wigilia2018 dom lomza
środa, 05 września 2018 06:40

Szymon Kulka mistrzem Polski. Historyczny sezon Prefbetu

Napisane przez  mano/Korytkowski
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Szymon Kulka mistrzem Polski. Historyczny sezon Prefbetu fot. nadesłane
Podczas Mistrzostw Polski w półmaratonie rozegranych w Pile, Szymon Kulka z PREFBET ŚNIADOWO Łomża wywalczył tytuł Mistrza Polski. Nasz zawodnik w biegu open zajął 3-cią lokatę przegrywając z 2-ma Kenijczykami.

brico lomza

Przy okazji 28 PHILIPS Półmaraton Piła zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w tej konkurencji. Na mecie Szymon wyprzedził o 32 sekundy Adama Nowickiego z MKL Szczecin i o 2minuty i 8 sekund Kamila Karbowiaka z Kotwicy Brzeg. W tych samych Mistrzostwach 7-me miejsce zajął Mateusz Demczyszak 1:09.04 Medal Szymona to już 32 krążek zdobyty na Mistrzostwach Polski przez tego zawodnika.

Medal Szymona jest już 13 krążkiem Mistrzostw Polski zdobytym w tym sezonie przez zawodników LŁKS” PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA. Wynik ten jest najlepszym w 19-to letniej historii klubu. Do tej pory najwięcej medali -12 klub zdobył w 2009 roku.

- Prognozy przed sezonem nie były aż tak optymistyczne, wynikało z nich, że realne jest 5-6medali. Jednak w kilku startach zawodnicy postarali się o niespodzianki, wykorzystując nawet iluzoryczne szanse. Myślę ,że powodem tak świetnych rezultatów były dobre przygotowania przed imprezami mistrzowskimi na które w głównej mierze otrzymaliśmy środki od Urzędu Miasta i prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego jak również od naszego tytularnego sponsora firmy Prefbet ze Śniadowa. Oczywiście ten sukces to w dużej mierze ich zasługa. Jestem bardzo zadowolony, bo pomimo absencji Justyny Korytkowskiej wracającej po urodzeniu dziecka oraz kontuzji Rafała Pogorzelskiego i Jakuba Nowaka pobiliśmy rekord klubu w ilości medali MP. Co ciekawe są jeszcze 2 Mistrzostwa Polski i może uda się dorobek powiększyć, chociaż szanse na to nie są duże – informuje Andrzej Korytkowski.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu