Napisane przez  kz
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Remis w Ełku. ŁKS zostaje w lidze! fot. mylomza.pl
ŁKS 1926 Łomża zremisował na wyjeździe z MKS-em Ełk 2:2. Po zaciętej walce zawodnicy wywalczyli niepewne od kilku tygodni utrzymanie. Przed ostatnią kolejką podopieczni Krzysztofa Ogrodzińskiego mogą czuć się bezpiecznie. Mecz z rezerwami Legii będzie już tylko formalnością.

brico lomza

Utrzymanie w lidze ełkaesiacy mają gwarantowane. Na tę chwilę znajdują się na 11. miejscu z 42 punktami. Porażka drużyny i zwycięstwo ekip, które mają trzy oczka mniej może spowodować wyrównanie i wtedy o miejscu zadecyduje ilość bramek. Dużo korzystniejszy wariant to zwycięstwo ŁKS-u i porażka będącego wyżej Pelikana Łowicz – wtedy nasi wskoczą na 10. miejsce. O wyższych lokatach nie ma mowy.

Dzisiejsze spotkanie nie wróżyło takiego wyniku. Po pierwszej połowie prowadzili rywale. W pierwszych 25 minutach zapewnili sobie prowadzenie 2:0. W 12. minucie Pawła Lipca pokonał Kacper Jagłowski, 10 minut później to samo zrobił Rafał Kalinowski. Biało-czerwoni zdołali w połowie odrobić straty minutę przed gwizdkiem. Na 2:1 bramkę strzelił Daniel Lemański.

ŁKS może wracać do Łomży dumny. Cel został osiągnięty! Ostatnie spotkanie sezonu odbędzie się 16 czerwca na Z18. Nasi podejmą rezerwy Legii.

24 komentarzy

• Odpowiedz #### sobota, 09 czerwca 2018 21:06 Umieszczone przez: ####

Brawo! A w nowym sezonie znowu wyjazd do Łodzi!

• Odpowiedz Kibic z meczu sobota, 09 czerwca 2018 22:41 Umieszczone przez: Kibic z meczu

Co za bzdura: \

"W drugiej połowie ŁKS ruszył do ataku i zastosował wysoki pressing, co zaowocowało pięknym golem Rafała Maćkowskiego w 50. minucie. Oba zespoły próbowały wyjść na prowadzenie przez resztę spotkania, wyprowadziły kilka emocjonujących akcji, ale bezskutecznie. Po 90. minutach na tablicy widniał remis, co najważniejsze, bardzo korzystny dla gości."

• Odpowiedz Lotus niedziela, 10 czerwca 2018 07:57 Umieszczone przez: Lotus

Gratulacje dla piłkarzy i sztabu szkoleniowego. W tej rundzie mogliśmy powalczyć z każdym mimo młodej kadry, to dobrze wróży na przyszłość. Zespół zdyscyplinowany i dobrze poukładany przez trenera. Brawo

• Odpowiedz lom niedziela, 10 czerwca 2018 08:49 Umieszczone przez: lom

ciekawe czy młodzi piłkarze zostaną w Łomzy ,no chyba że mają jakieś umowy.Co ze sponsorem z którym prezydent rozmawia od pół roku

• Odpowiedz real niedziela, 10 czerwca 2018 08:50 Umieszczone przez: real

Gratulacje! Podkreślić jednak trzeba takie elementy jak :
    - słaba postawa w meczach ze słabeuszami, w których wszyscy liczyli już 3 pkt.,
    - sprzyjający nam układ wyników innych drużyn oraz utrzymanie się w II lidze Znicza.
    Poprawić trzeba koniecznie atak pozycyjny, bo to on daje większe szanse na zwycięstwa ze słabszymi oraz ustabilizować skład.

• Odpowiedz Lubijeusz niedziela, 10 czerwca 2018 10:22 Umieszczone przez: Lubijeusz

Wielki sukces ŁKS 1926 utrzymał się w 4 lidze !!!
    Gdyby nie juniorzy nie byłoby kim grać
    Brawo!

• Odpowiedz real niedziela, 10 czerwca 2018 11:11 Umieszczone przez: real

Człowieku, czego marudzisz? Jeżeli grają juniorami, to bardzo dobrze, trzeba się z tego tylko cieszyć, a niw marudzić.

• Odpowiedz lkslomza niedziela, 10 czerwca 2018 11:11 Umieszczone przez: lkslomza

Trzeba wygrać z Legią II bo jak oni spadną mamy szanse wygrać PRO Junior System i duże pieniądze jak z nimi wygrywamy oni spadają więc jest o co grać

• Odpowiedz OKS niedziela, 10 czerwca 2018 12:03 Umieszczone przez: OKS

Nie wypisuj bzdur pro junior dopiero od następnego sezonu więc może być różnie.Ja osobiście wolę aby utrzymała się Legia niż Drwęca,ale i tak prawdopodobnie będzie remis.ŁKS nie spuści Legii,Legia się utrzyma.

• Odpowiedz bolek niedziela, 10 czerwca 2018 12:23 Umieszczone przez: bolek

No i co z tych pieniędzy z PRO jak będziemy walczyć o utrzymanie małolatami a ludzie przestaną na mecze przychodzić, bo ciągle w papę i w papę? Dla kogo te pieniądze mają być?
    Ja chcę oglądać zwycięstwa ŁKS-u a nie podniecać się, jacy to młodzi zawodnicy u nas grają.
    Niech zarząd zaczyna rozglądać się za solidnymi piłkarzami od których ci młodzi będą się uczyć a nie żyje fantazją i pieniędzmi z PRO Junior System.

• Odpowiedz pisman niedziela, 10 czerwca 2018 12:29 Umieszczone przez: pisman

Mariusz sypnie resztkami z budżetu miasta i nakupujem grajków i będzie za rok pewne utrzymanie w 4 lidze

• Odpowiedz z krytej niedziela, 10 czerwca 2018 13:27 Umieszczone przez: z krytej

Pięknie i elegancko. Gratuluję i dziękuję pilkarzom. Za tydzień sielanka z Legią.

• Odpowiedz real niedziela, 10 czerwca 2018 17:47 Umieszczone przez: real

Bolek, skąd ty się wytrzepałeś? Zarząd to się może rozglądać, ale jak kasy nie ma, to gra się tym, co się ma. Już raz było pięknie, za Engela jr, były same zwycięstwa, ale ile to nas kosztowało? Nikt nie liczył się z pieniędzmi, powstały takie długi, że aż zniknąć musiał ze sportowej mapy ŁKS. Co to komu dało? Grały zrzuty, emeryci i inni spoza naszego regionu, za duże pieniądze, których zresztą nie było. Skończyła się kasa i wszyscy wyjechali szukać kolejnych frajerów. To był wirtualny budżet. Ja nie chcę powrotu takiego klubu w Łomży. Takie prostaki jak Bolek i jemu podobni, mający rozumek na poziomie Kubusia Puchatka nie wiedzą zapewne, że długi klubu to nieodzyskane należności (pieniądze) wielu firm i ludzi - wierzycieli.

• Odpowiedz kaminero niedziela, 10 czerwca 2018 18:15 Umieszczone przez: kaminero

real jesteś typowym łomżyńskim minimalistą i pewnie fanem ligi orlikowej a o ŁKS pojęcia nie masz. 4 liga to wszystko na co stać ludzi "zajmujących" się łks 1926. za chwilę na swoje miejsce wrócą Widzew, Polonia itp i zostanie granie z pipidówkami

ktoś ci coś powiedział i pitolisz
    prawda jest taka że kulesza zniszczył łks żeby się polansować a przy okazji podzielił miasto na połowe i nigdy nie wróci ŁKS

teraz proszę pieski kuleszowe poopowiadajcie swoje bajeczki jak to kulesza uratował łks ...

• Odpowiedz lomzanin niedziela, 10 czerwca 2018 18:19 Umieszczone przez: lomzanin

Legia II chce spaść, podkłada się, ponieważ chcą rozwiązać to drużynę.

• Odpowiedz tylko dobre wieści niedziela, 10 czerwca 2018 18:40 Umieszczone przez: tylko dobre wieści

Legia potrzebuje III ligi do ogrywania juniorów i to jest fundament akademii tylko głupiec chciałby na ich miejscu spaść
    a ŁKS 1926 ?
    jest super, tylko pozytywne informacje, klub oderwany od rzeczywistości, funkcjonujący dzięki kroplówce z urzędu miasta od wyborów do wyborów. Jak Chrzanowski przegra to dzieci zabiorą swoje zabawki i pójdą do innej piaskownicy

jak wam taki parszywy stary ŁKS to nie grajcie na tym stadionie bo gdyby nie stary ŁKS do dzisiaj byłoby granie na klepisku

• Odpowiedz nieboska  komedia niedziela, 10 czerwca 2018 20:47 Umieszczone przez: nieboska komedia

Legia za tydzień musi wygrać żeby nie spaść
    Punkt w Ełku na wagę utrzymania w tej marnej 4 lidze

Legia gra w Centralnej Lidze Juniorów, ta liga jej nie potrzebna, zobacz, od ilu kolejek przegrywa. Chcą rozwiązać drużynę jak Jaga, ale ona nie chciała spaść :) sezon temu.

Legia nie ma tylu zawoników, żeby ciągnąć III ligę i Centralną Ligę Juniorów

• Odpowiedz Lomzyniak niedziela, 10 czerwca 2018 23:39 Umieszczone przez: Lomzyniak

Panowie o czym mowa . Cel powinien być jeden - II liga osobiście jestem zawiedziony .

• Odpowiedz lomzanin poniedziałek, 11 czerwca 2018 08:40 Umieszczone przez: lomzanin

po za tym Legia ma dużo umów współpracy z klubami w II czy I lidze, woli pewnie tam ogrywać zawodników,.

• Odpowiedz real poniedziałek, 11 czerwca 2018 12:15 Umieszczone przez: real

kaminero, nie wiem ile masz lat i od ilu lat jesteś razem z klubem, ale to ty piszesz głupoty. ŁKS padł za trenera Engela jr, a więc jeszcze przed Kuleszą. To ówcześni prezesi uwierzyli bajkopisarzom i narobili długów bez pokrycia. Wszyscy myśleli, że pieniądze można narysować, zaciągali zobowiązania i ich nie byli w stanie spłacić. Odpowiadali nawet za to przed sądem. Wielu ludziom prowadzącym firmy przysporzyli tym strat. Ciekawe, czy gdybyś to ty, jeden z drugim, nie odzyskali swoich pieniędzy, to chwaliłbyś takie beztroskie i bezmyślne działania?

• Odpowiedz i wszystko gra. poniedziałek, 11 czerwca 2018 14:36 Umieszczone przez: i wszystko gra.

W Łomży liga okręgowa max. Jeszcze nie jest źle, niżej jest B i A klasa. To liga okręgowa jet III ligą, od końca.

• Odpowiedz Max29 wtorek, 12 czerwca 2018 07:32 Umieszczone przez: Max29

@real
    Jesteś łomżyńskim typowym minimalistą. To, że kiedyś były długi i zeszliśmy na dół, oznacza, że teraz tak musi też być na pewno? Gdyby Borussia w ten sposób rozumowała, nie dotarłaby do finału LM, a ten klub był na skraju bankructwa na początku XXI wieku. Tak wiele klubów polskich miało i jakoś się podniosło,ale lepiej z góry zakładać, że powtórzy się sytuacja z przed 10 lat. Ten klub zasługuje przynajmniej na tą II ligę.