dom lomza
niedziela, 06 maja 2018 18:19

Paralotniarze z Łomży z brązowym medalem MŚ w Tajlandii! [FOTO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Paralotniarze z Łomży z brązowym medalem MŚ w Tajlandii! [FOTO] fot. nadesłane
X Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata w Tajlandii nasi lokalni paralotniarze zaliczą do udanych. Adam Pupek i Piotr Kozikowski zdobyli bowiem indywidualne brązowe medale i oficjalnie mogą tytułować się trzecimi na świecie. To jednak nie koniec sukcesów. Dodatkowo, reprezentacja Polski została drużynowym mistrzem świata.

To były bardzo ciężkie i wymagające zawody. Od początku nasi sportowcy zmagali się z wysoką temperaturą, ponad 90% wilgotnością powietrza, błotem oraz ulewami. Odmienny klimat wpłynął również niekorzystnie na ich sprzęt, który nie zawsze działał poprawnie. Były problemy z temperaturą silnika oraz łącznością. Doszły problemy zdrowotne.

Ostatecznie zawody nasi paralotniarze zakończyli indywidualnie na trzeciej pozycji. Jest to bardzo wysoki wynik. Adam i Piotrek rywalizowali z najlepszymi załogami na całym świecie.

Wrażenie i emocje:

Jesteśmy bardzo wyczerpani ale szczęśliwi i dumni, że mogliśmy reprezentować kraj i wzruszać się śpiewając Mazurek Dąbrowskiego na Tajskiej ziemi. Przywozimy do kraju 3 medale co jest olbrzymim sukcesem. Cieszymy się, że mogliśmy promować Łomżę i Polskę po drugiej stronie świata. To dla nas olbrzymie wyróżnienie i zaszczyt. 

Chcemy bardzo podziękować naszym sponsorom, firmom: Metal-technik, DJI, Spider24.pl, Hexa-Bank, VETEC. Dzięki ich wsparciu mieliśmy szansę zawalczyć o medale dla Polski, i jak widać - tej szansy nie zmarnowaliśmy. 

Podczas przygotowań jak i samych zawodów bardzo mocno wierzył w Nas i wspierał prezydent Miasta Łomża - Mariusz Chrzanowski. Bardzo doceniamy, że lokalne władze dostrzegają nasze wyniki i są częścią sukcesów. Dziękujemy! 

Przez cały czas trwania zawodów, otrzymywaliśmy wsparcie od naszych kibiców. Przeczytaliśmy każdą wiadomość i każdy komentarz, one dodawały nam sił do walki w trudnych chwilach. Cieszymy się, że tak wiele osób trzymało za nas kciuki. Mamy najlepszych kibiców na świecie. 

- To były dla mnie najtrudniejsze zawody w życiu. Cieszę się, że kończymy je na tak wysokiej pozycji. Myślę, że 3 medale na Mistrzostwach Świata są wynikiem nie tylko ciężkiej pracy ale też atmosfery w zespole. Oprócz tego, że latamy w jednym teamie, jesteśmy również przyjaciółmi. Podczas zawodów zaufanie do siebie jest bardzo ważne, często od drugiej osoby zależy nasze życie. Adam jest doskonałym pilotem i po raz kolejny udowodnił, że należy do światowej czołówki. Możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach Świata była naszym wielkim marzeniem. Spełniliśmy te marzenie i to w tak spektakularny sposób. Marzenia się nie spełniają - Marzenia się spełnia! – mówi z dumą Piotr Kozikowski.

Adam i Piotr tworzą młodą drużyną a wygrywają z bardziej doświadczonymi pilotami.

- Jestem maga dumny z Piotrka bo wykazał się najwyższymi umiejętnościami nawigowania w bardzo wymagającym terenie. Tworzymy wspólnie świetny TEAM i pewnością nie są to ostatnie medale zdobyte razem dla Polski - mówi Adam Pupek.

Warunki od początku nie były łatwe. Wielu z przybyłych paralotniarzy musiało zaaklimatyzować się w nowym miejscu i przyzwyczaić do specyficznej kuchni. Tym bardziej cieszy wspaniały sukces, który miejmy nadzieję jeszcze bardziej rozwinie skrzydła naszym sportowcom. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

3 komentarzy

  • Odpowiedz xsawier niedziela, 06 maja 2018 19:56 Umieszczone przez: xsawier

    Brawo oby tak dalej

  • Odpowiedz EL poniedziałek, 07 maja 2018 07:05 Umieszczone przez: EL

    Brawo chłopaki, duma!

  • Odpowiedz szlachta nie pracuje poniedziałek, 07 maja 2018 08:26 Umieszczone przez: szlachta nie pracuje

    Super chlopaki dalej zycze wysokich wynikow robcie to co kochacie !!!!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu