Warszawie, w dniach 29.04. – 02.05.2018r. Jest to największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i Europie.

W wyniku losowania drużyna SP Piątnica trafiła na drużyny z województwa opolskiego, pomorskiego i dolnośląskiego.

Dziewczęta wygrały z drużyną z woj. pomorskiego, zremisowały z drużyną z woj. dolnośląskiego oraz przegrały z drużyną z woj. opolskiego. O wyjściu z grupy i awansie do ścisłego finału, czyli pierwszej ósemki turnieju zadecydował przede wszystkim zremisowany mecz, w którym dziewczęta wygrywały i przeważały większość meczu, a jeden błąd pod koniec i zdobycie remisowego gola przez rywalki zdecydował o nie wyjściu z grupy do Finału A. W drugim dniu rozgrywek dziewczyny grały w tz. Finale B o miejsca 9-16. Rozegrały 3 spotkania, 2 wygrały (drużyny z woj. lubuskiego i wielkopolskiego) oraz 1 przegrały (woj. małopolskie) co dało ogólnie 10 miejsce w turnieju.

Do osiągnięcia wyższej lokaty zabrakło po prostu szczęścia, które jest tak bardzo ważne przede wszystkim w turniejach. Czasami wystarczy jeden słabszy mecz, moment i można stracić szansę na osiągnięcie najwyższego miejsca.

Oprócz rozgrywek na finalistki czekało dużo atrakcji: wycieczka po stadionie Legii Warszawa, otrzymanie autografów od piłkarzy Legii, zdjęcia ze znanymi piłkarzami np. Zbigniewem Bońkiem, oglądanie meczu Finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym oraz wiele innych.

Najwięcej bramek w drużynie strzeliła Ania Sejnowska.

Trenerem i nauczycielem drużyny jest p. Marcin Zabielski.

Skład drużyny:

Karwowska Klaudia

Matuszewska Patrycja

Myślińska Wiktoria

Sejnowska Anna

Siwik Adrianna

Solińska Kinga

Trzcinka Julia

Trzewikowska Agata

Włostowska Amelia

Zysk Róża

 

Gratulacje dla całej drużyny za Mistrzostwo Województwa i X miejsce w Polsce!

Galeria zdjęć

9 komentarzy

 • Odpowiedz Leon. sobota, 05 maja 2018 21:10 Umieszczone przez: Leon.

  Nie z rzeczownikami piszemy rozdzielnie ,, niewyjście" w języku polskim najpierw imię potem nazwisko!może dobrze się trochę pouczyć a potem coś pisać!

 • Odpowiedz łomzyniak sobota, 05 maja 2018 22:17 Umieszczone przez: łomzyniak

  szkoda że redaktor nie zainteresował się tematem, bo najlepiej z naszego województwa zaprezentowała się drużyna Łomżyczki Łomża, która w kategorii U-10 dziewczynek zajęła siódme miejsce.

 • Odpowiedz Nie dla hejtu dzieciom niedziela, 06 maja 2018 11:25 Umieszczone przez: Nie dla hejtu dzieciom

  Najlepiej to narzekać i wypisywac te pierdolety...napisali to..pomineli tamto.Skoro czujesz się taki poszkodowany/a, to trzeba było dac cynk do redakcji, a nie siedzieć i pierdzieć w stołek z żalu. Gratulacje dla dziewczyn w kat.U-12 i dziewczyn/chłopców(???) z U-10! Obie grupy spisały się wzorowo.

 • Odpowiedz Łomżynianka niedziela, 06 maja 2018 11:29 Umieszczone przez: Łomżynianka

  Brawo dla dziewczyn! Gratuluję trenerowi.

 • Odpowiedz Maniek33 niedziela, 06 maja 2018 12:40 Umieszczone przez: Maniek33

  Ta grupa (U-12) wygrała rozgrywki wojewódzkie zajmując I miejsce w województwie.W ogólnopolskich mistrzostwach zajęły 10 miejsce ...super osiągnięcie.Sa w pierwszej 10-tce w skali kraju w tej grupie wiekowej..o co szum pytam?

 • Odpowiedz Łomżyniak niedziela, 06 maja 2018 15:14 Umieszczone przez: Łomżyniak

  Grupa U-10 z Łomży również wygrała wojewódzkie i zajęła w ogólnopolskich 7 miejsce. I nikt tu nie narzeka tylko wystarczy poczytac info na innym portalu by się dowiedzieć że nie tylko Piątnica tam była. W końcu to portal łomżyński a jedyne co potrafią to wkleić wiadomości, które otrzymali mailem.

 • Odpowiedz Łomżyniak niedziela, 06 maja 2018 15:14 Umieszczone przez: Łomżyniak

  Grupa U-10 z Łomży również wygrała wojewódzkie i zajęła w ogólnopolskich 7 miejsce. I nikt tu nie narzeka tylko wystarczy poczytac info na innym portalu by się dowiedzieć że nie tylko Piątnica tam była. W końcu to portal łomżyński a jedyne co potrafią to wkleić wiadomości, które otrzymali mailem.

 • Odpowiedz Adam amo niedziela, 06 maja 2018 15:40 Umieszczone przez: Adam amo

  Byli tam też nasi chłopcy grający a AMO Łomża. Ostatecznie zajęli 16 miejsce w Polsce.

 • Odpowiedz Malkolm23 niedziela, 06 maja 2018 20:34 Umieszczone przez: Malkolm23

  Gratulacje dla piłkarek!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu