Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
trener Tomasz Waldziński z Wiktorem Kosowskim trener Tomasz Waldziński z Wiktorem Kosowskim fot. nadesłane
Wiktor Kosowski, zawodnik UKS „Return” Łomża działający przy III Liceum Ogólnokształcącym zajął trzecie miejsce w singlu i drugie w deblu w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym- Super Seria Młodzików w Gdańsku. Organizatorem zawodów był KT Lechia Gdańsk.

brico lomza

Wiktor w pierwszym meczu 6/3 6/4 pokonał Kamila Kołodziejczyka (Fundacja Eurotenis Łódź). Następnie 7/5 6/4 wygrał z Mateuszem Lambertem (Fundacja Eurotenis Łódź). W walce o finał zawodów nasz tenisista 2/6 2/6 przegrał z Jankiem Korczycem (UKS RP SPORT Olsztyn), który okazał się później zwycięzcą całego turnieju.

W deblu Wiktor wspólnie z Mateuszem Lambertem pokonali parę Mateusz Lange (AT Angelique Kerber Puszczykowo), Leon Zaorski (TUKS LEO Trąbki Małe), a następnie Igora Kubalka i Adama Majchrzaka (obaj MKS Andrychów). W finale turnieju w trzech setach po wyrównanej walce 7/6 3/6 [5/10] przebrali z Janem Bruczko (WKS Flota Gdynia) i Jankiem Korczycem.