wigilia2018 dom lomza
sobota, 15 września 2018 18:14

Rewelacyjna Łomża pomogła dzieciom [VIDEO i FOTO]

Napisane przez  UM Łomża
Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Rewelacyjna Łomża pomogła dzieciom [VIDEO i FOTO] fot. mylomza.pl
Na Stadionie Miejskim w Łomży odbyła się 4. edycja PKO Biegu Charytatywnego pod hasłem "Pomagamy z każdym krokiem". Swoją sztafetę wystawił między innymi łomżyński Ratusz, w której pobiegł prezydent Mariusz Chrzanowski. Uczestnicy pokonali łącznie 2753 okrążenia, co dało naszemu miastu wysokie drugie miejsce w całym kraju. Inicjatywie przyświecał szczytny cel, jakim była pomoc w dożywianiu dzieci.

brico lomza

PKO Biegu Charytatywnym odbywał się równocześnie na 12 stadionach lekkoatletycznych w Polsce. Nad Narwią wystartowało 70 pięcioosobowych zespołów, których zadaniem było pokonanie jak największej ilości okrążeń w przeciągu jednej godziny. Łomżyńscy biegacze spisali się rewelacyjnie, przebiegając wokół murawy Stadionu Miejskiego 2753 razy. Ten wynik dał naszemu miastu znakomite drugie miejsce, tuż za Lidzbarkiem Warmińskim, w końcowej klasyfikacji. Najlepiej biegającą sztafetę tworzyli zawodnicy "Korytkowski Team", oparci na lekkoatletach Prefbetu Śniadowo Łomża. Na tartanowej bieżni można było dostrzec m.in. Justynę Korytkowską.

- Bardzo się cieszę, że po rocznej przerwie ten bieg powrócił do Łomży. Wyprzedziliśmy dużo większe ośrodki takie jak Warszawa czy Wrocław. To pokazuje, że jesteśmy miastem sportu. Jednak najważniejsza była zabawa i pomoc w dożywianiu dzieci. W tym roku środki zostaną przekazane na posiłki dla najmłodszych Towarzystwu Przyjaciół Dzieci – powiedział po zakończonym biegu prezydent Mariusz Chrzanowski. Włodarz miasta podkreślał, że każdy z uczestników dołożył swoją cegiełkę na ten szczytny cel. - I za ten aktywny udział chciałbym serdecznie wszystkim podziękować – mówił gospodarz Łomży i wyraził nadzieję, że kolejna edycja odbędzie się także nad Narwią.

Oprócz rywalizacji sportowej trwała również ta na trybunach, bo w tym roku pomagać mogli kibice. Najbardziej liczna, barwna i głośna była "urzędowa" strefa kibica, która otrzymała od Fundacji PKO Banku Polski dodatkowe 10 tys. zł. Środki będą przekazane na leczenie Kamila, u którego rok temu zdiagnozowano nieuleczalną postępującą chorobę Huntingtona. - Cieszymy się, że udało nam się pozyskać w ten sposób pieniądze na charytatywny cel – mówiła Żaneta Matyjasiak ze stowarzyszenia "Łomża piecze Ciasta", które włączyło się do kibicowania. Strefę kibica wsparł też Młodzieżowy ŁKS oraz fani ŁKS Łomża, nie zabrakło w niej też samych urzędników oraz ich rodzin. - Te wsparcie czuliśmy na bieżni – chwalił kibiców i dziękował im za doping prezydent miasta.

- PKO Biegu Charytatywny jest poświęcony dzieciom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Każde okrążenie było przeliczane na określoną kwotę pieniędzy. Od lat nasz bank włącza się w tego typu inicjatywy.  Warto także promować sport, a jego najpowszechniejszą formą jest bieganie – tłumaczył Andrzej Ogonowski, dyrektor 1 Oddziału PKO BP w Łomży. Podkreślał bardzo dużą rolę prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, który osobiście zaangażował w to, aby wydarzenie odbyło się po raz trzeci w Łomży. - Widać, że ten bieg jest tu niezwykle potrzebny. Sportowa rywalizacja połączona ze szczytną ideą integruje nie tylko mieszkańców miasta, ale i regionu – podsumował Andrzej Ogonowski.

Ambasadorem 4. PKO Biegu Charytatywnego, który odbył się  w naszym mieście był Jakub Krzewina. Tegoroczny halowy mistrz świata ze sztafety 4x400 podkreślał znakomitą atmosferę łomżyńskiego stadionu. - Widać, że wszyscy fajnie się bawili i to bardzo cieszy, że biegając możemy pomagać innym – powiedział polski lekkoatleta. Dodał, że w Łomży był już kiedyś tylko przejazdem, a teraz była okazja, aby zwiedzić trochę miasto i okolicę. - Podoba mi się tu, a przede wszystkim ludzie, którzy są bardzo mili – zakończył złoty medalista z Birmingham.

22 komentarzy

  • Odpowiedz do chrzanu z tą propagandą sobota, 15 września 2018 18:36 Umieszczone przez: do chrzanu z tą propagandą

    "Napisane przez UM Łomża "

    ZA TAKIE ARTYKUŁY TEŻ PŁACI RATUSZ ?

  • Odpowiedz uczestnik sobota, 15 września 2018 18:42 Umieszczone przez: uczestnik

    Świetna impreza sportowa. Oby więcej takich

  • Odpowiedz łomżing sobota, 15 września 2018 18:45 Umieszczone przez: łomżing

    Sport, zabawa i pomoc charytatywna i to wszystko w jednej imprezie. Super, że po raz kolejny w Łomży.

  • Odpowiedz promocja Łomży sobota, 15 września 2018 18:54 Umieszczone przez: promocja Łomży

    W tym roku dzięki zaangażowaniu Prezydenta Chrzanowskiego bieg powrócił do Łomży i oby tak zostało. Łomża jest w elitarnym gronie dwunastu miast w Polsce, w którym odbyła się ta impreza sportowa.

  • Odpowiedz promocja Łomży sobota, 15 września 2018 18:54 Umieszczone przez: promocja Łomży

    W tym roku dzięki zaangażowaniu Prezydenta Chrzanowskiego bieg powrócił do Łomży i oby tak zostało. Łomża jest w elitarnym gronie dwunastu miast w Polsce, w którym odbyła się ta impreza sportowa.

  • Odpowiedz rysiu sobota, 15 września 2018 20:33 Umieszczone przez: rysiu

    Łomża lekkoatletyką stoi! Brawo!

  • Odpowiedz Alex. sobota, 15 września 2018 20:39 Umieszczone przez: Alex.

    Fajnie że Chrzanowski potrafił ściągnąć taką imprezę do Łomży.

  • Odpowiedz jutro sobota, 15 września 2018 20:50 Umieszczone przez: jutro

    Bardzo dobrze że propagowany jest zdrowy tryb życia i przy tym można pomóc potrzebującym. Dobra inicjatywa tylko się boję, że możemy ją stracić jak do władzy w mieście dojdą osoby, które nie znają się na sporcie i nie będą chciały wspierać tego typu prozdrowotnych imprez.

  • Odpowiedz kibic sobota, 15 września 2018 20:55 Umieszczone przez: kibic

    Te wsparcie czuliśmy na bieżni – chwalił kibiców i dziękował im za doping prezydent miasta.

    Prezydencie jest Pan dobrym człowiekiem, dlatego życzę wszystkiego dobrego.

  • Odpowiedz Ziutek sobota, 15 września 2018 21:11 Umieszczone przez: Ziutek

    bardzo piekny bieg..Lomza stawia na sport widac w tej kadencji

  • Odpowiedz PKO bieg młodych sobota, 15 września 2018 21:22 Umieszczone przez: PKO bieg młodych

    Przed panem prezydentem były biegi dzieci od 4latkow w górę. Ponad 100 dzieciaków. I to im należą się największe brawa mimo ze zostały pominięte przez piszącego ten artykuł.

  • Odpowiedz kibic z ulicy Zjazd sobota, 15 września 2018 21:43 Umieszczone przez: kibic z ulicy Zjazd

    Racja redakcja nie ujęła biegu dzieci w artykule.Prezydenta widziałem jak kibicował na trybunach najmłodszym, ale redakacja dotarła dopiero w
    w połowie biegu dorosłych ..szkoda

  • Odpowiedz yrah sobota, 15 września 2018 21:47 Umieszczone przez: yrah

    Były tez inne kasyfikacje, takie jak najstarszy zawodnik, Kobiety itp. Szkoda, że redaktor tego nie podał, tak jak o biegach dzieci.

  • Odpowiedz biegacz sobota, 15 września 2018 22:00 Umieszczone przez: biegacz

    A mi brak tak ważnej informacji,że zwycięzcy uzyskali najlepszy wynik w historii tej 4 letniej imprezy 54 okrążenia 290 metrów.. i to z rezultatów z całego kraju.

  • Odpowiedz koko sobota, 15 września 2018 23:55 Umieszczone przez: koko

    Wspaniała impreza, chura! pychota

  • Odpowiedz Obluda niedziela, 16 września 2018 09:49 Umieszczone przez: Obluda

    Stefan kibica!!!!!! Urzędowa!!!!!

    Super. Widać kto potrafi być ponad podziałami.

    Tylko czy to sprawka pewnej pani że za plecami kibicującej strefy urzędu stali policjanci i bacznie obserwowałali czy przypadkiem ktoś nie wystrzeli konfetti lub jakieś dziecko za dużej banki nie wypuści?

    Dozylismy czasów ....

  • Odpowiedz Paranoja niedziela, 16 września 2018 09:52 Umieszczone przez: Paranoja

    Czy to prawda że z drużyny prezydenta bali sie wystartować Olbrys i Krynicka???

    Wszak wiadomo że kto ma jakikolwiek kontakt z obecnym prezydentem jest potem poddawany wnikliwej analizie. Tak na wszelki wypadek...

    Wracają stare czasy? Nowa kandydatka w partii a jakby stare metody.

  • Odpowiedz ziarenko prawdy niedziela, 16 września 2018 14:15 Umieszczone przez: ziarenko prawdy

    Łks przedostatni w 4 lidze to już się nie pisze bo niepoprawne politycznie miasto daje 500.000,00pln się pytam na co?
    Na co idą te pieniądze?!
    Klub ma budżet 700tys zł i walczą o utrzymanie w 4 lidze
    Śmierdzi to jakimiś przekrętami ale pewnie zaraz Uściłowski z podobnymi darmozjadami z półświatka łomżyńskiego sportu wyląduje na ulotce wyborczej Chrzanowskiego ale niestety na tej taniej propagandzie sukcesu kupicie co najwyżej głosy bezmózgich małolatów a to niestety nie wystarczy. To szambo już śmierdzi a wkrótce wybije

  • Odpowiedz Wyborca niedziela, 16 września 2018 14:57 Umieszczone przez: Wyborca

    Nie da się czytać tych wymuszonych wypocin jaki to Chrzanowski wspaniały. Dzieciak bez doświadczenia jedyne co mu dobrze wychodzi to propaganda sukcesu. Na jego miejscu spaliłbym się zew study ze przez 4 lata nie zorganizował w Łomży żadnego zakładu produkcyjnego, miejsc pracy itp

  • Odpowiedz obserwator niedziela, 16 września 2018 15:07 Umieszczone przez: obserwator

    Wyborco, a od kiedy to i który samorząd w Polsce organizuje zakłady produkcyjne? Chyba nie taka rola samorządu? Co innego tworzenie podstaw pod takie zakłady? To jest zrobione w Łomży. Nawet strefa ekonomiczna jest, ale zanim pojawił się inwestor, w przedbiegach został przestraszony przez opozycję (słynne już zebranie zorganizowane przez Prosińskiego, na którym nieudolnie próbował zabłysnąć Kołakowski).

  • Odpowiedz forever PiS niedziela, 16 września 2018 15:09 Umieszczone przez: forever PiS

    wyborca mialobyc 350 miejsc w tym 300 na produkcje ale pan osel latal zevy uniewazniac przetarg na strefe????to normalne w takim klimacie to tylko biznes ogrodoey na kierzkowej zostanie

  • Odpowiedz NIe dla Muzyki niedziela, 16 września 2018 15:11 Umieszczone przez: NIe dla Muzyki

    widzialem liste na bieg pko bp w druzynie prezydenta byla krynicka i olbrys!!!!!w mpgkim mowia,ze olbrys juz nawet tlumaczyl sie z tego na nowogrodzkiej to normalne?????chca zastraszyc ludzi?????