Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Ulewa nie zatrzymała Rafała Pogorzelskiego [FOTO] fot. nadesłane
Rafał Pogorzelski wywalczył tytuł wicemistrza Polski w biegu na 2000 metrów z przeszkodami podczas Mistrzostw Polski Juniorów odbywających się we Włocławku. Zawodnik „Prefbetu Śniadowo” Łomża dobrze poradził sobie w trudnych warunkach atmosferycznych. Finałowy bieg odbywał się podczas ulewnego deszczu.

planeta asow

Finałowe biegi podzielone zostały na dwie serie. Pierwsza z nich odbywała się w dobrych warunkach pogodowych, druga zaś, podczas ulewnego deszczu. W momencie startu grupy zawodników, wyróżniających się lepszymi wynikami lunął ulewny deszcz.

Nie zatrzymało to zawodnika Prefbetu. Po pokonaniu pierwszego kilometra to właśnie on wyszedł na prowadzenie i mocno podkręcił tempo biegu. Od tej pory ton zawodów nadawali już tylko dwaj zawodnicy (Rafał Pogorzelski i Jakub Wróbel). Lider wyścigu zmieniał się kilkukrotnie.

Przed ostatnią przeszkodą minimalnie prowadził zawodnik Prefbetu Śniadowo Łomża, ale nie najlepiej pokonał belkę, jednocześnie tracąc pierwszą pozycję. Rafał w końcówce nawet przegonił zawodnika Bałtyku Koszalin. Jednak ten Pomorzanin finiszując wykonał tzw. rzut na taśmę, przewracając się na mecie. Różnica była tak niewielka, że wynik biegu nie został od razu rozstrzygnięty

Na werdykt sędziów trzeba było poczekać kilka minut. Nieznacznie lepszy okazał się lekkoatleta z Pomorza, który, wygrał różnicą zaledwie 0,008 sek. Po zaciętej walce Rafałowi Pogorzelskiemu przypadł tytuł wicemistrzowski.

- Nam na osłodę pozostaje fakt, że ci dwaj zawodnicy stworzyli najciekawsze widowisko zawodów. Pomimo fatalnych warunków pogodowych uzyskali bardzo dobre wyniki. Na poziomie pierwszej klasy sportowej. Jestem bardzo zadowolony z kolejnego już medalu Rafała, tym bardziej że jest to powrót po kontuzji. Jeszcze dwa miesiące temu zawodnik nie trenował, tylko się rehabilitował – podsumował mistrzostwa we Włocławki trener Rafała Pogorzelskiego Andrzej Korytkowski.

Rafał Pogorzelski to tegoroczny absolwent Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, 5-krotny

medalista Mistrzostw Polski, VI zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych (2000 m z przeszkodami Tbilisi, 2016) oraz stypendysta prezydenta Łomży i zdobywca Laura Łomżyńskiego za rok 2017.