gosciniec-lomzynski
sobota, 12 maja 2018 09:45

Kownacki może walczyć z byłym mistrzem świata!

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
archiwum archiwum fot. www.mylomza.pl
Adam Kownacki, pochodzący z podłomżyńskich Konarzyc bokser prawdopodobnie 25 sierpnia na gali organizowanej w Nowym Jorku wróci na ring – poinformował "Super Express". Niewykluczone, że rywalem Polaka będzie były mistrz świata wagi ciężkiej Charles Martin.
brico lomza

Wszystko wskazuje na to, że kolejnym rywalem Adama Kownackiego (29 l., 17-0, 14 k.o.). będzie Amerykanin Charles Martin (32 l., 25-1-1, 23 k.o.), a do walki ma dojść 25 sierpnia w Barclays Center na Brooklynie.

Kownacki ostatni raz boksował w styczniu, wygrywając przed czasem z Iago Kiladze. Gala z udziałem "Baby Face'a" ma być w Stanach Zjednoczonych pokazywana przez telewizję Showtime.

Dla 31-letniego Martina byłby to trzeci występ od czasu porażki z Anthonym Joshuą. W ubiegłym roku pięściarz z USA stoczył dwa zwycięskie pojedynki, a ostatni raz boksował w lipcu.

Mieszkający na co dzień w USA Kownacki został ostatnio uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem "Wybitny Polak za granicą" przyznawane co roku w USA przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, która honoruje naszych rodaków za promowanie pozytywnego wizerunku Polaków mieszkających za granicą.

Kownacki urodził się w Łomży. Kiedy miał siedem lat, wyemigrował z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. Tam zamieszkał na Brooklynie, nowojorskiej dzielnicy. Jako amator dwukrotnie wygrał turniej Golden Gloves w Nowym Jorku. W zawodowym boksie zadebiutował w wieku 20 lat i od tego momentu pozostał niepokonany. Stoczył 16 walk, z których aż 13 zakończył przed czasem.

11 komentarzy

  • Odpowiedz fluk sobota, 12 maja 2018 11:35 Umieszczone przez: fluk

    A artykuł o Beni już usunięty?Wolność mediów wg Pisu i demokracja

  • Odpowiedz greg sobota, 12 maja 2018 12:32 Umieszczone przez: greg

    Jak ,Kownacki pokona Martina,to moze otrzymac propozycje pojedynku o tytul Mistrza Swiata z Joshua(IBF,WBA,WBO)czyli bylaby to walka o tytuly MS trzech organizacji,lub z Wilderem ,Mistrzem Swiata WBC.Trzeba dodac ze Adam w 2 ostatnich pojedynkach pokonal Gruzina Kiladze oraz Artura Szpilke przez nokaut.A,moze by tak zorganizowac pojedynek Adama z Zimnochem z B-stoku w Lomzy na stadionie lub Muszla?

  • Odpowiedz no nie mogę sobota, 12 maja 2018 12:54 Umieszczone przez: no nie mogę

    Do Greg. To zorganizuj!

  • Odpowiedz greg sobota, 12 maja 2018 13:12 Umieszczone przez: greg

    Jak sie placi dla Perfektu za koncert 80 tys. zl.To mozna rownierz zorganizowac Gale bokserska.W przypadku stadionu doszla by kasa za bilety a jestem przekonany ze zjechali by sie ludzie z calej Polski.Z-18 ,moze zapelnil by sie wreszcie pierwszy raz do ostatniego m/ca,czyli 3600 osob.:)Glownym problemem jest brak kolei oraz slaba baza hotelowa w Lomzy.Tak ,ze w prowincjonalnej Lomzy profesjonalny sport na wysokim poziomie to tylko marzenia,mimo ze Prezydent robi co mzoe ale z takim buractwem w Radzie Miasta,wiele nie zdziala.

  • Odpowiedz kaziu z ratusza sobota, 12 maja 2018 14:31 Umieszczone przez: kaziu z ratusza

    NA 3600 miejsc po co ci kolej wyluzuj samochodami by dojechali lomza by to ogarnela te miejsca

  • Odpowiedz Administrator sobota, 12 maja 2018 14:40 Umieszczone przez: Administrator

    Re: fluk
    Który artykuł fluk masz na myśli:

    http://mylomza.pl/home/lomza/item/17652-pos%C5%82anka-krynicka-ostro-o-prote%C5%9Bcie-w-sejmie.html

    http://mylomza.pl/home/lomza/item/17677-medialna-burza-wok%C3%B3%C5%82-krynickiej-%C5%82om%C5%BCy%C5%84scy-dzia%C5%82acze-m%C3%B3wi%C4%85-jak-jest.html

  • Odpowiedz stefan Byś. sobota, 12 maja 2018 21:32 Umieszczone przez: stefan Byś.

    Cześć tu Sławomir!rączkiw górę!i ola la!jedziemy !

  • Odpowiedz zenon m sobota, 12 maja 2018 22:01 Umieszczone przez: zenon m

    och slawomir slawomir rozbawiles mnie

  • Odpowiedz beka sobota, 12 maja 2018 23:52 Umieszczone przez: beka

    Gregowi do sportu potrzebna kolej, uuuu hu huuuuu

  • Odpowiedz bolo. niedziela, 13 maja 2018 12:05 Umieszczone przez: bolo.

    Kownacki z Pudzian to 20 sekund by nie wytrzymał!

  • Odpowiedz wienio niedziela, 13 maja 2018 12:42 Umieszczone przez: wienio

    Oklep dostanie i skonczy sie balet