Napisane przez  mj/kz
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
ŁKS 1926 Łomża dalej niepokonany [VIDEO i FOTO] fot. mylomza.pl
W ostatnim meczu sezonu rozgrywek III ligi ŁKS 1926 Łomża dokłada zwycięstwo na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd. Drużyna z Łomży grając w dobrym stylu pokonała 2-1 Legię Warszawa II.

planeta asow

Dla ekipy i kibiców spotkanie było sezonowym pożegnaniem z ligą. Starcie z drugim zespołem Legii Warszawa na Z18 było dla nas formalnością. Podopieczni Krzysztofa Ogrodzińskiego zapewnili sobie utrzymanie w ostatniej kolejce. Do rywalizacji przystąpili więc bez ciśnienia, ale za to w osłabionym składzie. Na końcówkę zmagań Marcin Świderski i Daniel Lemański zafundowali sobie kontuzje.

Z kolei legioniści od początku mieli nóż na gardle. Ostatnie kolejki były dla nich serią porażek. Aby myśleć o dalszej grze na tym samym ligowym poziomie musieli wywieźć z Łomży 3 punkty. Niestety, plan nie został zrealizowany.

Oba zespoły od początku ruszyły do ataku. Każdy z konkretnym celem – ŁKS przypieczętowaniem utrzymania i dobrej passy, Legia wygranej, która pozwoli im rzutem na taśmę uniknąć spadku. W 7. minucie blisko prowadzenia byli goście. Po szybko wyprowadzonej akcji i strzale na bramkę Pawła Lipca piłka minęła słupek. Nasi także nie zwalniali tempa, ale skuteczniejsza okazała się obrona rywali. Na przerwę piłkarze schodzili bez goli na tablicy.

W kolejnej odsłonie spotkania szybka kontra Legii rozbroiła drużynę ŁKS-u. W 48 minucie po próbie zagrania długiej piłki i przedarcia się lewą flanką drużyna z Łomży straciła piłkę. W dogodnej sytuacji znalazł się Kamil Orlik, który płaskim strzałem wyprowadził drużynę gości na prowadzenie.

Zawodnicy ŁKS-u wzięli się za odrabianie strat. Podopieczni trenera Ogrodzińskiego ustawili się wysoko i w tym czasie gra prowadzona była głównie na połowie gości. ŁKS 1926 Łomża kilka razy zagroził bramce legionistów, jednak wciąż brakowało bramki gospodarzy.

W 65. minucie meczu wymiana kilku szybkich podań rozchwiała zespołem Legii. Gracze zespołu z Łomży przedostali się pod polę karne numer gości. ŁKS posłał piłkę, centrując w pole karne przeciwnika. Zawodnik z nr 6 na koszulce trzeźwo ocenił sytuację i zagrał na środek pola do Damiana Gałązki, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Do końca meczu obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Stołeczna drużyna próbowała kąsać. Trafiła nawet do bramki ŁKS-u, jednak bramka nie została zdobyta w prawidłowy sposób. Sędzia odgwizdał spalonego. Dobrze też spisywał się bramkarz ŁKS-u, który grał pewnie asekurujac obronców przed polem karnym.

Gospodarze do końca wierzyli zwycięstwo i nie zaprzestawali ostrych ataków. Ostatni stały fragment gry dla Łomżan na bramkę zamienił niezawodny w tym sezonie Rafał Maćkowski. Wykorzystał on zamieszanie w polu karnym i głową skierował piłkę do bramki rywala. Gol padł w doliczonym czasie gry. Gospodarze nie pozostawili zbyt wiele czasu na wyrównanie gościom i mecz zakończył się 2:1 dla ekipy ŁKS 1926 Łomża.

Dzięki wygranej ŁKS Łomża awansował o jedno oczko w tabeli i kończy sezon na 10. miejscu. Rezerwy Legii Warszawa spadają z ligi.Awans do II ligi na następny sezon uzyskał dotychczasowy lider Widzew Łódź. Dobra forma ŁKS-u Łomża w końcówce sezonu napawa optymizmem przed rozgrywkami 2018/2019.

ŁKS Łomża 2-1 (0-0) Legia II Warszawa
0-1 - 48' Kamil Orlik
1-1 - 65' Damian Gałązka
2-1 - 90+' Rafał Maćkowski b.a.