dom lomza
wtorek, 12 czerwca 2018 10:55

Tenisowy Piątuś Cup rozegrany [FOTO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tenisowy Piątuś Cup rozegrany [FOTO] fot. nadesłane
Natalia Jagiełło z Gdańska wygrała czwartą edycję Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Tenisie Piątuś Cup. W tym roku w wyniku wyrównanych i długotrwających pojedynków rywalizacja na kortach przy III Liceum Ogólopolskiego w Łomży wydłużyła się z trzech do czterech dni, przy czym warto dodać, że każdego dnia turniej toczył się do późnych godzin wieczornych. 16 tenisistek z Warszawy, Łodzi, Gdańska, Radomia, Poznania i Łomży rozegrało w sumie 48 pojedynków.

Zwyciężczyni tegorocznej edycji wygrała wszystkie swoje mecze, nie tracąc przy tym nawet seta. Drugie miejsce zajęła Barbara Downar (GAT Gdańsk), a trzecia była Wiktoria Kuczyńska (Park Tenisowy Olimpia Poznań).

Zawody, podobnie jak w zeszłym roku, rozegrane zostały systemem grupowym „każda z każdą”, gdzie po fazie eliminacyjnej, dziewczęta rozgrywały mecze w grupach finałowych walcząc o poszczególne miejsca w turnieju. Każda z zawodniczek, która odwiedziła nasze miasto rozegrała 6 pojedynków, a przegrany mecz nie wiązał się
z eliminacją z zawodów.

W rozgrywkach łomżyński klub UKS „Return” reprezentowały Sandra Bałdyga i Aniela Galińska. Nasze skrzatki pomimo iż były młodsze odpowiednio o 3 i 4 lata od pozostałych tenisistek zaprezentowały się bardzo dobrze, wykazując ogromną wolę walki w meczach ze starszymi zawodniczkami. Start ich w turnieju potraktowaliśmy jako inwestycję na przyszłość i jesteśmy przekonani, że za dwa, trzy lata staną na podium „Piątuś Cup”. Ponadto formuła gier to dla naszych dziewcząt to dobra okazja do kontaktu z lepszymi tenisistkami, możliwość „ogrywania się” i rywalizacji na wysokim polskim poziomie. Każdy pojedynek był ogromnym wyzwaniem. Łomżankom udało się ugrać sporo gemów a przy tym zaprezentować dobrą technikę, wolę walki i radość z każdego meczu.

Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu OSM w Piątnicy i Urzędu Miasta Łomża. Poza nagrodami dla najlepszych tenisistek, na kortach pojawiły się także  produkty mleczne OSM Piątnicy, którymi mogli częstować się zarówno tenisistki jak i kibice. Hitem okazało się mleko smakowe, które w upalne dni turnieju zastępowało wielokrotnie wodę.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu