wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 01 października 2018 09:30

Młodzi taekwondziści rywalizowali o Puchar Prezydenta [FOTO]

Napisane przez  UM Łomża / mj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Około 60 młodych taekwondzistów rywalizowało o puchar Prezydenta Łomży. Około 60 młodych taekwondzistów rywalizowało o puchar Prezydenta Łomży. Fot. UM Łomża
W Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich odbyły się w sobotę 29 września VI Otwarte Mistrzostwa Łomży taekwondo olimpijskiego młodzików i dzieci. Około 60 uczestników rywalizowało o puchar ufundowany przez prezydenta miasta.

brico lomza

Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw był turniej sprawnościowy dzieci, polegający na pomiarze szybkości i mocy. Później zaś wystartowali młodzicy, tocząc miedzy sobą pierwsze pojedynki w życiu.

- Chodzi przede wszystkim o zabawę dla tych młodych ludzi, bo na tym etapie tak to trzeba traktować. Dla każdego z nich to zawsze wielkie przeżycie, a jeszcze większe dla rodziców i trenerów – mówi Jerzy Miller, prezes Młodzieżowego Klubu Sportowego Medyk Łomża i trener klasy mistrzowskiej 5 dan.

Około 60 młodych taekwondzistów rywalizowało o puchar ufundowany przez prezydenta miasta. Mariusz Chrzanowski, który w przeszłości sam trenował tę dyscyplinę, podkreśla, że jest to sport wymagający wielu poświęceń i ciężkiej pracy, ale warto go trenować tak jak inne sztuki walki.

- Każdy uprawiany sport kształtuje charakter młodej osoby, uczy samodyscypliny i cech, które przydają się później w życiu dorosłym oraz rozwija sprawność fizyczną – mówi włodarz miasta.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu