środa, 11 lipca 2018 07:05

Łobodziński jest nie do zatrzymania [FOTO]

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Łobodziński jest nie do zatrzymania [FOTO] fot. nadesłane
W miniony weekend Piotr Łobodziński z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża po raz trzeci z rzędu triumfował w Manila Vertical Run na Filipinach. W tym roku biegacz z Łomży ponownie musiał zmierzyć się z ponad 1300 schodami, aby dotrzeć do mety usytuowanej na 61 piętrze. Dodatkowo trasa uległa wydłużeniu o ok. 200 m płaskiego odcinka ze względu na konieczność przebudowy klatki schodowej.

brico lomza

Po bardzo dobrym starcie i początkowym prowadzeniu Piotr Łobodziński nie dał sobie wydrzeć kolejnego tytułu. Odniósł 10 zwycięstw w 10 startach na schodach tego roku. Tak komentował bieg na swoich kanałach
społecznościowych:

„Byłem maksymalnie skoncentrowany na odliczaniu i syrenie startowej, gdyż dobieg do schodów miał zaledwie 10 metrów długości. Przy tak krótkim i szybkim biegu dobre wyjście z bloków to już prawie połowa sukcesu. Wbiegając na schody na pierwszej pozycji, wiedziałem, że jest dobrze i w spokoju mogłem kontynuować wspinaczkę po zwycięstwo. Czas o ponad pół minuty gorszy niż przed rokiem, ale wynikało to ze zmiany klatki schodowej w trakcie biegu."

Wyniki:

1. Piotr Lobodzinski (POL) – 6’56”
2. Ryoji Watanabe (JAP) – 7’09”
3. Wai Ching Soh (MAS) – 7’23”
4. Omar Bekkali (BEL) – 7’37”
5. Liang Liang He (CHN) – 7’45”

Kolejny start biegacza z Łomży już za dwa tygodnie w Moskwie.

Galeria zdjęć

W górę