Napisane przez  mat. nadesłany
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
archiwum archiwum fot. nadesłane
Po bardzo udanych Mistrzostwach Polski na 10 000 metrów część medalistów z LŁKS PREFBET ŚNIADOWO Łomża wystartowała w biegach ulicznych odnosząc szereg zwycięstw.

brico lomza

Paweł i Olga Kalendarova-Ochal wystąpili w głównych rolach w maratonie w niemieckim Mainz. Nasi maratończycy pomimo wysokiej letniej temperatury spisali się wybornie. Olga po raz pierwszy w karierze zwyciężyła w maratonie osiągając czas 2:41,21 i wyprzedzając o ponad 10 minut zawodniczki z Ukrainy i Białorusi. Niestety oprócz dobrych wieści są tez i złe ,otóż Olga na 26 kilometrze poczuła, że się dzieje coś niedobrego z jej ścięgnem Achillesa ,pomimo tego biegła dalej. Jak się okazało naderwała wyżej wspomniane ścięgno i jak na razie musi zakończyć tę część sezonu. W tym samym biegu Paweł zajął miejsce drugie a do pokonania zawodnika z Ukrainy zabrakło tylko 3 sekund .Czas naszego maratończyka 2:24,36 był natomiast lepszy od trzeciego Etiopczyka o 56 sekund. Jak opowiedział nam Paweł Ochal był to jego 24 maraton, ale nigdy nie biegał w tak taktycznym biegu maratońskim. Na szczęście pomimo „dziwnego” biegania udało się zająć bardzo dobre miejsce.

Kolejny z naszych długodystansowców, wracający po kontuzji Jakub Nowak zwyciężył w biegu Corri Bravetta w Rzymie(10km). Ciekawostką w tym przypadku jest to, że Kuba pojechał odpocząć na majówkę do znajomych i nie wziął ze sobą sprzętu startowego. Na szczęście miał ten sam rozmiar buta i koszulki co mieszkający w Rzymie nasz inny zawodnik Robert Nordwing, który pożyczył sprzęt Nowakowi co zaowocował pewnym zwycięstwem(ponad minuta przewagi nad drugim zawodnikiem).

Szymon Kulka zwycięstwem zakończył udział w XXIII Oleskich Ulicznych Biegach Pokoju na dystansie 5km z czasem 14:41. W pokonanym polu nasz biegacz zostawił min. 4 Ukraińców i Marokańczyka.

Ostatni z dużej grupy biegaczy Prefbetu Przemysław Dąbrowski miał bardzo pracowite ostatnie dni. Wywalczył 3 miejsce w Zambrowskich Biegach Ulicznych a następnie zwyciężył w Biegu Konstytucji ,który rozegrany został w Ostrowi Mazowieckiej. Już w następnych dniach zajął drugie miejsce w Festiwalu biegowym w Pułtusku(4 biegi w 3 dni…). Podsumowując 6 dni - 6 startów. Jak widać zawodnicy są w formie i miejmy nadzieję, że jeszcze wiele dobrych informacji o nich usłyszymy.