czwartek, 11 października 2018 06:24

"Babyface" odwiedził Łomżę [FOTO i VIDEO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Adam Kownacki, znajdujący się obecnie na 7. miejscu światowego rankingu IBF, spotkał się wczoraj z podopiecznymi bokserskiego klubu BKS Tiger. Pochodzący z Konarzyc pięściarz chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć a my korzystając z tej wizyty, zadaliśmy Adamowi kilka pytań.

brico lomza

Adam przyjechał do rodziny i znajomych, lecz znalazł też czas dla młodych łomżyńskich pięściarzy, trenujących w klubie BKS Tiger. Dla nich, była to jedyna w swoim rodzaju okazja, by spotkać pochodzącego z Konarzyc fightera. Adam do Polski stara się przyjeżdżać co rok.

- Tu mieszkałem do siódmego roku życia, więc lubię tu wracać - mówi pięściarz.

"Babyface", awansował w prestiżowym rankingu IBF w swojej kategorii wagowej z 12. na 7. miejsce. To efekt ostatniej wygranej walki, w której rywalem pięściarza był Charles Lee Martin - były mistrz świata organizacji IBF. Kownacki zapewnia, że planuje polepszyć swoją pozycję w rankingu i osiągnąć mistrzostwo świata. 

- Walka była, myślę, że jednogłośnie wygrana, byłem dużo lepszy, ale wiadomo, 10 rund, ciężki pojedynek, Martin - były mistrz świata, dobrze był przygotowany, to była walka "być albo nie być", ale pokazałem, że jestem lepszy i że to będzie jednak jeden krok bliżej do mistrzostwa świata, tego wymarzonego celu - mówi Kownacki

Boks jest sportem widowiskowym, który podoba się szerokiemu gronu publiczności ale dla sportowców ma też działanie wychowawcze. Zapytaliśmy Zbigniewa Maleszewskiego - prezesa i trenera BKS Tiger, czy trenując boks wyrabiamy sobie pozytywne nawyki.

- Przede wszystkim, chodzi tutaj o wyrobienie podstawowych cech motorycznych, czyli gibkość, zwinność, wytrzymałość i inne, jak również to, że podczas tego treningu uczymy się szanować przeciwnika. Nie wykorzystujemy tych umiejętności, których nabywamy na sali. Przede wszystkim jest, jak to się mówi - ta kultura sportowa, jest szacunek dla trenera, dla starszych zawodników, dla młodszych, pomaganie słabszym, także jest tu szereg rzeczy związanych z aspektem wychowawczym młodzieży - opowiada Zbigniew Maleszewski.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video.

Galeria zdjęć

W górę